Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Holnap intéznénk a házvásárlás...

Holnap intéznénk a házvásárlást. Stb de még mindig nem tudom eldönteni, megérné-e ez nekem hosszú távon?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: egy községben vennénk házat,jó áron,tök jó állapotú ház,hitelre. Eredetileg városban szerettünk volna,de ott nyilván ugyanannyiért,amiért itt egy jó házat veszünk,nagyvárosban kb. egy szobás felújítandó házat kapnánk,amire még pluszban még többet kellene költeni.Viszont a munkahelyem nagyvárosban van,és busszal 1 óra 20 perc ez a község.A párom él ebben a községben,ismeri,rengeteg ismerőse van,amúgy csendes,nyugis hely,szinte minden van.De környéken nincs túl sok munkalehetőség,viszont belegondolva,hogy ezért a nyugiért,kevés összegért én naponta ennyit utazzak? Hát kicsit megrémültem.Most albiban lakok ugyan,ami nagyon közel van a melóhelyhez,de nyilván ha már lesz ház,hitel,nem lenne értelme itt lennem.Attól kezdve, hogy a hitel elindul,már nem lesz visszaút.Egyébként régi álmom egy saját ház,csak megéri ezért eldobni a munkahelyem? Mert lehet,hogy ez lesz,hiszen ezt a bejárást nem hiszem hogy hosszú távon fenn lehet tartani. Ti mit gondoltok,hogy döntenétek?
2017. aug. 31. 18:24
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Egyébként nem rajongok a munkámért annyira,viszont viszonylag jól keresek és egész jók a körülmények.
2017. aug. 31. 18:26
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Bizonytalan vagy,nem tudod mit akarsz... maradjon még az az albi és majd dűlőre juttok,aztán vesztek akkor.
2017. aug. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz.. ha még nem éltetek együtt, akkor én biztos nem kötelezném el magam a hitellel, házvásárlással.

A párod teljesen otthon lesz, te viszont csak aludni, szinte vendégségbe jársz majd haza.

Szerintem aludj mér erre párat, halaszd el a vásárlást. Addig is lehet félretenni a következőre, kevesebb hitel kell majd. Sok sikert!

2017. aug. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha otthagyod a munkahelyed, miből lesz fizetve a törlesztő? Azt írtad kicsi az esély helyben munkalehetőségre.
2017. aug. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
alapvetően az a baj,hogy amit albérletre elköltök,abból a saját házam törlesztőjét fizethetem legalább.Amit közösen kaucióra meg stb költenénk,hosszú távon egy saját ház jobban megéri,legalábbis én így gondolkozok.Jó kis házat találtunk,ami tényleg tetszik is,inkább az tetszett meg,nem is a település.Csak maga a bejárás lesz majd rémes,és nem tudom,hosszú távon hogy bírnám..
2017. aug. 31. 19:38
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
Vegyél egy kocsit.
2017. aug. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
erre is gondoltam,de nem igazán vezetek,bár van jogsim.Illetve az üzemanyag árat nem térítik,csak a bérletet,de nyilván ez is jobb mint a semmi.
2017. aug. 31. 20:16
 8/17 anonim ***** válasza:
79%

Millió és millió ház áll az országban üresen, mindig fogsz találni!

Én biztos, hogy nem költözködnék a párom falujába és utaznék naponta 3 órát, nincs az a pénz!

Mi van, ha szakítotok?

Ott fogsz csücsülni Karakószörcsökön, a fél falu ellenséges volt rokon közepette?

Először is költözz össze a csajjal legalább 1 évre, hogy kiderüljön tudtok e egyáltalán együtt élni.

Ha igen, akkor majd veszel, vesztek közösen egy házat, egy élhetőbb településen, ahonnan fél óra alatt a munkahelyeden vagy.

Nem vagy semmivel sem elkésve!

2017. aug. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
30%
Teljes mértékben egyetértek az előzővel (#8). Előbb költözzetek össze, akár házasodjatok össze, aztán meglátjátok. Egyébként napi 3 óra utazás tönkretesz téged és a kapcsolatodat is. Napi 1 óránál több utazás már komoly időhiányt, stresszt okoz.
2017. aug. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Tíz éve élek albérletben és hamarosan 30 leszek. Az alberletbol elegem van már saját holmijaim között élnék és gyereket is szeretnénk.a párom is sokat utazik a meló helyére mert amúgy vidéken dolgozik.van egy közelebbi kisváros ahonnan fél óra az út maximum nézek ott munkát a későbbiekben. Köszi a válaszokat.
2017. aug. 31. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!