Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hitel nélkül hogy vegyünk lakást?

Hitel nélkül hogy vegyünk lakást?

Figyelt kérdés

Hazát nem is mertem írni mert az ismerősök kiröhögtem h ne álmodják ha ébren vagyok..

A hitel felvételről meg általában óva intenek. Na de akkkor hogy / mikor lehet saját lakásunk?? Párommal 25 és 27 évesek vagyunk nettó kb 160.000 fizetéssel. Az albérlet most havi 65.000 Ft , rezsi 8-9 ezer + kajapénz így a spórolt penzbol kb 10 év múlva tudnánk egy kis garzont venni?

Én már elkezdtem a kaján spórolni, mert ha orvoshoz megyek az is elég plusz kiadás..

Mit lehetne tenni? Én szereték 5 év múlva már saját lakot ... de így hogy


2018. nov. 20. 09:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Bocsánat telefonról írtam gyorsan, * házat, * kiröhögtek, * álmodjak,

A fizetés mindkettőnknek nettó 160.

Ja és most várom az otthon melege programról a visszajelzést mosógép támogatásra , mert nincs mosógép az albérletben.. arra is el fog menni ha szerencsénk van! Vagy 40 ezer Ft

2018. nov. 20. 09:23
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hitel nélkül sehogy, ahogy a világ összes országában sem, ha nem születtél milliomosnak.

És ha már hitel, akkor tökmindegy, hogy lakás vagy ház, azt vedd amelyikben boldogabbnak érzed magad.

Gyúrjatok az önrészre és utána már a sajátotokat fizetitek, nem másét!

2018. nov. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Állítólag indítanak egy állami lakáslottót. Hogy abban mennyire lehet majd bízni az már más kérdés...
2018. nov. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Vedd meg az ősember a pénztárcámban c. könyvet!

Szerintem ti elsősorban is mindketten dupla ingatlant tartotok fenn a részetekre a családotokkal együtt.

Vagy ahol gyerekként laktatok, azt az ingatlant eladtátok és az árát megkaptátok?

;)

Dédszülők ingatlanával mi lett?

2018. nov. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A hitellel nincs baj, a mértékét rontják el sokan, nagyon. Aki minimálbéres, annak nem kéne 25 milliós lakásban vagy családi házban gondolkodni, egy kis családi segítség, előtakarékosság mellett 5-8 millió felvehető szerintem.
2018. nov. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Ha nincs gyerek akkor kulfold.

2 ev utan annyit sporoltam hogy eleg volt egy videki hazra. Mondjuk en a hátam kozepere se kivanom a nagyvárosi nyüzsgést. Ha nektek az kell akkor tobb ev.

2018. nov. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a hitellel gond, csak ésszel kell felvenni. A válság idején sem azok dőltek be első sorban, akik ésszel vették fel anno a hitelüket.

Sokat kell számolgatni és tisztában lenni az aktuális gazdasági helyzettel. Most pl. baromi kedvezően lehet hitelt felvenni, de 5 év múlva mire ti odakerültök, már lehet hogy ez nem így lesz. Figyelemmel kell követni az eseményeket. Banki alapkamat alakulása, önerő igény, blabla.

Az én véleményem az, hogy sosem szabad kimaxolni a dolgokat. Értem ezalatt pl. azt, hogy a bevételétek feléig vállaltok hitelt. Ez esetben nincs mozgástér, nincs tartalék, ha elszállnak a kamatok, vége...

Mi pl. a bevételeink tizedét fizetjük most. Ha duplázódna a törlesztőnk sem lenne nagy baj.


Az a gond, hogy a fizetések és az ingatlanárak jelenleg olyan mértékben távolodnak egymástól, hogy nem igen lehet hitel nélkül tervezni (hacsak nem jó csillagok alatt születtél). Mire összejönne annyi pénzed, amennyiért most lehet venni egy lakást, addigra már nem lehet.

2018. nov. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem tud SZINTE hitel nélkül lakást venni... Amúgy jó h nektek csak 65 az albérlet... Pesten egy 1,5 szobás albérlet 160 akkor már inkabb fizetem a hitel törlesztőt... Bárki bármit mond.
2018. nov. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon együtt érzek veled, kedves kérdező. Én is ugyanígy voltam, bár nekem picivel több bevételem volt, de a párom ugyanígy 150 körül keresett (és keres most is). Figyeltem a hirdetéseket, de csak a szívem fájdítottam, mert ahogy drágult minden úgy éreztem, hogy egyre távolabb kerülök az álomtól és örökre albérletben ragadunk, mert az is drágul folyamatosan.

A megoldás pofonegyszerű, de piszok nehéz: több pénzt kell csinálni. Itt bukik el sok ember akinek amúgy lenne hozzá szürkeállománya, hogy elkezd demagóg dolgokban gondolkozni: tőzsde, különböző befektetések, szerencsejáték, bátrabbaknak illegális dolgok sajnos. Viszont sokan nem látják a fától az erdőt és nem néznek tükörbe, hogy "hello, mihez értek? tudok valamit adni másoknak? tudok valamiben jobb/értékesebb/olcsóbb/gyorsabb lenni mint más?". Nem akarok közhelyes lenni, bármennyire is úgy hangzik, de meg lehet csinálni egy kis szerencsével... :)

Persze lehet bérből és fizetésből is lakást venni, de ahhoz nagyon jó végzettség kell és mindenképp BP vagy észak-nyugat Magyarország (az albérletetek árából gondolom, hogy nem errefelé laktok). Esetleg érdemes beülni újra az iskolapadba és egy piacképes dolgot kitanulni. Vagy most akár a vendéglátás és az építőipar (festő, burkoló, stb.) is nagyon jövedelmező. Rengeteg mesterember keres segédmunkást napi 10-15 ezer forintokért. Pincérből sincs elég sehol.

Az a baj tényleg ezekkel a 150-20 körüli fizukkal, hogy arra tök jó, hogy az ember a magyar átlaghoz képest jól éljen, viszont nagy dolgokhoz meg brutál kevés. Remélem meg tudod oldani a gondotokat és hamarosan boldogok lesztek a saját otthonotokban! A negatív emberekkel meg nem szabad foglalkozni, ha nem mondanak építő jellegű dolgot és csak lehúznak mentálisan.

2018. nov. 21. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Mondjuk megoldhatná a problémákat a kormány is: Egy saját ingatlan ingyenes és illetékmentes és a többire szép nagy illetékeket és adót kivetni és kiskorú nevén ne lehessen ingatlan (elkerülve a trükkös ingatlan halmozást... még így is vennének házastárs és valamelyik szülő nevére is úgyhogy no panasz).

Ezzel visszaszorulna a befektetői dominancia az ingatlanpiacon.

Csak a kormánynak a megoldás nem érdeke.

Persze ezzel is lennének problémák de leginkább azoknak akik ingatlanüzletből élnek (nyugodtan le is lehet pontozni). Az albérlet árakat is csak ideiglenesen dobná meg - ha egyáltalán - és utána visszazuhannának.

2018. nov. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!