Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen lakáshitelt ajánlanátok?

Milyen lakáshitelt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

7-8 millió forintra lenne szükségünk, amit maximum havi 50.000ft-tal tudnánk törleszteni. Nem igazán vagyok/vagyunk otthon a lakáshitelekben, hogy mit lenne a legérdemesebb felvenni. Mindkettőnknek van munkája (havonta kb 260-at tudunk összerakni ketten).

Gondoltunk az egyikre, amit nem szeretnék most leírni, mert kíváncsi vagyok a véleményetekre! Ne tartsátok magatokban! :-) Véleményeteket/tapasztalataitokat osszátok meg velem!

Előnyök és hátrányok egyaránt érdekelnének.

Előre is köszönöm.



#bank #lakáshitel #hitel #bank ajánlat #legjobb hitel
2018. aug. 11. 01:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%
Lakástakarékkal kombináltat javasolnék. Volt már sok kérdés a témával kapcsolatban, olvass vissza.
2018. aug. 11. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Olvasgattam vissza, de csak vitákat találtam főként a fundamentáról.

Annyira megoszlanak a vélemények.

Egyáltalán nem vagyok otthon a hitelekben. Próbálok minél több helyről információt gyűjteni.

A lakástakarékot miért jó hitellel kombinálni?

2018. aug. 11. 01:54
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Kiszámoló blogot érdemes megnézni és a releváns cikkeket elolvasni. Közérthető módon és korrekten le van minden írva.
2018. aug. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

Én is lakáskasszával indítanék. Nem mintha akkora durranás lenne a mézesmadzagként emlegetett állami támogatás, mert ez kb. a kamattal azonos összeg, viszont spórolásra kényszerít.

Ezzel meg is lenne az önrészetek, ami minden kedvező lakáshitelnek az előfeltétele.

Ha ez megvan, akkor egy hitelbrókerhez fordulnék (én is így tettem) aki ismeri MINDEN bank MINDEN konstrukcióját, az éppen aktuális kedvezményekkel, egyénre szabva.

Nem kell tőle félni, a hitelbrókert az a bank fizeti, aki mellett döntötök.

2018. aug. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%

Most?? mikor szedik össze a következő embereket, akikkel ugyan azt akarják tenni, mint a 2006-os hitelfelvevő emberekkel, és ugyan úgy tolták nekik a hiteleket kifelé mint most megint?


Semmit.

2018. aug. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

De mennyi az önerőd, mennyi az ingatlan vételára?

A 260 a nettó teljes vagy a fix költségek utáni szabad forrás?


Általánosságban: keresd a minél hosszabb fix kamatperiódusú hitelt (min. 10 évest), akkor is ha nagyobb valamivel a törlesztője, de biztonságot ad.

Mellé ugyanannyi ltp (nem kell azonos pénzintézetnél) és abból lehet majd előtörleszteni. Így lehet minimimalozálni a kamatot.

2018. aug. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%
Majd írd le légyszíves hol adnak ekkora keresetre ennyi hitelt. Én is 130 nettót keresek,de nem is nagyon reménykedem még fele ekkora hitelben sem,pedig 6 éve fizetem az OTP LTP-t. De igazából most járok ennek utána csak nem sok reménnyel.:(
2018. aug. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Egyenlőre még nincs túl sok önerőnk. Gondolom az induláshoz minimum amit fel akarunk venni annak a 20-25%-át fel kell mutatni.


Mindegyik hitelhez kell önerő? Nincs olyan amihez nem?


Még nem néztük ki a házat, de úgy fogunk választani hogy a 8 milliót ne haladja meg.

A 260 az a kettőnk havi össz keresete.

2018. aug. 11. 21:44
 9/15 anonim ***** válasza:
37%

7-es vagyok (bírom az ilyen lepontozásokat).

Régen még úgy lehetett ezzel trükközni,hogyha magasabb összegre értékelik a megvételre szánt fedezetül szolgáló ingatlant,akkor ugye annak az összegnek a 75%-át hitelezik (azt hiszem ezt nevezik HB értéknek). Tehát ha áron alul árulnak adott ingatlant,akkor így lehet csökkenteni az önerőt.

Tényleg írj majd mi sikerül vagy épp mi nem,mert elég hasonló helyzetben vagyunk.😊 Sok sikert!

2018. aug. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
33%
Lepontozhatjátok, de az #5-ösnek lesz igaza (ne legyen...!!)
2018. aug. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!