Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Csillaghegyen milyen lakni?

Csillaghegyen milyen lakni?

Figyelt kérdés
Mennyire drágák a telkek? Milyenek az emberek?

2018. okt. 13. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

A telkek elég drágák. Az a baj, hogy nagyon sok helyen egymásra építették a házakat, gyakorlatilag kezet tudnak fogni a szomszéddal. Zavaró, hogy sok helyen nincs járda. Az egyik főutcát, ahol a 134-es is jár, már kb 4-5 éve el kellett volna kezdeni felújítani. De legalább idén nekikezdtek.

A közlekedési lefedése nem a legjobb, egyes helyektől elég messze van a buszmegálló. A BKK szerint a szűk utcákban nem férne el a busz, így igazi középen átmenő járata nincs, csak a széleken mennek a buszok, a hévről meg ne is beszéljünk.

Nekem egy óra az út az egyetemre, hát ez azért lehetne kényelmesebb. A 34-esen reggel végig kell állnom az Árpád hídig, onnan végig állok a metrón, és a villamoson - már ha felférek. Ha nem 8-ra hanem 10-re megyek, akkor kényelmes, de akkor is messze van minden. Szerencsére éjszakai járatok is vannak - a nappalik vonalán. A 923 egész éjjel jár - nekem 15 perc séta onnan még haza, de ez is jobb a semminél.

Az emberek, akiket ismerek itt többnyire normálisak.

2018. okt. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Drága, de jó hely. Budai rész eleve nívósabb, mint a pesti.
2018. okt. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Sok évig lakott a család Csillaghegyen, de elköltöztünk. A hegy felőli oldal volt az elit negyed (illetve a Péterhegy alatt a téglagyári telep). Azt tönkre vágta közlekedés és mindenféle nyugalom felszámolásával a sok lakópark, a rengeteg autó. Rosszabb, mint Szentendre belvárosa. De van busza (160), közel a HÉV és a boltok. A dunai oldalon gyakorlatilag semmi nincs, egészen a Királyok útjáig, ott van a 34-es busz. A Mátyás király úton a 134-es. Ott is óriási már a forgalom, a mellékutcában is, pedig szűkek és sok helyen nincs vagy keskeny a járda. Nagy területen semmilyen tömegközlekedés nincs, gyalogolni kell vagy ott a kerékpár. A telkek összközművesek, nagyon drágák, ha veszel egy összerepedt, bontandó régi házat, az sem lesz olcsó. És azzal számolj, hogy minden 1945 előtt épült régi ház átélte a jeges árvizet, a talaj laza, szétrázta a csatornaépítő és süllyed. Hiába ajánlják felújitásra.
2018. okt. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

Azóta megcsinálták a Hunyadi utcát, most a Mátyás király utat toldozgatják, de a nagy kihívás a nyulgátas, ősfás Királyok útja lesz. Itt muszáj lenne a megállókat is felújítani, mert jelenleg messze el vannak maradva a belsőbb megállóktól, sok helyen még fülke sincs, holott elférne. Illetve kéne járdát is csinálni. A Sinkovicsnál jelenleg e 2 méteres szakaszon hiányzik, és esőzéskor az egy nagy tócsává duzzad, amit nem tudsz anélkül kikerülni, hogy ne legyél sáros. Nincsenek gyalogosátkelők sem, néha 5-10 percet is kell ácsorogni a szmogban, mire át lehet kelni. A 34 nem túl sűrű és nagyon alpári járat, rendszeresen hajléktalanok és alkeszek utaznak vele, néha kocsmákat és aluljárókat megszégyenítő szag fogad, ha felszállok. A 134 nagy baja, hogy csak a Szentlélekig jár, illetve rosszul ütemezve a 106-34-hez képest.

Az Aquincumi híd még érdekes lesz. Ez ugyanis minden bizonnyal megnöveli a Királyok útja már így is hatalmasra duzzadt forgalmát. De ez 2035 előtt még nem várható.

Az ötösmetró hozhat még érdemi fejlődést, ami a városba/belvárosba való bejutást illeti, de ez se lesz 2050 előtt, szerintem.

2019. okt. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ott laktam, ott is születtem, de nem sok minden változott. Üzletek vannak, de többnyire a HÉV felé, orvosi rendelő. patika stb. mind ott van. Vagy felgyalogolsz, vagy körbe mehetsz a 134-sel. De a legjobb Békáson a csarnokban vásárolni.
2019. nov. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

Csillaghegy hegy felőli oldalán lakom a Rókahegyen, 15 percnyi sétára a HÉV megállótól. Jól írta az első válaszoló, hogy akárhová megy az ember egy órát utazik és a közlekedés is elég gyalázatos errefelé. Itt a hegyoldalon konkrétan még egy telebusz sem jár, ha nem autós vagy akkor meg kell másznod a hegyet.


A drágaság egy eléggé relatív dolog. Alapjáraton egész Budapesten rohadtul megdrágultak az ingatlanok, így értelemszerűen itt sem olcsóak. Viszont nem is nevezném annyira luxuskörnyéknek sem, a budai hegyoldalakat nézve talán még a legolcsóbb is. Én nem ajánlom az ide kiköltözést, szerintem a városon belül sokkal élhetőbb helyeken is lehet telket venni/építkezni, én a mai fejemmel biztos nem ide jönnék.

2022. máj. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
32%
Csillaghegyen laktam sokáig, itt is nőttem fel, de ez már nem a régi jó Csillaghegy, hanem egy agyonlakóparkozott valami. Nagyon sok minden hiányzott, pl. nem volt csatorna, nem volt gáz, nem volt telefon stb. De azért úgy éltünk, mint falun, ennek talán a maradványa megvan még. Nyugalom volt, csendben éltünk, kivéve, ha áradt a Duna, akkor aztán mindenki azt leste, jön-e az árvíz? És a nyúlgáton múlt minden, ez azóta sem változott.
2022. máj. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!