Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Közös tulajdon megszüntetése...

Közös tulajdon megszüntetése megromlott viszony esetén- én eladnám, de a másik fél nem járul hozzá, részletek lenn. Mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy az unokatestvéremmel 50/50 arányban örököltünk egy házat (évekkel ezelőtt). A ház rossz állapotú és a világ végén van, én nem akartam vele foglalkozni, de az unokatesó nem járult hozzá (akkor) hogy eladjuk.


Közben ő elvált, kitalálta, hogy odaköltözik, és nekiállt mindenféle mekkmester "felújításokat" végezni (saját maga). Én azt mondtam, hogy ha akar odaköltözhet, de semmiféle (állagmegóváson túli) egyoldalú változtatáshoz nem járulok hozzá. Ehhez képest csinált mindenfélét, még egy kisebb közfalat is kiszedett a kifejezett (szóbeli) kérésem ellenére.

(mindeközben az összes közüzemi költséget én fizettem mert nekem jönnek a számlák, abba nem adott egy fillért sem - mondjuk ez összesen se sok pénz, mert javarészt lakatlan volt a ház).


Most az találta ki, mégis adjuk el, lenne vevő is, de az unokatesóm a pénz felénél jóval többet akar (azzal indított, hogy ő "közel 1m ft-ot beruházott" ami messze nem igaz)


Mit lehet ilyen esetben csinálni ? A házat kb. 1.5m ft-ért lehet eladni, ez sokat mond a helyről és állapotról.



2018. aug. 28. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

A legjobb, ha belemégy az eladásba, de az árat felezitek, illetve azt kérheti pluszban, amiröl hivatalos számla van, egyebet nem.

Ha ebbe nem akar beleegyezni, akkor kérheted a közös tulajdon megszüntetését, ami az elárverezést jelenti és így jóval ár alatt megy el, azaz ö is még rosszabbul járna vele, mint ha megegyeztek és feleztek.

(És természetesen az eladást hivatalosan,. közjegyzövel hitelesítve intézed!)

2018. aug. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy azt is érdemes lenne mérlegelned, hogy ha ő nem javít a ház állagán, akkor egyáltalán el lehetett volna adni?!

Én mindenképpen szabadulnék tőle is meg a háztól is.

2018. aug. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Létezik a "közös tulajdon megszüntetése iránti per", ahol az egymás felé való követeléseitekről is döntést hoznak.

Ilyen a rezsi, a falbontás és egyebek.

Hozzáteszem még, hogy a rokonodnak bérleti díjat kellett volna fizetnie a fél ház használatáért neked, ezt is tartsd észben.

2018. aug. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vásároljon ki, utána azt csinál, amit akar. Ügyvéddel konzultálj.
2018. aug. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%
Tulajdoni hányad szerint osztozzatok és ennyi. Ha nem, akkor ügyvéd. Általában némi ügyvédi levelezéssel megoldódnak az ilyen jellegű viták.
2018. aug. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!