Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Csok beforgatási kötelezettség?

Csok beforgatási kötelezettség?

Figyelt kérdés

Szerintetek hogyan lenne logikus? Leírom a helyzetet. Hivatalosan 10,9 millióért hirdetjük a lakásunkat, ebből 400 ezer Ft az ingatlanközvetítői jutalék, tehát tisztán 10,5 millió a mi "jövedelmünk" belőle. Igazság szerint 10,4 millioért veszi meg a vevő (egy ideje hirdetjük, de eddig ő volt a legrugalmasabb, és ő adta a legjobb ajánlatot), viszont, a szerződésben 10,5 millió Ft-ot kértük, hogy tüntessenek fel. Az okból kifolyólag, hogy ne kelljen plusz ingatlanadót fizetnem a Nav felé ( 10,5 millióért vettem a lakást, és így 100 ezer Ft-ról , 5 éven belül történt adásvétel miatt, adóznom kéne). Így azt gondoltuk, az ingatlanirodával együtt, hogy azért írassunk 10,5 milliót a szerződésbe, hogy ne kelljen azért a 100 ezer Ft-ért adót fizetni, nullás adóbevallást lehessen készíttetni. Tekintve, hogy a 10,5 millió Ft , amennyiért vettük,"nem hozott jövedelmet", ugyanennyi összegért kelt is el.

Csok-ot tervezünk felvenni az új lakás vásárlásához, 1 gyermek után vennénk igénybe.

A Csok beforgatási kötelezettség szerint nekünk 10,5 milliót kell az új lakásba fektetni ( ennek a lakásnak az árát), tehát ott 100 ezer Ft "hiány" lesz. Ezt saját jövedelemből pótoljuk ki? Vagy inkább kérjük azt, legyen a szerződés mégis "tisztán" 10,4 millióról készítve?

Mi lenne a célszerű?

Köszönöm a segítséget!



2018. nov. 4. 09:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Öt éven belül vetted, de pontosan hány éve? De gondolom tudod az értékhatárokat, mikor mennyit kell fizetni. Innen már csak matek, de akár melyik ujjadat harapod, fáj.
2018. nov. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1 éven belül vettem. 100 ezer Ft-ra úgy számolom, 15 ezer lenne az adó, ha ez évben vettem a lakást.
2018. nov. 4. 09:54
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
100ezer forint utáni adóról beszélünk. Megéri?
2018. nov. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor logikus lenne a reális összeget feltüntetni ..? Én erre gondolok.
2018. nov. 4. 10:06
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2018. nov. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
A vásárlás és az azt követő évben 90% az adó. Nem érdemes trükközni.
2018. nov. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
de akkor a 15 ezret jól számoltam, ugye?
2018. nov. 4. 10:53
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Jól.
2018. nov. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

" Igazság szerint 10,4 millioért veszi meg a vevő (egy ideje hirdetjük, de eddig ő volt a legrugalmasabb, és ő adta a legjobb ajánlatot), viszont, a szerződésben 10,5 millió Ft-ot kértük, hogy tüntessenek fel. "


Ha 10,4 millióért veszi meg, akkor miért nem annyit írok? Így nem keletkezik belőle jövedelmetek, nem kell adózni. Vagy félreértek valamit? Egyébként a keletkező jövedelemből le lehet vonni az ingatlanközvetítőnek kifizetett összeget (számlával igazoltan), így szerintem teljesen felesleges trükközni.

2018. nov. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
10,5 millióért vettük a lakást , az eladási ár jelenleg 10,4 millió és így a 10,4 és a 10,5 millió különbözetéből keletkező 100 ezer Ft-ból kell adóznom. Vagy nem jól gondolom..?
2018. nov. 4. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!