Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti mennyi ideig gondolkodtatok...

Ti mennyi ideig gondolkodtatok ingatlan vétel előtt? Kellett már egyedül döntenetek ilyenről? Mi volt az a szempont, ami a legjobban meggyőzött?

Figyelt kérdés

2019. jan. 4. 17:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

A legtöbb vásarlásomnál 5-10 percet.

A jó vételnél nincs idő gondolkozni, a következő elviszi.

2019. jan. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Az ingatlan vásárlásakor csak az árvagyereknek lehet egyedüli döntése. Több szem többet lát, több szempont merül fel, ne dönts úgy, hogy mások véleményét nem kérdezed meg. A saját pénzed elköltését természetesen te döntöd el, de az értelmes költéshez mások véleményét, tapasztalatát is figyelembe kell venni. Én nagyon fiatal és tapasztalatlan voltam, amikor életem első ingatlanát vettük (feleségemmel), de aztán úgy adódott, hogy a szomszédos ingatlant is hozzá tudtuk venni. Most 30 év távlatából nézve átlagos volt a döntés. Lehetett volna jobbat is venni, de ahhoz ismerni kellett volna az ingatlan vétel körülményeinek pontos mikéntjét, így szűkös kínálatból választottunk. Mindenesetre annál jobbat vettünk, mint ami korábban volt (azt nem mi választottuk).
2019. jan. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat!


Mit értesz az alatt, hogy "ingatlan vétel körülményeinek pontos mikéntjét"?

2019. jan. 4. 18:45
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Én egyedül döntöttem lakás vásárlásnál. Iszonyú idegfeszítő volt. Eldönteni, hogy hol érdemes venni (Pesten belül), kiválasztani a megfelelő kerületet, környéket, előzetesen a szóba jöhető részeket feltérképezni (többször kimentem, körbesétáltam a környéket, több napszakban, hétköznap, hétvégén, hogy lássam milyen emberek járnak arra, mennyire zajos a környék stb.) Nekem csak a hely kiválasztása volt majd 1 év, utána már csak azt néztem, hogy milyen lakásokat hírdetnek ott. Hármat mentem el megnézni, az elsőnél sokat vacilláltam, de végül, mivel nem éreztem jó döntésnek (4. emelet lift nélkül), nem vettem meg, vártam. Amit megvettem annál a hírdetés képei alapján éreztem ,hogy ez lesz az, ez nekem kell. Szóval komoly dilemma, mert nem kevés pénzről va nszó és a döntés több évre, évtizedre szól, hiszen nincs olyan anyagi háttér amivel az ember könnyen ki tudja korrigálni egy rossz döntését.
2019. jan. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

4 Nagyon szépen köszönöm a tapasztalatodat! Sokat segítenek az ilyenek is, annyi gondolat cikàzik ilyenkor az ember fejében...

Én is arra az ingatlanra várok,amelyiknél érzem, hogy ez az! Nekem már a község megvan és hónapok(sőt évek) óta nincs olyan kínálat,aminél ezt éreztem volna teljesen. Viszont van most egy ideje olyan, amit újra és újra megnézek...el tudnám képzelni... de olyan nagy döntés ez... de az időt húzni sem szeretném...

2019. jan. 4. 19:49
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Mire eldöntöd,elviszik! Most vedd meg!
2019. jan. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Falun lehet hogy gondolkodhat, de Pesten vagy nagyvárosban órák alatt elviszik a jókat.

Még ha nem is döntöttél túl jól évek múlva szép haszonnal eladhatod.

Míg falun lehet hogy sosem adod el többé.

2019. jan. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Attól függ,hol van az a falu.Ha nyugaton,és közel van Ausztria vagy Szlovákia,nem szabad várni.
2019. jan. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Már régen tudtuk mit szeretnénk és kb. hol, milyen feltételekkel. Egy nyár elején elkezdtünk beszélgetni, hogy utána nézünk a hitel konstrukcióknak egyáltalán milyen lehetőségeink vannak és nézegetjük a hirdetéseket is. A találatok 80%-a rögtön ment a kukába nem jó elosztás, vagy kedvezőtlen elhelyezkedés miatt. Olyan is volt, aminek elkanyarodtunk az utcájába és azt mondtuk, hogy nem. A szóbajöhetők közül a legtöbb eladó vacilált, jelzálogoss volt, nem is tudja, hogy elakarja-e adni, de muszáj lenne, stb. Aztán találtunk egy olyat, ami leírás alapján nagyon tetszett, képek alapján viszont abszolút nem. Úgy döntöttünk megnézzük. Amint beléptünk és megcsapott a hely "atmoszférája", én úgy éreztem, hogy ezaz. Hazajöttünk. Abszolút előnytelenül volt berendezve, túlzsúfolva, de rögtön bele tudtam képzelni magam... Utána egész éjszaka arról beszélgettünk a párommal mit csináljunk. Tetszik, jó áron van, de ez az első, amit megnéztünk! Végül két nappal később döntöttünk úgy, hogy megnézzük mégegyszer, visszük aput is külső szemlélőként és megpróbálunk lealkudni valamennyit. Ha sikerül elérni egy szintet és apu sem lát kifogást, akkor megvesszük. 2 perc alatt kialkudtuk az árat, mert sürgős volt az eladónak a költözés és akkor megint egész éjszaka azon pörögtünk, hogy tényleg merjünk-e belevágni. Végül jeleztük a szándékunkat, hogy megvennénk és egy hétre elutaztunk nyaralni, ahol teljesen biztossá forrt ki bennünk, hogy akarjuk ezt a lakást. Augusztus végén írtuk alá a szerződést, tehát egyáltalán a gondolat megfogalmazódásától a szerződés kötésig kb. 3-4 hónap telt el. Az első megnézett lakásba szerettünk bele és nem bántuk meg, imádjuk a mai napig!
2019. jan. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Olyan helyről beszélünk,amit 7-es írt.


Köszönöm az utolsó vàlaszt is, látod még kettőtöknek is milyen nehéz volt meghozni a döntést, pedig úgy eloszlik a felelősség is és teljesen más/jobb együtt elérni a közös célt.


Én sem gondoltam volna, hogy mire ide jutok, ehhez az örömteli pillanathoz, már egyedül kell meghoznom ezt a döntést.


Nem tudom felismerem-e azt az érzést, csak remélem...


Köszi szépen minden segítséget!

2019. jan. 5. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!