Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Voltatok/Vagytok esetleg...

Voltatok/Vagytok esetleg ilyen helyzetben, mit tehetnek?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnek a parommal kisbabat de sajnos szorongasra en Frontin szedek mar 3 es fel eve. Nagyon felek baja lenne a babanak de azt hallottam nem jo rogton abba hagyni a gyogyszer szedeset mert tobbet artok vele. Mas aki hasonlo cipoben volt/van mit csinaltatok? Egeszseges babatok lett?

En iszonyatosan felek. Szedtem migrenes gyogyszert is mert persze azom is van de azt meg elhagytam marcius elejen.



2018. aug. 26. 10:14
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Frontint nem kéne terhesen szedned. És babát sem kéne vállalnod addig, amíg vannak ilyen problémáid. A terhesség csak súlyosítani fogja.

Tessék felkeresni egy normális pszichológust, nyugodt szívvel tudom ajánlani a jógát is és ki tudnak kezelni a szorongásból. Én magam pánikbeteg voltam, plusz szorongtam (mindez a terhesség alatt jött elő, nekem nem volt választásom). Közel 1 év alatt teljesen meggyógyultam. Gyógyszert sosem szedtem. Ha előbb lett volna ilyen betegségem, mint ahogy terhes lettem, nem vállaltam volna babát, amíg ki nem gyógyulok ebből a betegségből.

2018. aug. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Előbb tedd le, utána ess teherbe. Mi olyan bonyolult ezen?
2018. aug. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

En nem erzem azt hogy sulyosbitana a helyzeten. Sot! Nagy oromet okozna ha lehetne egy kisbabam csak annyi felelosseg erzet van bennem hogy nem szeretnem betegge tenni a gyogyszerrel. Tudom mivel jar egy gyerek mert mar van egy lanyom csak vele nem szedtem meg semmilyen gyogyszert.

Masodik valaszolo!

Nincs ezen semmi nehez,felfogom a dolgot csak sajnos nem rakhatom le egyik percrol a masikra a gyogyszert.

Epp most keresek pszichologust akinek a velemenyet ki szeretnem kerni csak kivancsi lettem volna hogy aki jart ilyen helyzetben nekik mit mondtak.

2018. aug. 26. 10:41
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

"En nem erzem azt hogy sulyosbitana a helyzeten. Sot! "

Ezt nem tudhatod előre! Én is nagyon vágytam egy kisbabára, tudatosan vállaltunk gyereket, ehhez képest mégis a terhesség egy teljesen más állapotot, érzéseket idézett elő bennem és puff neki, akkor lettem pánikbeteg. És az, hogy van egy lányod, az egy dolog. Minden terhesség más. Honnan tudod, hogy mi lesz még a terhességed alatt? Nem tudhatod előre. Ezért nem szabad felelőtlenül gyereket vállalni úgy, hogy jelenleg van egy fennálló betegséged, amiről tudsz. De te tudod. Ha te gyereket akarsz, hát vállald! Csak akkor ne mások véleményét kérd ki, ha nem tudod elfogadni.

2018. aug. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Felreertetted akkor a kerdest. Pont azok velemenye erdekel akik hasonlo helyzetben vannak/voltak.

Persze nem szeretnek felelotlen lenni,nem is vallalok addig babat amig biztosat nem tudok. Orvost is fel fogok keresni ez alap dolog.

2018. aug. 26. 10:48
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Voltam ilyen helyzetben. Ha érdekelnek a részletek, írok privátot, de ide nem szeretném.
2018. aug. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Én is voltam hasonló helyzetben, mint írtam.

Sőt, én terhesen éltem át azt, amit te most baba nélkül átélsz. És a terhesség alatt végig, de még szülés után is fennálltak ezek a problémáim. Tehát hidd el, hogy én átéltem azt, amire te még csak készülsz vállalkozni. És merem mondani, hogy addig, amíg nem gyógyulsz meg, addig ne vállalj babát! Egy baba nagyon sokszor fáradttá, kimerültté, frusztrálttá tehet, a baba okozta dolgok a pároddal való kapcsolatodra is rányomhatja a bélyegét, szoronghatsz majd amiatt, hogy hibázol anyaként, szoronghatsz amiatt, hogy esetleg lesznek egészségügyi problémáid, szoronghatsz amiatt, hogy esetleg lesznek problémák a párkapcsolatoddal. És úgy, hogy neked enélkül is vannak szorongásaid, szerinted mi lesz akkor, ha ezt a terhesség, szülés, babázás még tetézi? Egy babának egy egészséges anyukára van szüksége, nem egy szorongó anyukára.

2018. aug. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 25 éves koromtól szedtem frontint, egész komoly adagokat pánikbetegségre ,mellette antidepresszánst mert ez a kettő sűrűn jár együtt.

Kb fél év alatt ,,jöttem" le róla orvosi felügyelet mellett, mert mikor először csak simán abba hagytam egyik napról a másikra mentőt kellett hívni hozzám.

Egyrészt eszembe se jutott volna babát vállalni ilyen gyógyszert szedve másrészt szüntesd meg előbb az okot ami lelkileg beteggé tesz és csak ha már legalább egy éve nem szeded a gyógyszert álljatok neki a babprojektnek.

A kialvatlanságtól(mert nem minden baba eszik -alszik) a monoton dolgoktól, könnyebben lehet szülés utáni depressziód, főleg hogy még a hormonok is bőven rátesznek egy lapáttal a pánikbetegséged tünetei is erősödhetnek.

Migrénem nekem is volt de terhesség alatt egyszer sem jött elő, sőt azóta mióta megszültem sem.Ennek örülök.


Viszont én babát csak 5 tiszta év után mertem vállalni, el nem tudom képzelni, hogy van olyan ideggyógyász ,nőgyógyász aki azt merte nektek mondani, hogy ilyen gyógyszer mellett nyugodtan próbálkozzatok.

2018. aug. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igazatok van,nem is szeretnek gyogyszer mellett terhes lenni.

A szorongasomat leginkabb a szuleimmel valo kapcsolat okozza.Vagy is kb a 100%-bol 98% edesanyam miatt van.Szepen is fogalmaztam. Csak az segiteni ha tole jo messzire,masik varosba elkoltoznek de a munkam nagy resze ide kot. 27 eves vagyok ugy hogy igaz meg idom is lenne kesobb babat vallalni de valami miatt attol meg ockodok hogy en 30 felett szuljek.Most ugy nez ki a lakas dolog talan rendezodik jovore es messzebbre tudok koltozni a varoson belul.

Nem szeretnem leirni de sajnos nagyon sok rossz dolgon mentem keresztul az anyam hulyesege miatt,ezt nehez feldolgozni.

Megprobalom majd magamtol csokkenteni a gyogyszereim adagjat.Azt elmondanam voltam nogyogyasznal es o a frontinra szo szerint ralegyintett hogy ah semmiseg. Ot inkabb a migrenre szedett gyogyszerem aggasztja. Akkor annyira megijesztett hogy azt azonnal letettem. Ennek mar fel eve.Vitaminokat szedek,nem iszom alkoholt egyaltalan fel eve,nem dohanyzom.Probalok egeszsegesen etkezi,mozogni. Nem lenne itt problema ha a kedves edesanyam a tizen,huszon ev alatt nem tett volna lelkileg tonkre ami a mai napig tart. Ne haragudjatok nem akartam ilyen reszbe belefolyni csak nehez megoldani egy ilye problemat,de tisztaban vagyok vele addig nem vallalhatok babat amig nem tudom neki megadni a kello nyugalmat,biztonsagot.Mindenkepp felkeresek azert egy orvost.

2018. aug. 26. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!