Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A vevő kifizette a házunkat,...

A vevő kifizette a házunkat, és sürget a kiköltözéssel. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Még van 3 hét a szerződés szerinti kiköltözésig, de már kb 1 hónapja írogat facebookon, hogy hol tartok, találtam-e már házat, mikor jöhetnek, stb.

Folyamatosan írtam az állapotot, hol tartok, már megvan a másik ház, de még várni kell a beköltözéssel 10 napot.

Teljesen kikelt magából, aminek az lett a vége, hogy letiltottam.

Pedig még fel is ajánlottam, hogy ott hagyom a bútorokat a házban, de ezek után a nagy frászkarikát, elvitetem majd valami ószeressel, ha kell neki, vigye mind.

És még ráadásul 3 hónapot kértem az ingatlanostól a kiköltözésre, 2 hónapot akartak a vevők, én meg belementem.

Eltelt eddig 1 hónap.



2018. szept. 10. 19:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%
Mond neki, hogy a szerződés szerint minden rendben lesz.
2018. szept. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell magyarázkodnod. Ha a szerződésben szerepel a kiköltözési dátum, akkor neked akkor kell elhagynod a lakást. Ilyen egyszerű.
2018. szept. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg, hogy a szerződésben leírt időpontig ki fogtok költözni, és addig már ne is zaklasson.
2018. szept. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Csak miután jól összevesztünk írásban, érdekes lesz majd a személyes találkozó megint.

20-on páréves fiatalok, a kissé vehemensebb fajtából.

Nálam meg most telt be a pohár.

2018. szept. 10. 20:16
 5/21 anonim válasza:
12%
Anyuci-apuci felvette nekik a prodiventes hitelt, mit pattognak? majd viszi a bank a kérót. :D utálom az ilyen kis 20on éveseket.
2018. szept. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Tök fölösleges veszekedni. A szerződés szerinti időpontban át fogjátok adni a házat, ennyi, pont. Lehet pattogni, meg hisztizni, meg zaklatni, nem vagy köteles addig kiköltözni és kész.


Anno nálunk is volt "balhé". Augusztusban kötöttük a szerződést, de az eladó már akkor jelezte, hogy november végéig nem tud és nem is akar kiköltözni. Belementünk, aláírtuk mindannyian, nem kértünk bérleti díjat tőlük (mivel jelezték, hogy nem fizetnének a maradásért, mert nincs miből). Aztán hetente hívogatott, hogy hol tart a hitelfelvételünk. Nekik fontos volt a pénz, mert ebből akarták foglalózni a következő házat, csakhát nekünk is fontos volt, hogy minél kevesebb ideig kelljen párhuzamosan fizetni a törlesztőnket és az albérletet. Ebből fakadóan mi elhúztuk az eljárást amíg lehetett, ugyanakkor a szerződéses határidőig bőven megkapták így is az összeget, szóval egyáltalán nem érdekelt mit magyaráznak. Ez üzlet, nem haverság. Ne érezd rosszul magad, mert nem költözöl ki korábban.

2018. szept. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerződésben meghatározott ideig költözz ki, aztán probléma nem lehet. Az meg hogy 20-on éves kit érdekel, meg hogy anyu apu... Itt vagyok huszon évesen, annak is az elején, külföldi munkavállalás már lezajlott, itthon vállalkozok, adnak hitelt is ha kérek, de nem kell, tudok venni lakást anélkül is, persze nem a híres budapesten. Nem irigynek kell lenni, hanem hajtani azért hogy rád legyenek irigyek.
2018. szept. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, mennyi pofátlan ember van!

Aláírt egy szerződést, járjon el aszerint!

Mi az, hogy sürgetek valakit, ráirkálok stb.?

2018. szept. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
32%

A hangnemet nyilván nem magyarázza, de én teljesen megértem. Amikor birtokba veszek egy lakást, onnantól nekem indul a mandula, tehát akár hónapokig arról fog szólni az életem, hogy a lakás ügyeivel foglalkozom. Nem mindegy, hogy ez mikor kezdődik, hiszen rá kell érnem, lehetséges, hogy 3 hónap fizetés nélküli szabit kell kivennem, és a munkahelyem IS arra vár, hogy megmondjam ennek a kezdetét.

és az sem mindegy, hogy télig készen leszek-e ezzel még kellemes időben.

Egy egész család áll ugrásra készen, hogy szept. 30-án vagy okt. 10-én kezdünk-e.

Nem tudom, mi ezen a nehéz megérteni. Minden infó fontos a vevőnek, ami segít belőni a kezdési időpontot.

2018. szept. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
2: Nem, a szerződésben nem a kiköltozési dátum szokott szerepelni. Hanem az a dátum, ameddIG kiköltozhet úgy, hoyg nem kell kötbért fizessen. A 2 vagy több hónapra azért van szükség, mert a szerződéskötéskor még halvány lila fingja nincsen az eladónak, mikor fogja tudni megoldani a kiköltözést - sokszor arról sem, hogy hova megy, mert még nincsen meg az új lakása -, tehát ennek menete is most még csak alakulóban van, és a VALÓDI történésekre kiváncsi a vevő, hogy hogyan alakul, hogy mikor kell neki felvennie a fonalat.
2018. szept. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!