Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Létezik-e olyan cég, aki...

Létezik-e olyan cég, aki átvállalja lakáseladás/lakásvásárlás esetén a hivatalos helyeken történő ügyintézést? Gondolok itt arra pl. : Földhivatalba, MÁK, engergia tanúsítvány beszerzése stb. , stb.

Figyelt kérdés
Férjemmel mindkettőnknek főállású munkánk van+gyerekek.1-1 nap szabadságot ki tudunk venni, de előző lakásvásárlásunk esetében alaposan "megszaladgáltatott" minket a bank és ilyen sokszor nem fognak minket elengedni munkahelyeinkről. Ráadásul, a gyerekeket sem tudjuk senkire sem rábízni. Ezért lenne ez nagy segítség számunkra.

#ingatlan lakáseladás/lakásvásárlás #lakásvásárlásnál ügyintézés
2019. jan. 22. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

A földhivatalt az elejétől a végéig az ügyvéd intézi (tulajdonilap kikérése, adásvételi megküldése)

Energetikai vizsgálat: telefonon megrendeled (ha te vagy az eladó), amikor jön akkor valaki ott van (szomszéd, szülő, barát) az kifizeti, vagy te átutalod, elvégzi a munkát, megküldi a tanúsítványt és szevasz.

A MÁK nem tudom mire kell, életemben nem jártam ott, pedig adtam és vettem is.

Ingatlant nem 2 hetente vesz valaki, hogy a munkahelyen ezt "rendszeres távolmaradásként" értékeljék, mert van amit csak ti intézhettek, (bank, adásvételi szerződés) a gyerekeket meg lehet magatokkal vinni, ahogy mások is teszik.

2019. jan. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Nem kell cėg. Eleg egy ügyvėdet meghatalmazni hogy eljárhat mindenben helyettetek. (Vannak erre specializálódott ügyvėdek)
2019. jan. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Ezt ügyvédnek hívják. Nem cégnek. Furcsa, hogy ezt a férjeddel ketten nem tudtátok kisütni.
2019. jan. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3. hozzászólónak üzenem, nem kell rögtön lekezelően nyilatkozni ismeretlen emberekről.Legutóbbi lakásvásárlásunk alkalmával a földhivataltól kezdve a Mák-ig mindenhová személyesen kellett bemenni legalább az egyikünknek és bizony volt olyan hét, amikor 3szor is menni kellett 5 nap leforgása alatt. És senki nem intézte el helyettünk. 2.hsz: a MÁK a CSOK miatt kell. Ott is ki kell kérni az ehhez szükséges papírokat és vinni kell, amit a bank ad. Fentiekben írtam, hogy nincs kire bízni a gyerekeket, szülők távol laknak, így a lakást se tudjuk addig rábízni senkire. A vadidegen új szomszédnak egyelőre még nem adnèk lakáskulcsot. Ezért lenne ez fontos. Pár éve ismerős mondta,hogy van ilyen cég, aki ezzel foglalkozik, de elköltözött, így tőle már nem tudom megkérdezni. És bőven meg van a magunkhoz való eszünk, az az igazán buta, aki nem kérdez, nem èrdeklődik, hanem fejetlenül cselekszik.
2019. jan. 23. 17:40
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja,és igen értem, amit 1es hsz. írt, de ha a bank kitalál dolgokat új törvényekre hivatkozva mint esetünkben jó pár éve is, akkor a 10böl 9 munkaadó baromira nem tolerálja, ha a munkavállaló minden 2. nap hol délelőtt, hol délután hiányzik. Nálunk ezt erősen szankcionálná a főnököm, emiatt igyekszem megoldani a dolgainkat másképp.
2019. jan. 23. 17:53
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Ne haragudj, semmi közöm hozzá, de CSOK-os lakásról írtál az előbb. Azt ugye tudod, hogy nem adhatod el, csak elég kemény kamat feltételekkel?

2019. jan. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem CSOK-os lakást akarunk eladni, hanem az újhoz igényeljük meg. Utána jártam, teljesen korrekten, hivatalosan elintézhető.
2019. jan. 24. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!