Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanosok miért akarják...

Az ingatlanosok miért akarják bemagyarázni, hogy gyorsabban eladják a lakást, mint a tulaj?

Figyelt kérdés

Reálisan nézve a dolgokat: Feltöltöm a leghíresebb ingatlanértékesítési weboldalakra, írok mellé egy részletes beszámolót és várom az érdeklődőket, úgy is nekem kell őket beengedni a lakásba.


Egy ingatlanos mit csinál? Ugyan úgy feltölti a leghíresebb ingatlanos weboldalakra, egy sablonszöveggel, ha kimaxolt árral hirdeted a lakásodat, akkor esélytelen lesz olyan áron eladni, mivel az ő 5%-át is beleépíti az árba, szóval kapásból vesztéssel indulsz.


Egy vevő nem ingatlanosokat fog felhívni, hogy kéne nekik egy lakás, hanem nekiülnek a gépnek, és végigböngészik a potenciális lakásokat.


Szóval nem értem, mire fel verik a nyálukat, ráadásul ilyen horror összegekért?



2018. dec. 6. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Az önállótlan tájékozatlan és az elfoglalt emberekből élnek akik nem mesterei a hazudozásnak . A mezei polgár eleve hirdetőtáblákkal és reklámokkal találkozik Otthon C stb , ez beépül a tudatába mint a teszkó cébéá stb . Teljes körű ügyintézést garantálnak kötbért ami komolynak látszik miközben csak sáp . Nyílt titok hogy a kötbér feléért stikában zsebbe elintézik a gyorsabb eladást .Korrupt tetű a legtöbb pár hozzáértőt leszámítva .
2018. dec. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

"Egy vevő nem ingatlanosokat fog felhívni, hogy kéne nekik egy lakás, hanem nekiülnek a gépnek, és végigböngészik a potenciális lakásokat."


Nem mindenki ezt csinálja. Elmegy az ingatlanoshoz, aki rövid idő alatt egy jócsomót megtud neki mutatni. Ingatlanosok egymással is kapcsolatban állnak, így még jobban bővül a választék.

A hirdetésben hacsak nem írják oda, hogy tulajdonostól, akkor a kutya sem tudja ki hirdeti. Tehát böngészés közben több az esélyed, hogy ingatlanos hirdeti a lakást.

És mint az ábra mutatja megélnek, tehát sokan fordulnak hozzájuk.

2018. dec. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Megélnek persze, mert sok embert behülyítenek. Nem fogok senkinek kifzetni egy jobb használt autó árát azért, mert felrak 1-2 hirdetést, és vár a csodára.
2018. dec. 6. 17:19
 4/9 anonim válasza:
29%

Mert olyan ismeretekkel, kapcsolatokkal rendelkeznek az ingatlanpiac terén, amelyekkel a tulaj aligha.

Hogy te pont kifogtál valami kóklert vagy épp egy piócát, az nem azt jelenti hogy kapásból meg is szűnik az egész létjogosultsága.

2018. dec. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na pl milyen tudással rendelkeznek pl egy lakótelepi lakás terén? Megnéztem az összes hirdetést abban a körzetben, és aszerint belőttem egy árat.
2018. dec. 6. 17:33
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

"Hogy te pont kifogtál valami kóklert vagy épp egy piócát"


Pedig a nagy részük az. Nem is értem miből élnek, mikor a nagy részük nem hajlandó semmit mondani az ingatlanról, megmutatni sem hajlandóak.

2018. dec. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Adott egy laikus vevő. Akinek nincsenek kapcsolatai, nem ismer ügyvédet, nincs ideje rohangálni, hitelt kellene felvenni, de nem tudja ugyan hol érdemes. Egy csomó utánajárás kell, meg a fene tudja melyik bank milyen papírt akar.

Laikusunk bemegy egy ingatlanirodába, ahol mutatnak egy csomó lakást, csak meg kell nézni. Ha megvan a kiszemelt, akkor tudnak ügyvédet, akihez lehet menni. Van emberük, aki a hitelt intézi, bemegy a bankba, sorba áll helyette, hogy leadja a papírokat.

Csak egy időpontra kell bemenni, ha megvan a hitelbírálat és aláírni a szerződést.

Mindez a vevő részéről nézve sok fejfájástól kíméli meg az embert.


Arról nem is beszélve, hogy a hirdető oldalakon a szponzorált hirdetések (ingatlano) vannak mindig elöl. Tehát hoába teszed fel a kéród olyan opciókkal akár amit az ember keres, ha leszűri akkor is a találatok között 20 másik hirdetés fogadja az illetőt a tied előtt. Ha mázlid van talán nem szeret bele egyikbe sem, mire a tiedet is meglátja.


De azért sok sikert.

2018. dec. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

Az ingatlanosok azokat az információkat tudják amiket a tulajdonos elmond Nekik, mert vajon honnan is tudnának többet?Számtalanszor tapasztaltam,hogy a tulajdonos benne lakik a lakásban,ezért még bonyolultabb egyeztetni a megtekintést mintha csak a tulajdonossal kellene tárgyalni.


Igaz,hogy többet tud mutatni, de az már kevésbé,hogy egyszerre.Ha az egyik tulajdonosnak ekkor jó, a másiknak még véletlenül se alkalmas.


Az is ritkaság,hogy az érdeklődő ugyanannál az értékesítőnél talál több megfelelő ingatlant.


Ráadásul a tulajdonos a valós tényeket közli, míg - szintén tapasztalat- az ingatlanos egy kicsit kiszínezve, a negatívumokat kihagyva, eladhatóvá teszi a lakást.


Mivel a vevők/eladók nagy része laikusként kezd a lakáseladáshoz/vásárláshoz ezért logikus,hogy utánajár a teendőknek. Számtalan kiváló ügyvéd van aki ingatlaneladásra szakosodott, és szinte mindenkinek van ügyvéd ismerőse, vagy az ismerősének van ügyvéd ismerőse.


Nincs jó tapasztalatom az ingatlanosakkal, de mivel vevő vagyok, kénytelen vagyok elfogadni ha Velük állok szemben.


Egyetlen esetben bíznék meg értékesítőt:ha távol élnék az eladni kívánt ingatlantól.


Sajnálatos,hogy a szakma felhígult, és a pár kiváló, korrekt értékesítőre rányomja a bélyeget a sok alkalmatlan kollégájáról alkotott negatív vélemény.

2018. dec. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezt se értem, amit írt itt valaki előzőleg, hogy intézi az ügyvédet, banki hitelt... Azt mégis hogy intézi el a vevő helyett?:D Az nagy intézés, hogy mond egy helyet ahova mehetsz, meg egy bankot...
2018. dec. 7. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!