Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes a jelenlegi ingatlanpi...

Érdemes a jelenlegi ingatlanpiacon Budapesten lakást vásárolni?

Figyelt kérdés
5-10 éves távlatra

2018. júl. 31. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem nem.

Maximum úgy, hogy hitelre veszed, és kiadod, de a bank felé lévő törlesztő nem haladja meg a kiadott lakásért kapott havi összeg felét. Maximum így érdemes, mert a hitelek kamatai hamarosan megint az egeket verik,úgyan úgy mint a CHF-es hitelek esetében és ha így számolsz, akkor pontosan ha bármikor is felmegy, akkor is kitermelődik a részleted.

2018. júl. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Az albérleti árakat már csak a multimilliomosok tudják kifizetni, úgyhogy...
2018. júl. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Azzal számolj, hogy tuti emelkedés lesz, amit írt az első is.

Szal fixáltatni kell.

2018. júl. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
8%
3 Hiába fixáltat. A banki szerződésben benne van, hogy a bank jogosult bármikor változtatni a szerződési feltételeken. Ha ezt nem irod alá, nem kapsz hitelt. Tehát a fixáltatás semmit nem ér, maximum illuziónak.
2018. júl. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A tiédben lehet. Nekem le van benne írva.
2018. júl. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
5 Még ne tanultad meg a leckét. A bank bármikor változtathat, még ha bármit le is irt és szerződésed van róla. Úgy hogy igyekezz, hogy mielőtt nem lépnek, te le tudd a hiteled. Még a Kúria is úgy ugrál ahogy némelyek akarják.Ez a mai Magyarország.
2018. júl. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Valahol azt olvastam, hogy 2019-től (vagy 2020-tól?) megszűnik a lakásépítésre vonatkozó kedvezményes áfa, így nagyot fognak nőni az ingatlanárak.

Más kérdés, hogy ha 5- 10 év múlva bejön egy válság, akkor akár jelentősen csökkenhetnek az ingatlanárak.

Sajnos rizikós az ingatlanpiac.

2018. júl. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20%

Attól függ, hova van árazva. Kettényílt az árolló 1-2 hete.:)

Szóval ha lakni szeretnéd, és mostanában kell, az alacsonabban beárazottak közt fogsz tudni szemezgetni.

2018. júl. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem, nincs benne, hogy vltoztathat akármit a bank, nem tudom, melyik észlény nem tud szöveget értelmezni. Az van benne, hogy aBUBOR emelkedésének megflelően változtathat kamatperiódus lejártakor.

Tehát ha 10 évre veszel fel 10évig fix hitelt, akkor az annyi, az elejétől a végéig.


Kérdező: érdemes. Nagy alkuval, nem hitelre, és most még.

2018. aug. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, a miénkben is ez van, illetve hogy a kamatkedvezményekre jogosító tényezők (számlavezetés, lakás biztosítás) megszűntével módosulhat a kamat bizonyos mértékben.


Fix kamatperiódussal szerintem érdemes úgy, hogy a periódus forduló előtt végtörleszt az ember.

Egyébként nem igazán. Nem is csak hogy nem éri meg, lehetőség sem biztos, hogy van rá.

Ha

2018. aug. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!