Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házastársakként lakásvásárlásn...

Házastársakként lakásvásárlásnál mennyire és miben van jelentősége az eltérő tulajdoni hányadnak?

Figyelt kérdés

Férjemmel lakást szeretnénk vásárolni. Az összeg nagy része a férjem saját tulajdonú lakásának eladásából fog származni (amiben most élünk), ezért nem 50-50%-ban leszünk tulajdonosok az új lakásban, neki nagyobb tulajdoni hányada lesz.


Azt szeretném kérdezni, hogy miben van jelentősége, ha az én tulajdoni hányadom 15% vagy 20%? (nyílván azon kívül, hogy ha egyszer eladnánk, akkor nekem 15% járna a vételárból)


Köszönöm szépen.


2019. jan. 4. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Más semmi. Csak eladásnál van szerepe.
2019. jan. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem váltok, addig semmiben.
2019. jan. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor akármennyi az én tulajdonrészem, a tudtom és hozzájárulásom nélkül semmit nem lehet csinálni a lakással, igaz?

2019. jan. 4. 11:20
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. jan. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#3

Igaz.

2019. jan. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#3

Azzal azért kiegészíteném, hogy mindez addig igaz, míg jól megvagytok.

Ha válásra kerül a sor és ott valamiért nem tudtok megegyezni, akkor indíthat bármelyikőtök közös tulajdon megszüntetése iránti pert, ahol a bíróság dönt.

- vagy egyikőtök kivásárolja a másikat,

- közösen eladjátok és tulajdoni hányad arányában osztoztok,

- végrehajtásra kerül és abból részesültök tulajdoni hányad arányában.

(5-ös voltam)

2019. jan. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha 99 %-a lenne, akkor se tudná eladni az aláírásod nélkül az egész lakást.

Persze, a saját részét eladhatja bármikor. (Természetesen, neked elővásárlási jogod van, azaz másnak nem adhatja el, ha te meg akarod venni.)

Mivel bármekkora, akár csak 1 %-os tulajdonrésszel is a teljes lakás használható (egyéb megállapodás hiányában), ezért kirakni nem tudna. De ha a saját részébe beköltöztet "ideiglenesen" valami sötétlelkű családot, akkor ezek úgyis ki fognak túrni.

Nyilván ez akkor is megtörténhet, ha 50 %-od, vagy akár 99 %-od van.

Na de ilyenre azért nem kell gondolni, mert nyilván ő se akar magának gondot okozni.

2019. jan. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Nekem csak az a lényeg, hogy közös legyen mindenképpen a tulajdon és hogy az én beleegyezésem nélkül semmit se lehessen vele kezdeni.


A kérdésem csak arra irányult, hogy van-e jelentősége, hogy mennyi pontosan az én tulajdonrészem.

A lakás amiben most élünk az 100%-ban a férjemé, ezen kívül van egy összeg, ami szintén 100%-ban az övé (nagyszülő halála utána örökség) és persze van olyan összeg is, ami 100%-ban az enyém. Ezeken kívül 6 évnyi együttélés után nehéz megállapítani, hogy mennyi az enyém csak és mennyi az övé és nem is szeretnénk ezen szőrözni. Csak, hogy nagyjából igazságosan állapítsuk meg a tulajdoni hányadokat.

2019. jan. 7. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!