Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek albérlet, vagy hitel?

Szerintetek albérlet, vagy hitel?

Figyelt kérdés

Jelenleg szerintetek melyik a jobb alternatíva?

Inkább elmenni albérletbe, ami viszont kárbaveszett pénz lesz ha tovább költöztök?

Vagy sok évre adósok lennétek?



2019. febr. 7. 08:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A bérleti díj és a törlesztőrészlet arányának kell eldöntenie.
2019. febr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy kis önerőd, akkor mindenképp inkább a hitel. Minek dobnál ki havonta 100+ ezer Ft-ot albérletre, ha a saját lakásodra/házadra is fordíthatod az összeget?
2019. febr. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Inkább hitel.

4 éve vettem a lakásom, most ezen a környéken, ilyen színvonalú albérletért háromszor annyit kellene fizetnem, mint a törlesztőm. Közben a lakás értéke is duplájára nőtt

2019. febr. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
hitel!
2019. febr. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Hitel. Albérlet kidobott pénz
2019. febr. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes már maga a kérdés feltevés is, sok mindent elárul. :-)

Ha továbbköltözöl, kárba veszett pénz... Miért, ha nem költözöl tovább, akkor nem az? Amúgy "kárba veszett", érdekes a kifejezés. Szerintem azért fizetsz, hogy fedél legyen a fejed felett, de ez más kérdés.

Másik: "sok évre adósok lennétek". Ha az alap kiindulási pont ugyanaz, mint az albérletnél, hogy azért fizetsz, hogy lakj valahol, akkor nem mindegy? :-) Persze észszerű hitelfelvétel mellett.

Érzem én rajtad, hogy rohadt nehéz havi x összegről lemondani más javára, de sajnos ez az ára annak, hogy igénybe vegyél "valamit". Csak az nem mindegy, hogy ez a "valami" egy albérlet, vagy egy saját lakás.

2019. febr. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve még egészen más véleményen voltam, de most azt mondom, hogy hitel és saját lakás/ház.


Ameddig 30-50ezrekért mentek az albik, addig nem éreztem szükségét annak, hogy saját lakást akarjak. Persze itt jönnek és jöttek mindig is a racionális "fogtechnikus" barátaim, hogy "de hát az kidobott pénz". Valójában nem, ez egy szolgáltatás. Egy olyan szolgáltatás, amiben benne van az, hogy:

- ha rossz lesz a környék (hangos család költözik a lépcsőházba) akkor szedem a sátorfám és elköltözöm

- ha máshol kapok munkahelyet, akkor elköltözöm

- bármi történik az ingatlannal, az nem az én költségem

- a felújítás/állagmegóvásra való ráfordítás nem az én büdzsém terheli


Aztán elszálltak az albérlet árak és nekem a lélektani határ valahol havi 80ezer környékén volt amikor azt éreztem, hogy nem éri meg már kifizetnem ezt a pénzt azért, hogy mobilis maradjak.


Így felpattintottuk a megtakarításainkat és 40% önerőből és 60% hitelből vettünk egy saját lakást aminek a törlesztője 65 ezer havonta.


Én soha nem költöttem úgy bútorra, vagy felújításra albérletben, mint most sajátban. Valahogy úgy voltam vele, hogy minek vegyek X albiba bútort, ha Y albérletben lehet, hogy úgyis lesz, vagy egyszerűen nem fog odailleni egy jobbos kanapé, csak egy balos.


Nekem a saját lakás ilyen téren szabadságot adott, viszont nyilván a fenti pontokban meg pont nem, szóval ha a lépcsőház 80%-a 20 éven belül kihal, akkor csak imádkozni lehet, hogy ne sutyerákék költözzenek be mellénk/fölénk.

2019. febr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Attól függ,hogy mennyi albérletet fizetsz, mennyi hitelt vennél fel és mennyi önerőd van. Ja, és mennyi a fizetésed/fizetésetek.


Ha nem Budapestről beszélsz olcsóbb albérletet is találhatsz.


Ha Budapestről beszélsz, már kevésbé találsz olcsóbb albérletet, viszont itt a lakásárak is brutálisak, és ha nincs kellő önerőd, fedezeted, esélytelen a lakásvásárlás is.


Ha van valamennyi tőkéd, jó a fizetésed, stabil a munkahelyed,hosszabb távra nézve is, biztos,hogy a hitel a jobb megoldás, saját lakást vásárolva.


Először kisebb, olcsóbb lakásban is gondolkodhatsz, ahonnan aztán majd lépni tudsz ha több pénzed lesz.

2019. febr. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, egy mondatoddal vitatkoznék. Konkrétan ezzel:

"Először kisebb, olcsóbb lakásban is gondolkodhatsz, ahonnan aztán majd lépni tudsz ha több pénzed lesz."


Már ha jól értem, hogy ezt a lakásvásárlásra érted, mivel arra a gondolatmenetre fűzted fel.


32 éves vagyok és rengeteg ismerősöm vett így lakást, hogy "első lakásnak jó lesz, majd később kiadom". Ezek 28-30nm-es körfolyosós belvárosi lakások. Mindenki 20-30 évre vette fel a hitelt 1-2 éve. Én akkor is mondtam neki, hogy őrültség, mert ahhoz dimenziókkal több pénzt kell keresni, hogy mellé még egy lakást vehessen, amúgy meg röghöz van így kötve az ember és se előre se hátra. (vagyis legfeljebb csak hátra). Pici, olcsó lakásban családot alapítani nem lehet, de megkockáztatom, hogy 2 ember sem tud normálisan együtt élni. Az a teória meg hibás, hogy teszem azt a kisebb lakást kiadja albiba és mellette vesz fel hitelt még és vesz egy nagyobbat. Egy bank sem állt szóba egyetlen ismerősömmel úgy, hogy 400 nettó felett keresnek és a meglévő lakáshitelük havi 70ezer körül mozog.

Nagyon át kell gondolni ezt az első lakás dolgot, mert megköti az ember kezét hosszú évekre.

2019. febr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon nem szívesen lennék ma fiatal. Az én időmben mindenki annyit dolgozott, amennyit nem szégyellt, és a kamatok is jóval beláthatóbbak, kiszámíthatóbbak voltak. A gyerekeimen látom, mennyire meg kell gondolni minden lépést, pedig Ha minden kötél szakad, ránk is számíthat(-ná)nak.
2019. febr. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!