Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Okozhatja egy épülettömb...

Okozhatja egy épülettömb elhagyását a szomszédban lakópark építése?

Figyelt kérdés
Egy utca, egész jó helyen, bár vannak problémái, de ezek korábban is megvoltak. A városhoz képest nagyon jó áron mennek a lakások és rengeteg, mintha kb. menekülnének. Azt tudom, hogy a szomszédban nagyberuházás készül, több épületes lakópark, előtte bontással. Nem akarják évekig a port szívni? De csak ezért költöznének tömegesen? A parkolás mondjuk még elég rossz, gyakorlatilag megoldatlan.
2019. jan. 26. 18:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Egyébként Miskolc, Soltész-Nagy Kálmán utca, nem titok.
2019. jan. 26. 18:40
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, lehet.Itt ahol lakom, az én telkem is eladó. Két utcára nyílik, tökéletes telek 3 db 4 lakásos ház építésére. A szomszédok már kétségbe vannak esve.
2019. jan. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a tömeges elköltözésnek nem lehet csak ez az oka.
2019. jan. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Azért egy építkezés nem csak porral jár hanem hatalmas zajjal napkeltétől napnyugtáig főleg nyáron jó időben akkor nagyon jól lehet építkezni és haladni a munkával. Meg egy lakópark megépítése nem kis időt vesz igénybe, meg ugye a parkolás alapból problémás, ha megindul az építkezés még rosszabb lesz a munkagép vonulások miatt megeshet hogy azokról a részekről kitiltják az autókat ahol mozgások lesznek hogy ne legyenek útban, és akkor máshol kell majd parkolni amire nem fognak ideiglenes megoldást találni, mindenki oda fog állni ahova tud. A parkoló a legutolsó dolog amit felfognak építeni amire kell majd pár év mire lesz abból majd valami. meg alapból Miskolc nem a legélhetőbb környék, sokan Budapestre vagy a Nyugati országrészekre mennek szinte a jobb állások miatt, és a lakások eladását is ezért sürgetik és inkább leviszik az árakat csak valaki vegye meg. Ez a dolog is benne lehet a pakliba. Meg persze kitudja hogy a lakópark kiknek lesz felépítve, milyen embereknek, mert nyilván csak úgy nem fognak építeni egy lakóparkot egy olyan országrészben ahol problémásabb a megélhetés, tehát ott valami biztos van amit lehet a lakók sejtenek és menekülnek ameddig tudnak. De az is megeshet hogy arra kényszerülnek hogy maguktól adják el vagy az önkormányzat kivásárolja őket kevesebbért ha nem mennek el mert például lebontanák a tömböt ha tetszik ha nem. Hallottam már ilyet hogy valakiket a saját otthonukból elzavarnak mert másra kell a telek, oké hogy megkapják érte a pénzt, de sokan akik ott nőttek fel, oda köti őket minden baromi pocsék érzés az ha arra kényszerülnek hogy el kell adják a házukat nem érdekli őket hogy kapnak érte pénzt és sokkal jobbat vehetnek.
2019. jan. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Le fognak értékelődni a lakások, ezért még most szabadulnak tőle. Utána ha már jól lement, mennek a tesók vásárolni, onnantól kezdve halott környék. Ha meg már jelen vannak, akkor pláne. Ennyi az oka...


A legfőbb eladási ok a cigánykérdés ("lokáció") szokott lenni. Vegyük már tudomásul.

2019. jan. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy az építkezés rövid távon tényleg csökkentheti az árakat, hosszabb távon viszont fejlődik a környék. Cigókkal van probléma kicsit távolabb, de azok ott voltak 20 éve is és pont visszaszorulóban vannak. Az utca tiszta, nem keverednek, a fejlesztés és egyébként a környék a jómódúakat vonzza, nagyon jó közlekedéssel rendelkező belvárosi tömb.
2019. jan. 26. 20:22
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ki milyen környéken lakik, de én amiket ismerek, ott mindenhol felértékelődtek az ingatlanok, ahol a környéken nagyszabású építkezések kezdődtek.

A menekülés oka inkább az lehet, hogy megváltozik az eddigi környezet "hangulata", ami miatt sokan inkább mást keresnek maguknak.

2019. jan. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6: Hiába növeli az értékét az ingatlannak, ha az ott lakást, életminőségét csökkenti 3-4 évre. Az embereknek első sorban kialudni kell magukat, felgyógyulni, leérettségizni, stb. Azt itt most majd 3-4 éven át egyszerűen NEM LEHET.
2019. jan. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azért nem értem, mert utána elvileg sokkal jobb lesz a környék, új építésű lakásokba jobb módú emberek költöznek, lehet, ha nagyobb volumenű az építkezés, közterületek is megújulnak. kérdezz meg pár eladót,költözőt, mi az oka.

Egy építkezésnél kb. 1-1,5év alatt megvan a bontás és a szerkezetkész épület, utána már nincs nagy por és zaj, ha már csak a belső munkák (épületgépészet stb. vannak hátra)

2019. jan. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom.

De ha ez jelent valamit, én biztos nem cuccolnék el egy építkezés miatt, ami ráadásul minőségemelkedést hoz a környéknek. A munkálatok hét közben és nappal folynak, akkor meg zömében munkahelyen, iskolában vannak az emberek.

Nem lehet mindenhonnan elvándorolni ha időszakosan nem tetszik valami, ráadásul nyomott áron elpotyázni egy ingatlant.

Szerintem az elvándorlásnak nem a lakópark lesz az oka, tényleg kérdezz rá, de ne olyannál, aki éppen rád akarja sózni az ingatlanát!

2019. jan. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!