Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanközvetítők miért nem...

Ingatlanközvetítők miért nem keresnek rendes munkát?

Figyelt kérdés

Mirefel kernek jutalekot a nagy semmire? 0.5-6% !!! Mikozben egy ugyved,aki x evig tanult 0.5-1.5 szazalekot ker,addig ezek a paprikajancsik,akik csinaltak 10 szar kepet elkernek akar 6%-ot is! Raadasul ugy,hogy rohadtul semmi kozuk nincs az ingatlanhoz,tobbnyire csak bepofatlankodnak masnak a bizniszebe.

Arrol nem beszelve,hogy egyre inkabb felverik az arakat,mert ugye mas f**zval konnyu verni a csalant. Mit erdekli oket,ha nem megy el x ido alatt? Hirdetnek egyszere akar 100-200at is,ha csak egy-kettot adnak el egy honap alatt,mar jol jartak.


Ez kb olyan lenne autos peldaval elve,mintha felmennek hasznaltautora,felhivnam a tulajdonosokat: ,,te figyu mar,meghirdetem neked,csinalok rola f**za kepeket,jo szoveget melle,es eladjuk gyorsan..majd pedig kerem a jutalekom" Ha nem megy el hat mit szamit?! Ugyse az enyem".

Igy konnyu. Egy autokereskedonek,autoneppernek is benne all a penze.O legalabb KOCKAZTAT! Mert ha rosszat vasarolt,rosszat szamitott be,nem tudja eladni,akkor a sajat penzet bukja el. Az ingatlanos pedig? Leporolja a kis zakojat es: ,,hat ez van..majd a kovetkezot eladom".


Torvenyileg kotelezni kene oket,hogy ha reszesedni akarnak a kis tortabol,akkor fektessenek be szepen x osszeget az adott ingatlanba,es majd csak utana kezdjek el arulni. Igy legalabb a szart sem fogjak rasozni masokra,mert esetleg benne van az is,hogy a nyakukon marad,es elbuknak par milliot.

Vicc,hogy facebookon ingatlanos csoportban 20-21 eves tinip*** közvetitök hirdetnek 20-30+ millios ingatlanokat,mikozben eletukben nem lattak meg 150 ezer forintot se egyben..persze ingatanos ugye mindenki lehet,eleg hozza a 90es IQ is mint tudjuk.:

https://www.youtube.com/watch?v=0iE1EvwXUMA



2018. aug. 29. 16:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Az ingatlanos-a példánál maradva-olyan mint egy autókereskedő. Csak ugye 60-80 lakást nem lehet betolni egy helyre, ezért marad az adatbank. Aki lakást keres, ezeken a helyeken tud válogatni, pont úgy mint te az autókereskedésekben. Ők se ingyen tárolják.

De mindkét esetben adott a lehetőség magánszemélyként hirdetni-vagy vásárolni.

2018. aug. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Marad az adatbank? Ertsd: egy 2 ft-ot ero honlap,ahol hirdetik?

Ja persze ha ez ilyen egyszeru lenne,hogy akkor marad a maganszemely...es megis hogyan? Ha mar beleutotte a kis kampos orrat,akkor elvileg mar a tulajdonos sem adhatja el csak ingatlanoson keresztül,különben büntetest kell fizetnie.

2) A tulajdonos adatait nem tudom,es nem is fogom megtudni..lehet,hogy ö nem is hirdeti,söt mi több,szinte biztos...ha pedig valahogy kideritem miutan elmentem a cimre akkor pedig mar az ingatlanost nem lehet kihagyni a bulibol,mivel szerzodest kötött velük.

2018. aug. 29. 16:35
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező ingatlanossal szerződni. Felnőtt ember átolvassa a szerződést, mielőtt aláírja, illetve mérlegeli, hogy szüksége van-e segítségre az értékesítéshez, vagy sem.

Aki mindezek után szerződik velük, az tisztában van vele, hogy jutalékot kell fizetnie a sikeres értékesítés után. Ennyi. Én magánszemélyként adtam el legutóbb a lakásom (tavaly, pörgött a piac), de 6 éve ingatlanost kellett kérnem segíteni, mert a kutya sem jött megnézni sem (a válság idején).

2018. aug. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a felháborodásodat.

Tényleg nem kötelező igénybe venni. Vevőként meg pláne semmit sem befolyásol. Az árakat meg a piac határozza meg. Ha van eladó ingatlan olcsóbban, magánszemélytől, akkor a vevő az ingatlanos felé sem néz.

2018. aug. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem őket-ez lemaradt. Épp ezért mindig egyedül oldottam meg ha kellett és ez így lesz a későbbiekben is.
2018. aug. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
20%
A kérdésedet megválaszolva: Mert lusta,értéket nem teremtő,semmirekellő, ingyenélő, hülye embereket megvezető férgek.
2018. aug. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%

Az eladó választhat, a vevő viszont nem.Vevőként azt hittem,hogy még jó is lesz ingatlanossal tárgyalni, hiszen Neki ez a szakmája, felkészült, alaposabban, pontosabban, összeszedettebben tud tájékoztatást adni.


Nem egy értékesítővel volt "szerencsém" beszélni. Sajnos pont az ellenkezőjét tapasztaltam annak, mint amit reméltem.

Ha viszont olyan ingatlant sikerül találni amit ingatlanoson keresztül értékesítenek nincs más választásom, nem kerülhetem ki.

2018. aug. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

Senki sem tart pisztolyt senki fejehez, hogy ingatlanos altal adja el a hazat. Feltehetoen azert eri meg ingatlanosnak elmenni, mert van rajuk kereslet. Aki veluk szerzodik, az tudja, hogy mennyit kell majd fizetnie, es ennek ellenere is oket hasznalja, mert... sok oka lehet. Nem el a kozelben, es az allando utazgatas elvinne valoszinuleg meg tobb penzt, mint az ingatlanos, vagy gyorsan akar megszabadulni tole, es ideje nem sok van.

"Torvenyileg kotelezni kene oket,hogy ha reszesedni akarnak a kis tortabol,akkor fektessenek be szepen x osszeget az adott ingatlanba,es majd csak utana kezdjek el arulni." Baromsag. Eleve tesznek bele ok is, gondolj csak arra, mennyit kell utaznia, telefonalnia, ezek koltsegek. Nyilvan nem lehet osszehasonlitani a vart bevetellel, de van olyan ingatlan, amit tobb szazszor is megmutatnak, mire elkel. Kisebb erteku ingatlannal az sem biztos, hogy visszajon nekik. Arrol nem is beszelve, hogy sokan nem kotnek kizarolagos szerzodest, ami azt jelenti, hogy mas ingatlan eladhatja elotte, vagy akar a tulaj maga is. Milyen kockazat nelkulisegrol beszelkunk? Mindezektol fuggetlenul nem ertem mi a problemad. Aki akarja, szerzodik veluk, aki nem, az nem. Vevokent meg nem kell semmit fizetned nekik. Az is baromsag, hogy ok verik fel az arakat. Van olyan, hogy piac, meg kereslet-kinalat, meg CSOk meg allami tamogatas meg kedvezmenyes hitel, es javulo gazdasagi mutatok, javulo fizetesek is, amik felverik az arakat. Az ingatlanosok csak a piaci mozgasokkal usznak, termeszetesen nem fognak gatat epiteni ha egyszer ok is jobban jarnak.

Kulfoldon eszukbe nem jut az embereknek szidni az ingatlanosokat, teljesen elfogadott szakma. Ilyen alapon neked majdnem mindenkivel bajod lehetne, a sportmenedzserektol egesz a kisboltot nyito egyszeru emberig, aki megveszi 200 fter a tejet nagykerbe, es el akarja adni 250er. Mire fel teszi ra ugye, ha te is be tudsz menni a varosba es megveszed magadnak. Komolyan nem ertem az ilyen osszeszedetlen, atgondolatlan frocsogesek gazdait.

2018. aug. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

#4-esnek azért tudnék mesélni, mikor azt írja vevőként semmir nem befolyásol. Én pl. számtalanszor belefutottam semmirekellő ingatlanosokba vevőként is. Pl. ha hetekig nem veszi fel neked a telefont akármikor is hívod, nem tud válaszolni alapvető kérdésekre, azt mondja visszahív de ez nem történik meg etc. az baromira nem mindegy. Közben meg a szerencsétlen ember aki meg el akarja adni az ingatlanját, mit sem sejt az egészről.


Meg aztán van egy tipikus rétegük, imádom nézni őket ahogy kint pöffeszkednek, dohányoznak a lízingelt bömöseik mellet, amin szándékosan rajtahagyják a mikuláscsomagot, mert ők akkora biznisz arcok, nem számít a pénz. Úgy öltözködnek mintha nagy üzletemberek lennének, közben sehol semmi.


Tudom, hogy nem minden igatlanos ilyen semmirekellő, de a többségük botrány.

2018. aug. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

,,Kulfoldon eszukbe nem jut az embereknek szidni az ingatlanosokat, teljesen elfogadott szakma. Ilyen alapon neked majdnem mindenkivel bajod lehetne, a sportmenedzserektol egesz a kisboltot nyito egyszeru emberig, aki megveszi 200 fter a tejet nagykerbe, es el akarja adni 250er. Mire fel teszi ra ugye, ha te is be tudsz menni a varosba es megveszed magadnak. Komolyan nem ertem az ilyen osszeszedetlen, atgondolatlan frocsogesek gazdait."


Komolyan nem ertem az ilyen logikatlan primitiv kommentek gazdait.

Irtam az autokereskedos peldat,majd a befektetos peldat,es nem esik le neki,hogy: ROHADTUL NEM UGYANAZ a ketto.


Az egyik lo***t nem kockaztat,mikozben a masik a sajat penzet teszi bele,es akar minuszosan is kijohet belole. Mint ahogy tejfelvasarlo is,aki megveszi a nagykertol "ocsoe",de ha rarohad x karton tej,akkor siman lehet,hogy hiaba adott el elotte 1000 darabot,akar minuszosan is kijohet a dologbol.

Mikozben az ingatlanhiena 0ft-ot tesz bele,egy alkalommal akar 10-20 hazat is lefotozgat,majd pedig elvarja a jutalekot a nagy SEMMIRE.Ha pedig nem kel el irrealis aron,akkor sem esik ketsegbe,mivel o semmit sem kockaztat,de legalabb az arakat szepen fel tudja beszelni.

Es ne mondjatok,hogy ez a jelenseg nem letezik,mivel nem egyszer lattam mar,hogy egy lakas x millio forint tulajdonostol,majd mivel nem sikerult eladni,ezert ingatlanoshoz fordul a marhaja,az arbol pedig x+1 millio lesz.Igy a kovetkezo elado automatikusan dragabban fogja arulni,mivel azt latja,hogy itt mindenki megorult.

2018. aug. 29. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!