Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Néztünk ma egy tégla házat,...

Néztünk ma egy tégla házat, rendben van, az ablakok nyílnak egész jól, nincs megsüllyedve nagyon, de belül vannak repedések mindenütt, vagy súlyosabb?

Figyelt kérdés

A vízcsőtartónál ki van szakadva egy darab, ill. utolsó két képen, ki van nyomódva a kötődoboz mellett, fal másik oldalán itt a fürdő villanybojler alja van nekitámaszkodva. Át tudja nyomni a téglát, vagy más a bibi? Egyébként sok éve nem volt festve a ház, állítólag 30 éve, 5 éve nem lakják, azóta 10 fokon van tartva, és tudom, hogy reped a festés is pár év alatt, tükrözi ez az elmondottakat a képek alapján? Festéshez nem értek, a villanyszerelést megnéztem, az csere az egész rendszer.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2018. febr. 3. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én ilyen helyre nem nagyon szeretnék beköltözni. Itt nem csak a festés potyog,hanem a fal is. Meg van roskadva a ház. Valószínűleg rossz az alapja. De én nem értek hozzá úgyhogy kérdezz meg inkább egy-két szakembert(kőművest).
2018. febr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
telekárban nem rossz vétel
2018. febr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezen nem a festés van megrepedve, hanem a falak repednek a létező minden irányban.

Meg van roskadva ház, nincs, vagy rossz az alap.

Én biztos nem merném megvenni, de én is azt mondom, amit az előttem szólók, nézesd meg statikussal!

2018. febr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#2

Nem biztos!

Egy bontás, ami engedélyköteles, plusz a sitt elszállítása alaphangon 1,5 millió.

2018. febr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

Hibátlan régi házat nem fogsz találni .Menj el egy panelba ,és nézz a mennyezetre .Gondolom az ára sem égbe kiálltó.

15-20 millkásnál már lehet kifogásokat keresni,miért van repedés .

2018. febr. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Miért kérdezed meg 2x?
2018. febr. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nézesd meg szakemberrel. Mi hívtunk építészt, kőművest hasonló házhoz. Egyöntetű vélemény volt, hogy nem az alappal van baj es nem statikai hiba, de tégláig le kell verni a vakolatot, van ahol a koszorút meg kellett erősíteni, de a ház simán kibírta, hogy két főfalat kibontottunk (az egyiknél ráadásul 4,5 méteres nyílást csináltunk), ablakok, ajtók lettek cserelve, befalazva, új ablakok kialakitva. Brutalis munka volt, es nem fel forint, de számoltunk vele. Direkt olcsóbb házat kerestünk, hogy saját ízlésre alakíthassuk.

Keress szakembert, hogy megnézze, de készülj ra, hogy erre költeni kell jócskán.

2018. febr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

1. fotón a festék reped 2. szerkezeti 3. festék 4. gázcső? 5-6 szerkezeti


Siettem leírni, hogy el nem felejtsem. A számok a fotók. A függőleges repedések, amire azt írtam, h szerkezeti, az mind olyan, amire figyelni kell. Ott maga a fal reped. Milyen a tető? A padláson voltál? Amelyiknél azt írtam, h a festék, az vízszintes repedés a sarkokban, az is lehet a fal, nekem is van, bérházban, mozognak az elemek. De nem az a veszélyes, hanem a függőleges. A gázcső azon a fotón, eléggé telibe van fotózva, és van rajta egy rozsdafoltnak kinéző valami. Az rozsda vagy LYUK???!! Negyven éves lakásomban nem láttam még ilyen gázcsövet :O, azokat nézd át! A gázcsőcsere a nem vicces, mert engedélyeztetni és terveztetni kell, ami külön pénz (amúgyis drága buli).

A bojlereset nem értem, amit írtál, de a bojler valószínűleg nem megy át a másik helyiségbe.

Az ablakokat hogy találod jónak? Ha eredeti? Értem, hogy nyílnak, de azok el lehetnek vetemedve. Huzat, extra levegőzés, amit nem szeretnél, valamint Európa fűtése várható, azokat szerintem ki kéne cserélni.

Öt éve nem lakják. Nem vizes? Nyirkos a levegő, ha bent vagy? Nem vizes, dohos, vagy salétromos? Ezekre figyelj, mert problémát okozhat, ha van pince, ott is.

2018. febr. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Teljesen száraz az egész ház, abszolút semmi nedvességet nem éreztünk. Padláson voltam, a tetőszerkezet, a fák olyan, mint ha újak lennének, sehol sem ázik, rágcsálók nyomai sincsenek. A ház aljáról sem kívülről sem belülről nem hullik a vakolat, se nem nedves a fal. Egy hiba, ez a rengeteg repedés. Egyébként a radiátorhoz menő cső az a vastag, és a folt rajta az, hogy onnan már le van pattogva a fehér festék.

Ahol púposodik a fal5-6. képen, ott a fal másik oldalán a bojler alja van pont nekitámaszkodva, erre gondoltam, az ki tudja-e nyomni ezen az oldalon.

Hülyén hangzik, lehet, de nem tudtam hogy melyik kategóriába írjam, ezért tettem így.

2018. febr. 4. 07:42
 10/11 anonim ***** válasza:
Így, hogy mondod, hogy az egy púp megnéztem még egyszer azokat a fotókat, hogy "ja, az egy púp?". Az a baj, hogy ez nem jön át a fotón. De a függőleges, meg átlós repedések akkor sem jók. Az nem azt jelenti, hogy életveszélyes a ház, csak, hogy régi, és ne érjen meglepetés, lehet süllyedés, de lehet, hogy a gondozatlanság teszi.
2018. febr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!