Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Költöznél olyan lakásba, ahol...

Költöznél olyan lakásba, ahol a kerted fölött lakik még pár ember?

Figyelt kérdés

Tehát társasház ahol a földszinté a ház előtti rész.

Jó lenne kert de nem túl kieső helyen a rendes kert drága.

Viszont nekem elég zavaró, hogy a fejem felett vannak, belelátnak, rámdobják a csikküket ha olyanok.

A férjem szerint viszont jó, igaz, ő a redőnyt se húzza le este.

Amit néztünk lényegében egy nagy terasz a mélygarázs tetején, fát is csak dézsában lehet ültetni.

A mai házaknál úgy látom nem nézik mennyire lát be a szomszéd, a nyitott erkélyek is egymás mellett vannak.

Nyilván látnak az utcán, strandon, de azt se szeretném ha egy térfigyelő kamera költözne fölénk, vagy olyan gyerek mint a mostani szomszédé, hogy minden szemetet az ablakon dobál ki.



2018. szept. 5. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nézegettem ilyen lakásokat, de én magam nem választanám.

Ahogy írtad, nekem is lenne vele a bajom, hogy fölöttem mindenki belelátna az életembe a kertben (akarva vagy akaratlanul). Én ennyire nem vagyok "közösségi" ember, akit ez nem zavarna.

2018. szept. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
... az lenne vele a bajom...
2018. szept. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor költöznék, ha olcsó lenne és csak az ablakaik néznének a kertemre, erkély nem nézne arra. Akkor sokkal sanszosabb a rálátás és az is, hogy oda dobálják a csikket.
2018. szept. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy én költöznék vagy sem, TE ne költözz!

Csak olyan lakást/házat szabad megvenni, amibe az első pillanatban beleszeretsz! Abban leszel boldog!:)

Amiben bizonytalan vagy már most, azt 10 év múlva sem fogod szeretni, ezt tapasztalatból mondom.

Lesz a "kerted", amit soha em fogsz használni (holott fizettél érte és neked kell takarítanod) mert ha néha ki is mész, úgy fogod érezni, hogy 1000 árgus szem figyel, majd 5 perc múlva bemész.

2018. szept. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen helyre biztosan nem költöznék, ez számomra nem is kert. Nálam a kert ott kezdődik, hogy fákat ültethetek, lehet gyepem, kiülhetek délutánonként a nyugiban, csendben, senki sem lát. Nem tudom milyen lakás a cél, de a leírtak alapján neked nagyon nem tetszik, szerintem keressetek másikat.
2018. szept. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés, mert én 40 évet éltem panelben, ahol még az erkélyek is összeérnek, mégis sokkal privátabb szférám volt, mint ahol most lakom. Ez földszintes társasház, de az egyik szomszéddal szinte összeér az ajtónk, itt még egy egészségeset fingani sem lehet..

Ők sokat vannak kint a verandájukon, én viszont teregetésen kívül nem is használom a kertet. Viszont a panelban ha becsuktam a bejárati ajtót, azt sem tudtam, lakik-e egyáltalán valaki rajtam kívül az emeleten, hangok ugyan jöttek, de nem feltétlenül volt beazonosítható.

Itt viszont megszokottak a nyitott ajtók, meg még azt is látják (ha akarják), mikor kelek, mikor fekszem, mikor dohányzom, mikor megyek a vécére, hallhatják ha telefonálok, mit nézek a tévében, milyen zenéket hallgatok, stb, stb..

Szóval, a dolog két esélyes, sok függ a pontos kialakítástól, a szomszédok szokásaitól, stb, stb.

2018. szept. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Valószínű a lakás többi részétől függne. Azt is figyelembe kell venni, hogy már attól is hozzád kerül a szemét, ha valamelyik szomszéd lesepregeti az erkélyét és nem ismeri a lapát fogalmát. Vagy ha levirágzott a muskátlija... Hozzátok megy a szomszéd, ha lefújta a szél a porrongyot az erkélyről, vagy a gyerek lehajított három szárító csipeszt. Nem kell feltétlenül parasztnak lennie és direkt szemetelnie, anélkül is lehet macerás.


Nem grillezhetsz egy jót az "udvarban", mert jönnek az oltogatások a füst miatt, hisz mindenki az erkélyre teregetett.


Szerintem erősen megfontolandó. Ez az udvar sosem lesz olyan udvar... én ezért csak akkor vennék ilyet, ha nagyon nagyon jó áron lenne nagyon nagyon jó lakás.


Egyébként mi is újszerűben lakunk. Az udvar parkoló és zöld terület, illetve egy kis grillező sarok is ki van alakítva. Az erkélyeink összeérnek a szomszéddal, az alap tervek szerint ugyanakkora korlát választ el minket egymástól, mint körbe a leesés ellen. Ezt szinte mindannyian "felfalaztuk" valamilyen módszerrel, hisz nem csak egymás erkélyére látni át, konkrétan egymás nappalijába is telibe belátni. :) Mi mondjuk baromi jóban vagyunk a szomszéddal, sokat összejárunk, de még mi is röhögtünk ezen a hülye megoldáson nyáron, esténként az erkélyen romantikázva (négyesben). Kellemetlen volt kimenni a saját erkélyemre. :) Aztán mi is építettünk válaszfalat.

2018. szept. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Bárhol érhetnek meglepetések, panelban is, tégla társasházban is.

Nekem a macskám esett be egyszer éjszaka a kettővel alattam lakó erkélyére...(szerencsére nem sérült meg), korábban pedig a szellőztetett párnahuzatom.

2018. szept. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!