Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házvásárlást követő teendők?

Házvásárlást követő teendők?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek.


A kérdésem a következő,házvásárlást követően,megtörtént a vétel,házat kifizettem.Ezek után mik a teendők sorban,és mennyibe kerülnek?Gondolom az első földhivatal ahol át kell íratnom a nevemre a házat,lakcímkártya,közművek átírása.Ezek kerülnek-e pénzbe,mindegyik személyesen intézendő vagy lehet online is?Van-e esetleg amit kihagytam az elintézendő dolgok közül?



2018. nov. 8. 21:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A földhivatalt az ügyvéd szokta intézni, adás-vételivel, óraállásokkal(meg a régi tulajjal) végig járod a szolgáltatókat. Ő kifizeti amit kell, neked ingyen nevedre írják. Illeték meg egyéb apróságok jönnek majd, nyugi.
2018. nov. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Illeték alatt a vagyonszerzési illetéket érted ami jelenleg 4%-a a vételárnak?Az egyéb apróságok alatt mit értesz?
2018. nov. 8. 21:18
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
amolyan szójáték akart lenni. de ha jön valami apróság, ne lepődj meg. a hivatalok útjai kiszámíthatatlanok
2018. nov. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Remélem nem lesznek nem várt kiadások..

A házat jelenleg 5.5 millió forintért árulják,megnéztem mondtam 5-öt adok érte,rendben.Mi van ha megegyezek az eladóval aki egyébként ismerős hogy az adásvételin szerepeljen 4 millió forint,és így nekem is-nekik kevesebb illetéket,szja-t kell fizetni az adásvételt követően.Én pedig természetesen a plusz 1 milliót odaadom nekik fű alatt.

2018. nov. 8. 21:41
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

4-re:

Én nem tenném. Egyrészt ehhez az ügyvédnek is lehet szava, hisz ő aláírásával felel azért, hogy törvényesen zajlódjon le az üzlet. Másrészt aki aláírja, hogy csak 4 milliót kér érte, az védtelenné válik, ha tényleg csak 4 milliót kapna. Tehát szerintem kevés eladó menne bele.

Gyakorlatilag csak családon belüli adásvételnél tartom ezt elképzelhetőnek.

Az illetéket pedig, ha irreálisnak tartja a hivatal, akkor simán megkontrázhatja: ő megállapít egy forgalmi értéket, és az alapján szabja ki az illetéket. És ezzel állítólag elég rosszul lehet járni.

Meg valahogy nekem ez olyan cigánykodásnak tűnik. Megmondom őszintén, ha eladó lennék, talán vissza is lépnék az üzlettől, hátha a vevőjelölt a káromra is akar majd valamint ügyeskedni.

2018. nov. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Még lehet csinálni amit mondasz
2018. nov. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ismerjük egymást az eladóval,akár én odaadom előre a fennmaradó összeget ha kell,az eladó és én is jól járok.Ezt nem értem,a hivatal nem tartja be a kiszabott 4%-ot?Ők honnan tudhatnák hogy milyen állapotú a ház,és hogy mennyit ér?Mivel felújatni is készülök,a jelenlegi állapotáról készítek tetemes mennyiségű fotót,ha a jövőben variálnának.Az meg hogy ha cigánykodásnak tűnik,akkor annak,életemben nem kaptam az államtól 1 forintot sem,soha nem voltam munkanélküli segélyen,még csak betegszabadságon sem.Most hogy veszek egy házat,nem elég hogy évek alatt összekapartam és kiadok érte x milliót még fizessek illetéket..
2018. nov. 8. 23:23
 8/14 anonim ***** válasza:

Arra gondolt az egyik valaszado, h ha a nav gondol egyet es megnézi a hazat es szerinte nem annyit er amennyiért vetted akkor nem a vételár utan szabja ki az illetéket hanem amit o gondol h er annyit az ingatlan. De nem hiszem h ilyen osszegnel kimennenek egyaltalan.

Amugy kivitelezhető h kevesebbet irtok bele.

2018. nov. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ja es ha első lakashozjuto es 35 ev alatti vagy akkor csak 2% az illetek.

Lehet kérni 12 havi kamatmentes részletfizetést.

Ha az ügyvéd intézi adásvétel utan a foldhivatali teendőket, akkor érdemes rákérdezni h elintézte e mert hallottam mar olyat h az ügyvéd elmulasztotta bevinni a papírokat a hivatalba es évekkel kesobb derült csak ki h nem került a nevére a haz a vevőnek. De gondolom egy idő utan feltűnne h nem jon a navtol a csekk, de azert jobb biztosra menni

2018. nov. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Estádio de Felchút ***** válasza:
43%

"ha első lakashozjuto es 35 ev alatti vagy akkor csak 2% az illetek"


15 milliós vételár ALATT!


A teendők: birtokbaadás, erről jegyzőkönyv készül. Mérőórákat átíratod. Jegyzőkönyv + adásvételi elég.

2018. nov. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!