Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti voltatok már így, ebben a...

Ti voltatok már így, ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Lassan szeretnénk saját ingatlant vásárolni, bizonyos keretösszegen belül és feltételekkel.


Nem mindegy hol hol vesz az ember házat, ezért is nehéz a kérdés, mert még csak nem is térség, nem megyei szinten kellene váltani, hanem országrészt.


Kérdés hogy hol lenne normális, nem robot munka, hol lehet vállalkozásba fogni, hol éri meg, hol élhető, hol szép a környezet stb.


Ti ott telepedtetek le, ahol szerettetek volna, vagy sok kompromisszum árán (ami később az élhetőség, lelkivilág rovására mehet, ill. megy) ott ahol épp "jó" volt, munkátok volt, esetleg olcsóbban kaptatok házat?


Ördögi kör, mert itt nem élhető, nem akarok maradni, de ahova mennék meg nem ismerem, nem tudom mi lesz 5-10 év múlva, milyenek az emberek, társadalom stb.


Akinek van egy rahedli pénze, könnyebb helyzetben van, ott vesz ahol akar, nem kell azon gondolkodni hogy miből is fog megélni. Az csak egy dolog hogy az ember mit akar, mit szeretne csinálni... ha nem biztos hogy megél belőle.


2018. okt. 8. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi család miatt maradtunk Borsodban, ami abszolúte nem élhetőnek tartott - pedig nekünk nincs rá panaszunk, a környék nagyon szép, kifogtunk egy jó szomszédságot, jó az állásunk, boldogok vagyunk. Persze a buckalakók sokan vannak, de hozzá lehet szokni, Pesten sem jobb a helyzet.


Hangulatra persze sokkal jobb nyugat-magyarország, én Veszprémet és környékét nagyon szeretem, de Sopron és a határmenti települések is jó hírben állnak. Mi erre mennénk, ha nem kötnének a barátok, családok.

2018. okt. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem Borsoddal semmi bajom nem lenne, HA! De ott az a ha, értsd jól.
2018. okt. 8. 10:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi Budapest agglomerációjában élünk. Vidéki kisvárosból származunk és ha tehettük volna ott maradtunk volna, de jelen helyzetben sajnos nem igen volt ennek értelme.

Munkát kerestünk és kaptunk. Költöztünk albérletbe, majd amikor összejött egy önerőnyi pénzünk és úgy éreztük, hogy bejöttek a számításaink helyben, akkor vásároltunk ingatlant.

Szerintem ennek így van értelme, vagy úgy, ha előre tájékozódsz és csak olyat veszel meg, amiről tudod, hogy eltudod adni, ha mégsem tetszik a környék, munka.


Azt mondják az ember maradjon mobilis. Mi nem olyan helyre költöztünk, ahol el tudom képzelni magamat 65 évesen is. Mi pontosan azzal a szándékkal költöztünk oda, ahova, mert "olcsó" volt, jól megközelíthető és "alvó lakásnak" kiváló. Kiváló lesz még egy-két pici gyerekkel is. Aztán majd ha már kinőttük, elköltözünk. Remélhetőleg addigra kialakul a koncepció, hogy mely környékre. Akkor már olyan szemmel fogunk keresni, hogy hol szeretnénk utolsó munkás éveinkig élni. Ha nem sikerül viszont, akkor sincs baj, majd költözünk megint. A mai fiatalok szerintem ilyen szempontból már sokkal mozdulékonyabbak. Persze az adott ingatlanhoz is úgy kell hozzáállni, ahogy tervezel vele. Fölösleges egy lakás felújítására milliókat rákölteni, ha azt nem magadért teszed, hisz néhány év múlva a vételárban ez a pénz úgysem fog visszaköszönni. Ha viszont ott tervezed leélni az életedet és magadért szeretnéd beleölni azt a pénzt, akkor nyilván teljesen más a képlet.


Nyugdíjas éveinkre viszont egészen biztos vagyok benne, hogy hazaköltözünk a vidéki nyugalomba. Ha lesz akkor még nyugdíj.


Szóval én azt gondolom első körben koncepciót alakíts ki. Mit vársz a költözéstől? Magadtól? Az élettől?

Mi a fontos? Élhető környezet? Jó fizetés? Szép város?

Miben vagy hajlandó megalkudni?

Ha neked a jó fizetés a cél, akkor ilyen irányból kezdd el nézni a dolgokat. Mely régiókban fizetnek jobban, mint a mostani helyeden? Van-e munkaerőhiány ezen a területen? Nézegesd az álláslehetőségeket, eltudnál-e helyzekedni azon a környéken a szakmádban?

Ha igen a válasz, akkor szűkíteni kell a régiót egy városra. Körbe kell nézni ott ingatlan ügyben és a környékén is. El kell utazni, meg kell nézni, érezni kell. Tájékozódni kell milyen a közlekedés, van-e orvosi rendelő, bolt a településen, a közelben nagyváros (ha nem alapból nagyvárosba mennél). Ha azt mondod itt eltud képzelni magad, akkor nézelődsz állás ügyben és ha kapsz, mész. Odaköltözöl, akár bérleménybe, akár saját lakást vásárolsz, élsz, dolgozol, próbálod megszokni. 1-2 év erre biztosan kell, aztán majd meglátod hogyan tovább.

2018. okt. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is, felejtsd el, hogy örökre veszel ingatlant, mert 1-2 kivételes helytől eltekintve, akármi történhet a környékkel, és az életeddel is.


Olyan ingatlan vegyél, ami a következő 5-10 évre megfelelőnek tűnik az életviteled, és a munkád szempontjából.


Így, mivel egy ingatlan elsődleges értéke a lokáció, érdemes nem nagyobb ingatlant venn olcsó helyen, hanem kisebbet egy drágább helyen, mert azt jó eséllyel úgy is fogod tudni eladni. Ha nem így teszel, akkor tulajdonképpen a család vagyonát tapsolod el, mert csak anyagi bukással fogsz tudni kiszállni.


Nem nagy dolog egy másik országrészbe költözni, majd te is megtapasztalod.


Én keletről költöztem Budára, majd a budai aglomerációba. Mindig előre menekültem: amikor emlekedtek az árak, azonnal eladtam, csökkenőben vettem. Volt, hogy azért adtam el lakást, mert elkezedett a környék zajosodni, nyíltak a pubok, kávézók ... Én voltam az első, aki eladtam, jó áron, mert még kevés vendéglátóhely volt, és az emelte az árakat. Akik később léptek, amikor már élhetetlen lett a környék, beleragadtak vagy buktak egy csomó pénzt.


Hát így.

2018. okt. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Évek óta ezen gondolkodom és sajnos nem tudtam még döntést hozni több okból kifolyólag. A nyugati határszélen lakom egy szép kis faluban ami a médiák szerint egy kánaán kis hazánkban , de itt van a de. Nem vagyok sem szakmunkás vállalkozó sem Ausztriába kijárni képes segédmunkás. Szóval ez az álom lokáció annyira behatárolja a lehetőségeket, hogy ti azt nem is tudjátok elképzelni. Nem keresett diplomával, családdal örül az ember, hogy éppen megél, nem nélkülöz, de nagy dolgokra nem telik. Reálisan nézve legalább Győrbe kellene költöznöm a családdal vagy esetleg Budapestre , Székesfehérvárra. Talán Debrecen is jó, bár ott még csak egyszer voltam kirándulni. Mindenképpen egy legalább 100000-es városba menj és semmiképp ne olyan faluba ahonnan nem indulnak legalább 30 percenként buszok a városba. inkább lakást vegyél jó környéken, semmiképpen ne házat és olyan kicsit amiben még éppen elférsz a felesleges cuccok nélkül.
2018. okt. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van ebből a röghöz kötöttségből kiút és pedzegetted Te is.

A vállalkozás. Persze nem mindegy, hogy mit, hogyan, meg eleve mihez értesz, mit szeretnél csinálni, de én online dolgozom, így tartom az ügyfelekkel a kontaktot, így adom le a megrendeléseket (elektronikus úton nyújtható szolgáltatásról van szó), így nekem irreleváns a lakóhely és a munka relációja. De tudom, hogy én vagyok ezzel kisebbségben (még). Az, hogy egy lakóhely milyen, az lutri és nem is lehet vele számolni. Mi hetekig jártunk több napszakban azon a környéken ahol lakást vettünk, néztük a lakók neveit a postaládán, hogy nem lakik-e ott Kalányos, Orsós és hasonlók és szerencsénk van. Nagyrészt békés, ám kíváncsiskodó nyugdíjasok laknak a lépcsőházban. Viszont ők sem élnek örökké, valakik fognak jönni a helyükre egészen biztosan, szóval az, hogy most jó helyen lakunk az változhat bármikor.

Összességében én azt mondom, hogy egy pesti panellel nem lehet melléfogni olyan tekintetben, hogy legyen jó a közlekedés és mindig lesz a "közelben" munka.

2018. okt. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!