Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan jutottatok első lakásot...

Hogyan jutottatok első lakásotokhoz?

Figyelt kérdés

A "szülők segítettek", "jó helyre házasodtam", "örököltem" storykhoz gratulálok, de mi ketten vagyunk szülők, család nélkül. Nyitottunk lakástakarékot (3-at is), de az albérletünk annyira felmegy, hogy be kell őket fagyasztatni, és ez volt az utolsó reményünk.

Bárki tud valami megoldást, segítsen :(


2018. aug. 19. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Úgy hallottam, hogy van olyan lehetőség, hogy kezdetben albérletben laksz egy lakásban, majd néhány év múlva kedvezőbb áron megveszed.

Persze, a tulaj beleegyezése, hajlandósága nélkül ezt el lehet felejteni...

2018. aug. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Esetleg ha eltartási szerződést kötnétek egy idős emberrel?
2018. aug. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kerestem már idős embert, de felénk nem divat... túl népszerű és túl nagy a lakópark.
2018. aug. 19. 18:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Nézzetek utána az önkormányzati lakáspályázatoknak, hátha van valami lehetőség.
2018. aug. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy olcsó albérletben laktunk azt ltp-k lejártáig, és kettőnknek 4 állása volt. Fatalok voltunk, kibírtuk.


Utána megvettük az elsőt, kicsit. Később nagyobbat vettünk, stb.


Ha nincs szülő, hogy van 3 ltp?

2018. aug. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Gyermekem adószáma
2018. aug. 20. 03:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Már volt valamennyi megtakarításunk amikor összekerültünk.

Aztán évekig nagyon figyeltük a kiadásaink, gyűjtöttünk, állást váltottunk, olyanra amit nem szerettük de jól fizetett.

Szülőktől is kaptunk segítséget, de nem a teljes összeget (2 családtól együtt 3 milliót, kölcsönként).


Aztán csináltunk egy nagyon részletes költségvetést, megnéztük, miből tudunk lejjebb adni, mi az az összeg ami belefér...

Hónapokig keresgéltünk, és a szerencse is belejátszott, hogy végül 20 millióért vettünk egy 65nm-es panelt. Kellett benne felújítani, amit lassanként csináltunk. Az elején sok kompromisszumot kötöttünk, az biztos.


Nem tudtok albérletet váltani?

2018. aug. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs semmi saját ingatlanotok? Mi lett a szülők ingatlanjával? Ha még élnek (és remélem igen) akkor nem tudnátok oda költözni pár évre (persze ha van külön szoba) és akkor beszáltok egy picit, és nem más embert gazdagítotok? (albérlet).


Én naponta 100km-et utazok (összen 200) hogy ne keljen albérletet fizetni, meg elvállok kisebb munkákat amiket útközbe tolok, és rengeteg pénz marad meg, igaz a szülemimmel élek, de őket nem zavarja, nem gátolnak semmiben meg semmi.


Ha nem laknak túl messze én javasolnám hogy vissza, kényelmetlen lesz.. de szerintem erről szól a család, kisegíteni egymást :) én szerintem még jól is éreznétek magatok. Persze ez a szülőkön is múlik - társadalmilag ez nem elfogadott annyira. De gondolj már bele-- SEMMITEK NINCS. .. albérlete fizettek, sokan vannak így,, nics tőkétek mert másnak adtok. Váltani kell, AMI KÉNYELMETLEN LESZ.. de a végén saját lakás/ház.. AMIT MAJD A TI GYEREKEITEK ÖRÖKÖLNEK.


Vagy vidéken albérlet? ingáztok de több marad, 3év alatt ha spóroltok (hidd el sok mindenről le lehet mondani) lesz induló tőke + hitel és abból vesztek valamit.



Sok siekrt!

2018. aug. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Volt már egy kis megtakarításunk, amikor összeköltöztünk. 1-1 millió kb. Aztán egy kis idő alatt összejött hozzá mégegy, a szüleinktől pedig kaptunk KÖLCSÖN mégegyet, így pont kijött egy önerő és a járulékos költségek, meg némi felújítás is.

Egy éve költöztünk, a szülői kölcsönt most adtuk vissza. Ettől a hónaptól már az előtörlesztésre takarékoskodunk.

Lakástakarékjaink is vannak, de ebből 1 három éves, 1 két éves, kettő pedig 1 éves, tehát még egy év van a legidősebből is mire előtörlesztésre mehet.

2018. aug. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!