Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Több, mint 100 éves pesti...

Több, mint 100 éves pesti bérházak biztonságosak?

Figyelt kérdés

Örököltünk a Terézvárosban, az Oktogonnál, két lakást egy nagyon régi( kb 175 éves) bérházban, amin omladozik a vakolat. Az nem fontos nekem, hogy kívül, hogy néz ki, de ezek szerintetek teljesen biztonságosak?


A lakásokat a rokonaim felújították, kibontottak falakat, nem tudom, hogy ez mennyire jó ötlet.


És a függőfolyosó is ijesztően vékony.


Magyarországon még nem hallottam olyanról, hogy csak úgy összedőlt volna bérház, de van bennem egy kis félelem, hogy ezek nem teljesen biztonságosak.


Ennyit találtam: [link]


[link]


[link]



2018. aug. 5. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritka hogy ilyenek történnek, de ha nagyon félsz, akkor van pár megoldás:

1. Nézesd meg egy független szakemberrel.

2. Add ki akár Airbnb-ben.

3. Add el jó áron, vegyél egy olyat ami tetszik.

2018. aug. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a biztonsággal nem lehet gond (összedőlni nem fog), ellenben a szigeteléssel, villanyvezetékekkel, gázzal, tetővel, esetleges vizesedéssel már lehetnek komoly problémák.
2018. aug. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézésd meg egy statikussal.
2018. aug. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

-A lakásban minden vezeték ki lett cserélve.

-Nem az enyém a lakás, csak felajánlották a szüleim h éljek ott. -> nem tudom eladni, ők meg nem akarják semmiképp

-Szerintetek kiadhatom Airnbvel ha nem az enyém hivatalosan? Mármint ott is kötnek szerződést, amit a tulajdonosnak kellene aláírni? Ellenőrzi ezt vki? Tudom, hogy utánanézhetnék, de hátha itt valaki képben van és meg tudja mondani..

2018. aug. 5. 15:30
 5/9 A kérdező kommentje:

Ja és honnan szerezzek megbízható statikust??

Fogalmam nincs ki számít annak, hol keressek stb..

2018. aug. 5. 15:32
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

Ugyanannyira biztonságosak, mint tegnap este:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__9446999-sze..


Nem szokás kétszer megkérdezni ugyanazt, ráadásul 24 órán belül.


jelentve

2018. aug. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Megbízható statikust ugyanúgy keres az ember, mint megbízható villanyszerelőt. Olvasgass utána, ki kit ajánl stb. De az a véleményem, hogy egy random statikusnak a véleményére is jobban adnék, mint a gyakorikérdéseken egy random válaszolóéra. Ha statikai kérdésed van, akkor statikust kell hívni.
2018. aug. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

A közös képviselet és az önkormányzat illetékes.

bizonyára rendszeresen ellenőrzi statikus, különben már nem szabadna lakni, ha veszélyes lenne.

2018. aug. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamit ennyire neccesnek érzel, akkor keress másikat, mindig félni fogsz a függőfolyosón, hátha épp akkor szakad le :)

Én vettem már úgy lakást, hogy hivatásos műszaki ellenőrrel mentem.

2019. aug. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!