Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megeri Debrecentol 20km...

Megeri Debrecentol 20km olcson hazat venni?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy a varosban 20 milliokba kerulnek a kertes hazak, es meg nem is mindegyik ujszeru, a panelek 23nm 31nm 12 13 milliok, szerintem horribilisen draga.

Viszont pl Vamospercsen most van 10 millioert 56nm kerttel terasszal total felujitott, viz villany, futes vizteres kandallo, gazra rakotheto, csak 20km Debrecentol es foldes ut..


2018. szept. 11. 15:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyelore egyedul koltoznek, vagy baratnovel, elegem elso ingatlana lenne, 26 eves vagyok.
2018. szept. 11. 15:35
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha neked megéri az ingázás, akkor megéri...


Számold ki, havi szinten a +20 km egy hónapra 800 km (ha Debrecenbe jársz dolgozni). Az havi szinten csak benzinben 25 600 Ft mostani áron (8 literes fogyasztással számolva). Így mondjuk, ha egy minden paraméterében azonos házról van szó, Debrecenben 20, távolabb 10 millióért, akkor kb. 30 év alatt veszítesz üzemanyagra ekkora összeget.

Ha viszont majd mondjuk a párod is autóval járna, mert külön munkarendben dolgoztok, gyerekeket kell vinni ide-oda stb., akkor máris feleződik az idő, 15 év után ráfizetés az olcsóbb lakhely.


Ezen felül még nem beszéltünk az ingázással töltött időről, az autó amortizációjáról, plusz például olyan kényelmetlenségekről, hogy nem tudsz a barátokkal meginni egy sört, mert sehogy nem keveredsz haza (ez persze lehet, hogy nem érint). Máris csökken a megspórolt összeg.


Hát szóval te tudod. Kezdetben én lehet beérném egy városi lakással, aztán később vennék nagyobb értékben, közelebb zöldövezeti házat.

2018. szept. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha be kell járnod Debrecenbe hetente többször, akkor tömegközlekedés mellett érdemes csak.
2018. szept. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
20 km még nem is olyan nagy távolság. Én városon belül busszal is megteszek egyik kerületből a másikba 20 km-t. De tény, hogy csak akkor érdemes városon kívül lakni, ha van autó vagy van jó tömegközlekedési lehetőség. Kalkuláld bele a telet is, hogy akkor milyen a közlekedés.
2018. szept. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én Józsán lakom és a klinikán dolgozom. Hamarabb beérek, mint aki a Tócóskertből jön a klinikára.
2018. szept. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Debreceni vagyok, biztos jó Vámospércsre a buszközlekedés, javasolnàm még Hajdúsámsont, közelebb van, jó közlekedés (dugó azért van). Vagy Sámsonkertet, Bocskaikertet. A vámospércsi házadban azt szúrtam ki, hogy földút: milyen a lakóközösség, infrastruktúra? Mennyire fogja tartani az árát? (fejlődni fog?)
2018. szept. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!