Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ki bírja már a pesti lakásárak...

Ki bírja már a pesti lakásárakat megfizetni?

Figyelt kérdés

2018. dec. 21. 18:46
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Nettó marhaságot beszél, de alátámasztani nem tudja, nyilván :D
2018. dec. 22. 12:27
 12/24 A kérdező kommentje:

"Nem, kishaver, az te vagy, akinek nem futja, ezért veri magát, és ami a leggázabb: privátban.


Édes kiscsillagom, nekem van budai lakásom. Te meg azt sem érted, hogy a pesti árakat ki tudja megfizetni. Az élet enyhén szólva nem téged igazol, így mi maradt neked?


Privátban a köpködés, ami az igazi lúzertempó."



Belefáradtam abba, hogy akárki, akármilyen megfogalmazásba tesz fel ilyen jellegű kérdést, mindig csak jönnek a trollkodások, aminek persze fele se igaz.

Kicsit beleuntam az olyan meseszerű válaszokba, hogy magyarországon mindenkinek pénze van alig 10 évvel a válság után, ekkora infláció mellett. Ráadásul a közvetlen környezetemben, magasan képzett, magas beosztásban dolgozó emberek számára is hatalmas kihívás az önerő összegyűjtése.

Persze olyan jellegű hozzászólásokat nem hallok, amikor valaki próbálná a monetáris politika/globális pénzpiac szemszögéből leírni ezt a már társadalmi katasztrófát okozó intézkedést jellemezni.


Csupán hányok, hogy ilyen emberek között kell élnem, és ilyen emberekkel kell versenyezni a munkaerőpiacon, minden területen, akiknek valszeg egy tanyán kellene élniük és kapálniuk.

2018. dec. 22. 12:33
 13/24 anonim ***** válasza:
32%

10: A neten megvan minden ingatlanirodának a KP-fizetési statisztikája, ez az egyik.

A másik, a külföldi kereslet az személyes tapasztalat, az elmúlt években eladással és vásárlással foglalkoztam Budapesten, majdnem minden szereplő, akivel találkoztam és akiről hallottam, külföldi volt, a vevőm is ausztrál volt. Arra nem kerestem rá, de nyilván megvan az is a neten.

2018. dec. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%
10: Pl.: [link]
2018. dec. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

10: Na, rákerestem a külföldiekre is. Érdekes, hogy 8,8% a városra vonatkoztatva, de ugye 3 kerületet nevez meg, mi is ott adtunk el, ezeknek a forgalmában tapasztalok 95%-os külföldi érdeklődőt - Nagykörúton belül. A mi ausztrál vevőnknek ez a 2. nagypolgári lakása már a belvárosban.

[link]

2018. dec. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
50%
10: Januárban is tervezek adni-venni - nyereséggel. És akivel találkozom akár eladóként, akár vevőként, ugyanezt teszi a saját ingatlanával. Van, akinek nem is kell az eladásra kínált lakás ára az új lakás megvételéhez, ezért csak opcionális, hogy eladja: ha nem kap új ajánlatot, megtartja a lakást és kiadja. Egyetlen ingatlancsere alkalmával több száz emberrel beszélek ugye, eladóval és vevőjelölttel. És ha még ingatlanossal is szóbaállok, akkor ő ugye még nagyobb körről tud hírt adni. Idén decemberben kihagytam az ingatlanosokat, úgyhogy annyival kisebb körből van az aktuális infó.
2018. dec. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
18%
Én röhögve kifizetem a lakás árát.
2018. dec. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
62%
17: Vegyél egyet nekem is, légyszi!:)
2018. dec. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
A szomszéd panelt 27millióért egy nyugdíjas magyar néni vette meg. Mondjuk nem tudok róla semmit, lehet gazdag család. Mi most észak Pestre mennénk családiba, de mivel csak nekem van lakásom nehéz, ha lenne az asszonynak is, kettő árából könnyebb lenne...
2018. dec. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
61%

12

Hányás helyett kíséreld meg vinni legalább annyira, mint azok, akiket megkísérelsz lenézni. Akkor neked is lenne ingalanod a fővárosban.


Addig ez marad neked: akérdezgetés a gyakorin.


Az élet sem téged igazol. Ez tény.

2018. dec. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!