Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az rendben van, hogy még...

Az rendben van, hogy még mindig ide érkeznek a leveleik?

Figyelt kérdés

Augusztusban költöztünk be a lakásba amit megvettünk, de még sokszor mindig ide érkeznek az előző lakók levelei. Ami a legjobb az egészben, hogy még postaláda kulcsuk is van, amit nem akarnak ideadni nekünk, mindig csak ígérgetnek.

Legszivesebben lecserélném a postaládát, de attól a levelek még ugyanúgy nálunk landolnának. Mit lehet tenni ilyenkor?


2018. nov. 12. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tehát odajár a postájáért és hozzáfér a tiétekéhez is? Postaláda lecserél, leveleikért havonta egyszer eljöhetnek.
2018. nov. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Kérd meg őket hogy sziveskedjenek bejelenteni az új lakcimüket, különben lecseréled a postaládát a leveleiket meg kidobod a kukába!
2018. nov. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az első hetekben még átadtam. A következő hónapokban még félretettem. Végül kidobtam a kukába.
2018. nov. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi tavaly augusztusban koltoztunk. Az elozo lakonak a mai napig jon egy par kosza levele ide. Az elejen mindig odaadtuk neki egyesevel (kozel dolgoznak ahhoz, ahol mi) Ma mar nem tartjuk meg a leveleket.
2018. nov. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális, hogy kulcsuk van hozzá, lecserélheted a zárat.


Nekünk sokszor még évek múlva is ide jönnek / oda mennek, mert a szolgáltatóknál hiába jelented le, nem működnek normálisan, illetve vannak olyan küldők, akik évente vagy ritkábban írnak, és eszedbe se jutott szólni nekik.

Teljesen normális, hogy felhívod a címzettet és átadási időpontot beszéltek meg, mi is rendszeresen csináljuk.

2018. nov. 13. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Cseréld le a postaládát!

Utána menj be a postára, jelentsd be nekik hogy a címzett elköltözött. Kitöltetnek veled egy nyilatkozatot, és szólnak a kézbesítőknek hogy küldjék vissza a leveleket.

Mondjuk nálunk ezután is landolnak benn levelek (gondolom elfelejti a kézbesítő vagy más lesz).

Én már kidobom őket, nem őrízgetem.

Ha valami fontos nekik, majd átjelentik.

2018. nov. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azta, üdv a klubban... :D

Júniusban vettem meg egy ingatlant, a probléma ugyanez, megfejelve azzal, hogy egy cég levelei is ide érkeztek. Első körben felvettem a kapcsolatot az előző lakókkal, céggel, de azt mondták dobjam ki. Aztán amikor jött az intrumtól meg mindenféle behajtó cégektől levél, akkor szóltam nekik, nem is reagáltak. Oké, akkor elmentem a postára, ott kérvényeztem, hogy XY cízmettek leveleit Z címre ne hozzák ki. Na, ettől függetlenül ugyanúgy kihozták. Bementem reklamálni, hogy ez akkor most mi? Közölték, hogy ennek idő kell amíg "átfut". Azóta is fut. :) Ki tudja hol jár. Elmentem a kerületi kormányablakba, kényszerkijelentéssel kijelentettem mindenkit, kivéve a céget, aminek mint kiderült 2 éve nem is ez a székhelye. Ez persze nem oldotta meg a gondom, a levelek ugyanúgy jöttek, úgyhogy elegem lett és felbontottam egyesével mindent és felhívtam az összes céget, behajtót, hogy nem, XY elköltözött, nem tudom hova, ne küldjenek ide több levelet, én vagyok a tulaj, mailt írtam, tulajdoni lap másolata, csókolom. Na, azóta elkezdtek fogyni a levelek végre...

2018. nov. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!