Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanosoknál ez mennyire...

Ingatlanosoknál ez mennyire bevett trükk?

Figyelt kérdés
Ma idáig 4 hívott fel azzal, hogy azonnal tudnának vevőt hozni a lakásra. Gondolom ezek a szokásos csali trükkök?

2018. nov. 27. 16:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
53%

Ínséges időkben (6-8 éve) még szimpla trükk lehetett, manapság viszont inkább realitás.

Biztos, hogy vannak köztük kamusok, de szerintem egy átlagos ingatlanos egy újonnan felkerülő ingatlanra azonnal tudna hozni 2-3 érdeklődőt/vevő-jelöltet.

2018. nov. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
86%

Barátnőm ingatlanos, ő is csinálja. Sok a vevő, keresik a lakásokat.



Sok esetben bejön neki, ha meg nem...mit veszíthet, egy telefonhívás díját?

2018. nov. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

De egyet nem értek:


Ha én vevő vagyok, beírom bármelyik ingatlanhirdetős portálra a kívánt paramétereket, és ott van millió lakás.

Kiválasztom amelyik tetszik, és felhívom a hirdetőt.


Egy ingatlanos mit csinál? Ugyan úgy feltölti egy ingatlanhirdetős portálra, ahogy én tettem, és várja, hogy őt hívják.



Nem nagyértékű lakásról van szó, hogy speciális vevőkör kelljen rá.

2018. nov. 27. 17:23
 4/28 anonim ***** válasza:
80%

A PROFI ingatlanos nem csak hirdetést ad fel és várja a pénzét a semmiért.


Barátnőm pl. MINDENT intéz, és mindenhol van kapcsolata.


Földhivatal, bank, rendőrség, bevándorlási hivatal, szolgáltatók, szerelők, ügyvéd,...


És persze akkor is mutatja a lakásod, (ha adsz neki kulcsot), amikor te melózol és nem érsz rá.

2018. nov. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
83%

Ha van felesleges sok százezred arra hogy kifizesd az ingatlanost, akkor csináld.

Egyébként blöfföl, mert tudja hogyha feladat egy hirdetést, özönlenek a vevők.

2018. nov. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
63%

5.-nek.


Ja, de ha napközben melózol, akkor mikor mutogatod a lakást?

És szabit kell kivenned mindenre, földhivatal, energetikai tanúsítvány, ügyvéd,...


Ja, és a vevőt, hogy informálod le? Ismersz jelvényest?

2018. nov. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Én vállalkozó vagyok,akkor megyek amikor akarok. Szerintem is csak blöff, és nincs felesleges tobb100ezrem.
2018. nov. 27. 18:04
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom, ha a lakásban lakom nem szívesen adom oda a kulcsot még ismerős ingatlanosnak sem. Ha viszont távol van egy üres lakásom, minden további nélkül, sőt, ebben az egy esetben látom értelmét.


Számomra azért hihetetlen az "azonnal hozok vevőt" verzió mert honnan tudná az ingatlanos,hogy az érdeklődő vevő lenne?


Érdeklődőt tud vinni, sőt, még abban sem kételkedem,hogy vásárlásra esélyes vevőt, de a lényeg a részletekben van, és nem biztos,hogy abban azonnal meg tudnának egyezni.


Pl. az ingatlanos tudja,hogy én, vevőként, milyen lakást keresek.Azt is,hogy hitelre/CSOK-ra, kp-re szeretném, és azt is,hogy felújítottat, vagy felújítandót..DE: azt nem tudja előre, ahogy még én magam, mint érdeklődő sem,hogy az a lakás, azzal az árral, ami vagy alkuképes, vagy sem, vagy nekem tetsző vagy sem (lakóközösség, tömegközlekedés, csend-zaj,szomszéd stb.).


Tehát:nem hiszek annak az ingatlanosnak aki látatlanban vevőt hoz. Komoly érdeklődőt, aki ilyen lakást, ilyen árban, pontosan ott, akkori költözéssel - keres, azt tud vinni. A többi a helyszínen derül ki. Vagy inkább a megtekintést követően.

2018. nov. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
89%

6-os!

A vevőt vagy nézelődőt az ingatlanos sem csekkolja le, sok ingatlan ügyleten volt már, a telefonszámokon kívül semmit nem tudtak az ingatlanosok, max megtekintés után...

2018. nov. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
47%
Ez egy közepes pesti lakás esetében 4 milliós jutalék. Ezek a dolgok nem érnek meg 4 milliót, ami 4 évi fizetés... Saját magad 2 hét alatt megtanulod és kijárod ezeket a dolgokat, ha még sosem csináltad azelőtt.
2018. nov. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!