Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárláskor miről érdeklő...

Lakásvásárláskor miről érdeklődjek az eladótól, ingatlanostól?

Figyelt kérdés
2018. aug. 1. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ... arról, amit meg akarsz tduni az adott ingatlanról.
2018. aug. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

-nézetméter

-miből épűlt ,pontosan(A felújitások,gipszkartonozás,csőcsere...)

-viilanyóra mérete,kábelezés,konnektorok

-víz óra,vízhálózat állapota

-falak padló=,javítások

-tiszta tulajdoni lap

-fényviszonyok

-mi tartozik még a lakáshoz,tároló,garázs

-közös költségek,egyéb rejtett árak(például éves költsége a tömb felújításba)

-szigetelhetőség,fűtés

-szomszédság

2018. aug. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Előszőr tájékozódj a környékről a neten. Próbálj összeszedni akár jó, akár rossz infókat.

Az eladónak és az ingatlanos emberkének az az érdeke, hogy te meg vedd az adott ingatlant. Tehát a beszédjükre ne adj.

Tulajdoni lap, téli fütésszezonra vonatkozó összes kimutatás. A lakászövetkezet-ha ott van, a ház tartozása.

Ha régi 1900-as években épült több lakásos ház, írásos dokumentum a felújításokról. Mikor volt, részleges, vagy teljes. Ugyanis az ilyen idős lakásoknál, ha gond van, már pedig ezeknél a korukból fakadóan is gond van, akkor a lakóknak kell fizetnie, ami rendszerint akkor derül ki, mikor elvárják, hogy a csekélyke közösktg semmire nem elég, és csak komoly banki hitellel tudják rendberakatni.

2018. aug. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

3+ Mindezek után szépen rákérdezhetsz az előttem szóló dolgokra. A válaszokat amiket kapsz, ne kérdezz bele, hanem a memóriáddal rögzítsd és járj utána. Ha eddig minden jó, akkor lehet rátérni, hogy milyen felújítást igény, és mennyit kell beruháznod.Arra is érdemes kitérned-de ne az eladótól, sem az ingatlanostól-hogy milyen bogarak jelennek meg stb.

És ha mindezek pozitivak, akkor kérsz egy második megtekintést. Addig mig ezeknek utána nem jártál soha ne írj alá vételi szándéknyilatkozatot. Főleg nem a belvárosi ingatlanoknál.

2018. aug. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Az ingatlanosok egyébként pszichikai kiképzést is kapnak, és különböző technikákat is tanítanak nekik, hogy tudják gyorsítani a vétel megkötését. Tehát légy résen.


És ha mindezek után is pozitiv minden, akkor jöhet a te ügyvéded. És nézheti át az ő oldaláról a dolgokat.

Ha régi tipusú ház, akkor a fűtésen egy új gázkazán sokat dob megtakarításban, de nem olcsó beruházás.

2018. aug. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pszichikai kiképzés, ez jó :))))


A fenét. Hazudnak, nem kell nekik elhinni SEMMIT és kész.

2018. aug. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát én nem adtam esélyt kamuzára, mert az ingatlanossal előző este beszéltem (neten hirdette9, másnap reggel találkoztam vele és irány az eladó ház. Tulajdonos gyorsan akarta eladni készpénzért. Az nekem volt, kész, fél óra és megvolt az egyezség. Két nap múlva a szerződés is. Miközben hónapokig jártam a köröket, annyi házat megnézet, sorrendet állítottam fel, a véletlen és a net adta a kezembe a jó kis házat olcsón.
2018. aug. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!