Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 16db tulajdonosa van egy...

16db tulajdonosa van egy háznak. Megvásárolható szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy ház Debrecen környékén, amit láthatóan nem laknak egy ideje. A földhivatali tulajdonlap szerint 16 tulajdonosa van és szinte örökös mindenki.

Szerintetek lenne esély arra, hogy mindegyik tulajt megkeressem és megállapodjak velük?


Mivel ennyi tulajdonos van, eladni valószínűleg nem fogják soha és így idővel tönkre fog menni a ház.

Köszönöm!



2018. dec. 7. 16:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Ha van eszük, akkor igen.


Keress egy jó ingatlanos ügyvédet és körbetelózza őket.

2018. dec. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is 8 tulajjal birkóztam, de sikerült. Jöttek az ország minden szegletéből. Volt akinek csak 1/21-ed része volt, a vonatköltséget alig fedezte.
2018. dec. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

1).Problémamentes, ha minden tulajdonos eladja a maga részét (tulajdoni hányadát) a megegyezett vételárárt.


2). Ha van olyan, aki nem akarja eladni, akkor azok, akik eladnák, egy ajánlott levélben értesítsék az eladni nem akarókat, hogy akadt vevő "X" összegért (nem ajánlom más összeget mondani, mint amit valóban ígért a leendő vevő, mert ráfizethetsz! Nem részletezem).


Mivel törvény írja elő, hogy a társtulajdonosnak elővételi joga van (Ez nagyon fontos!), és mivel egyes tulajdonosok részéről eladó, ezért ez úton felkínálják neki (nekik, azaz az eladni nem akaróknak) megvételre az előbb feltüntetett árért. Tény, hogy a vevő így lecsúszna az ingatlanról, de az eladni akarók pénzhez jutnának.


Ha sem eladni sem megvenni nem akarja a maga hányadát , akkor nem marad más, mint bíróságilag kell megszüntetni a társtulajdont. A te esetedben a ház nem osztható (mint például a föld), ezért bíróságon azt kell kérni, hogy kötelezze az ellenkezőket az eladásra.

Gondolom, hogy érthetően írtam.

2018. dec. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
Akik lepontoztak, megindokolnák, hogy mit írtam tévesen?
2018. dec. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
(Hali, én nem értek hozzá, de ha jó állapotban van, akár talán bérbe adhatnák vagy nemtom; de mondjuk azt ne csináljátok, hogy pl felújítani elkezded pl saját pénzből, mert benne laksz, aztán közben kiraknak.)
2018. dec. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
Keresd meg azt az egy-két tulajt akinek a legnagyobb a tuljdonrésze, hátha ők lemeccselik a többivel, gondolom rokonok.
2018. dec. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

Miben akarsz megállapodni a tulajdonosokkal? Vétel, bérbe adás?

Akármi vezérel, minden tulajdonost fel kell keresned, hacsak ezt valamelyikük nem vállalja fel helyetted, hogy beszél velük és közös akaratukat adja tovább, feléd.

Írtad, hogy szinte mindegyik tulajdonos öröklés útján jutott a maga tulajdoni hányadához. Ez abszolút nem lényeges. Az a lényeges, ki a tulajdonos és (hangsúlyozom!), él-e. Ha nem él, akkor azt a részt le kell hagyatékoltatni. Nm dicsekszem, de jártas vagyok ilyen ügyekben.

2018. dec. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mi is néztünk Visegrádon ilyen házat, annak is 16 örökös volt a tulajdonosa. De megbíztak együtt egy ügyvédet és egy ingatlanost is. Más okok miatt nem vettük meg.
2018. dec. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Alapvetően a házat szeretném megvásárolni, ha lehetőség adódik rá. A 16 tulajdonosból az egyiket néztem, kiskorú (tavaly született) és van egy özvegyi jog is bejegyezve. Ezeknél mik a teendők a megkeresésen kívül?

Köszönöm!

2018. dec. 8. 17:09
 10/17 anonim ***** válasza:
Bízz meg egy ingatlanos ügyvédet, aki kibogozza a szálakat, aztán a szerződést is megírja.
2018. dec. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!