Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kötelező e az energetikai...

Kötelező e az energetikai tanúsítvány megléte lakás (ház) eladásnál?

Figyelt kérdés
Most adom el a házamat, amit 7 évvel ezelőtt vettem. Akkor nekem sem adott senki ilyet. Amit Pesten eladtam lakást (házrészt) arra megcsináltatták velem, de a szerződést készítő ügyvéd azt mondta, hogy ez egyáltalán nem kötelező csak ajánlott. Amint fent írtam, amit én vettem sem volt ilyenje. Szerintem ez is csak egy sima lenyúlás. A vevő megnézte az ingatlan, le van dryvitolva, nem is érdekli az energetikai tanúsítvány. Az ügyvéd meg azt mondja, hogy 50m2 felett kötelező. De ez a ház amikor vettem akkor is ennyi volt, mégsem kaptam ilyet. Meg az ügyvédi szerződésről azt olvastam az egyik oldalon, hogy az ügyvéd akkor is köteles megcsinálni az adásvételi szerződést (ami érvényes is) ha nincs energetikai tanúsítvány. Nyilván akik ezt csinálják azok azt mondják, hogy kötelező, de az én ügyvédem szerint ez csak ajánlott kategória és nem kötelező. Hol van erről jogszabály?

2019. febr. 8. 15:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
7%

Amennyiben pénzintézeten keresztül, (kölcsönt vesz fel a vevő) akkor igen!

Amennyiben kp , vagy havi törlesztésben állapodtok meg, akkor nem kell!

Mj: Én is így adtam el Heves M ben,

2019. febr. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%

Nem ajánlott, kötelező, és nem azért mondom, mert van rá jogosultságom, hanem mert ez a törvény.

176/2008. (VI. 30.) Korm. rendelet

az épületek energetikai jellemzőinek tanúsításáról, 1. és 8. paragrafus.

15-20 ezer Ft, szerintem ennél nagyobb lehúzás az illeték.

2019. febr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
60%

Első: "az épület energetikai minőségi osztályba sorolását ismételten el kell végezni, ha a tanúsítvány hatálya alatt eladás, vagy bérbeadás történik"

Egy szó nincs róla, hogy ki kivel miben állapodik meg. Maximum akkor arról van szó, hogy a pénzintézetek betartatják a törvényt, magánszemélyek pedig megoldják okosba.


Félreértés ne essék, utálom én is a lehúzást, az értelmetlen jogszabályokat, nem is csinálok eladáshoz tanúsítványt, tervezéssel foglalkozom. Csak ne beszéljünk félre, nincsenek ilyen feltételek, egyértelmű a jogszabály. Ha meg lehet úszni, akkor szuper, van elég fizetnivaló ezen kívül is, bár azért jó, hogy a vevő tisztában van vele, hogy mit vesz, mert annyi kamut olvasok a hirdetésekben, hogy az már néha fáj.

2019. febr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

KÖTELEZŐ!

Sőt, olyannyira kötelező, hogy az adásvételibe be kell írni az energetikai tanúsítvány számát, mert ha nincs benne, visszadobja a földhivatal.

2019. febr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%
2019. febr. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Ha 2008 as a törvény, akkor én hogyan tudtam megvenni a 60m2 es házamat 2012 ben e nélkül??? Másik. Miért mondta az ügyvéd amikor a Pesti 90 m2 es házrészemet eladtam szintén 2012 ben, hogy az energetikai tanúsítványt teljesen felesleges volt megcsináltatni, ugyanis sehol nem kérik.
2019. febr. 8. 15:43
 7/21 A kérdező kommentje:
Az adásvételi szerződésben sem volt benne az energetikai tanúsitvány, a földhivatal simán bejegyezte, és a nevemen van mindmostanáig.
2019. febr. 8. 15:46
 8/21 anonim ***** válasza:
68%

#6

Miért ne tudtad volna megvenni az ingatlanodat?

Nem neked kell produkálnod a tanúsítványt, hanem az eladónak és neki nyilván volt, mert 10 évig érvényes.

Hogy a te ügyvéded a házrészedre miért mondta, hogy felesleges, azt a pontos tények ismerete nélkül nem tudhatjuk. Lehet, hogy házrészről külön nem kell, ha a komplett háznak már előzményében készült és a földhivatalnál nyilván van tartva.

2019. febr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
21%

Kár ezen vergődni Kérdező, add el vagy vedd meg amit akarsz és ha kell, akkor majd megcsináltatod!

Egy nap alatt kijönnek és nagyjából 10-12ezer.

2019. febr. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
45%

#1 vagyok! Akkor hogy tudtam eladni?! Nem kamu!



Kérdésem lenne, ki állapítja meg, hogy egy kérdésre a válasz hány % ban hasznos??

2019. febr. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!