Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vásárolt ingatlanból nem...

Vásárolt ingatlanból nem költöznek el, hogy rakhatom ki őket?

Figyelt kérdés

Helló!

Vettem egy kertes ingatlant januárban. A telken 2 ház található, egy új építésű és egy régi parasztház. Mielőtt megvettem volna már ott lakott egy "család" a paraszt házban. Amikor megtörtént az adás-vétel és kifizetésre került az összeg, írtunk egy megállapodást az eladóval, amiben az áll, hogy az ott lakók ez év június végéig ott maradhatnak, cserébe a vétel árból elenged egy bizonyos összeget. Ez a papír ügyvéd jelenlétében lett aláírva, 2 tanú kíséretében. Most, hogy lejárt a határ idő, az ott lakók még mindig ott laknak. Velük semmilyen szerződés sincs kötve, albérleti sem és nekem ők nem is fizetnek semmit illetve a rezsit se fizetik ki. Így most hogyan tudok tőlük megszabadulni LEGÁLISAN, gyorsan, hogy ne érjen több anyagi kár?



#vásárlás #ingatlan #szerződés #adásvétel #albérlő #kertes ház #kertes ingatlan #házfoglalók #illegálisan benn lakók
2018. aug. 3. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
Sehogy. Naggyoak a jogaik, mint neked.
2018. aug. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

Miért is? Van tulajdonrészük az ingatlanban?

De kicsit elb....tad, nekik is alá kellett volna írni a szerződést, amiben vállalják hogy kiköltöznek.

2018. aug. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Ügyvéd. Falszólítás a kiköltözésre. A jogi részét bízd az ügyvédre. Neked csak fizetni kell a munkájáért.
2018. aug. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Erről az adásvétel előtt kellett volna kikérdezni az ügyvédedet. Azt felelte volna, hogy a szerződésedhez közjegyzői kiköltözési nyilatkozatot kell csatolni. Különben nem veszed meg.

Mert így sajnos sehogy sem lehet elküldeni őket.

2-3 év polgári per.

2018. aug. 4. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Egyébként szerintem elállhatsz a szerződéstől, mert az eladó nem teljesítette a saját részét.

Az ügyvéd megmondja.

2018. aug. 4. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Oda vannak bejelentve? Ha nem, akkor kiadod papíron egy hónapra albérletbe egy rosszarcú vagyonvédelmi cégnek, azok elmennek és kidobják őket. Hiába nyavajognak, hívnak rendőrt vagy akárkit, nem tehetnek semmit. Nem valami elegáns megoldás és pénzbe kerül, de működik és legális.
2018. aug. 4. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Én egyszerűen pár ember segítségével kitenném őket. Zárcsere gyorsan és kész.
2018. aug. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Az ügyvédnek aki írta az adás-vételit, miért nem picsogtad el hogy laknak a másik házban?

Ezt bele kellett volna írni az adás-vételibe, és a kiköltözés feltételeit.

Most már csak a nyers erőszak marad..

2018. aug. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez az a probléma, amit 1 óra alatt el lehetne rendezni, hogy kívül kerüljenek az ingatlanon...

Onnantól kezdve nekik kellene tudni bizonyítani, hogy legálisan szeretnének visszajutni.

Nekem ennyit simán megérne, még akkor is, ha kihívnák a rendőrséget. Még így is sokkal kisebb herce-hurca, mintha te indítod el egy ügyvéden keresztül a folyamatot, így legalább ingatlanon belülre kerülsz.

2018. aug. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen ingatlant nem veszünk meg. Rakja ki az eladó őket. Itt is volt évekkel ezelőtt ilyen, a garázsszinten egy család lakott két kisgyerekkel. A középső lett volna a vevő lakása, a tetőteret ki lehetett adni turistáknak. Megvették, de azóta sem tudták kitenni őket.
2018. aug. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!