Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Csak én vagyok naiv és rosszin...

Csak én vagyok naiv és rosszindulatú, vagy tényleg elhibázott lépés a CSOK kibővítése?

Figyelt kérdés

Eddig közvetve és közvetlen is volt árfelhajtó szerepe az ingatlanpiacon (kéz a kézben a kamatkörnyezettel és a munkaerőhiánnyal), így a használt lakásokra közvetve hatott.

Most közvetlen is fog hatni a használt lakásokra, ergo nekem logikus, hogy még jobban el fognak szállni az árak. Marad ugye még az elkezdett újépítésű lakásokra is a kedvezményes áfa, szerintem itt 5-10 éven belül még stagnálás lesz, 3-5 éven belül meg lassulás sem. Persze közbeszólhat egy alapkamat emelés. Az el szokta venni a hitelfelvevők kedvét + a befektetők is esetleg más befektetés után fognak nézni, pláne ha tényleg drágulni fognak tovább az ingatlanok.

Szerintetek mi várható most?



2019. febr. 13. 06:13
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*5-10 éven belül még stagnálás SEM lesz. Kimaradt.
2019. febr. 13. 06:15
 2/18 mindentudó99 ***** válasza:
21%
Inkább jó ha kibővízik. Eddig a falun élők le voltak tojva. Kaptak két gyerekre egymillió kétszáz körül házra. Mi az?
2019. febr. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Te miről beszélsz? Szerintem meg a nagyvárosban élők, főleg a pestiek voltak (és vannak) letojva magasról. Mi az a 10 millió Budapesten?
2019. febr. 13. 06:38
 4/18 anonim ***** válasza:
5%
Nincsenek lesz*rva, csak rohadtul a multba élnek. Fel kéne fogni, hogy a szocializmusnak vége, és nem életed céljának kitűzni a lakásvásárlást, hogy aztán lekösd magad egy életre egy helyen, akkor is, ha nincs ott meló. Ha csak Nyugat-Európát nézed, ott sem úgy működik, hogy jaj, csak saját lakás legyen, az USAban meg, ahol régen berendezkedtek a fogyasztói társadalomra nem is gondolkoznak az emberek ilyen hülyeségeken. Itt veri a nyálát mindenki a nuygati életre meg nyugati életmódra, közben meg az allal járó szemléletváltás már büdös...
2019. febr. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, tévedsz: NyE-ban nagyon drágák az ingatlanok, ezért gondolkodnak bérletben az emberek. + a bérlet jobban szabályozott, áttekinthetőbb. Pl nics olyan, hogy gyerek miatt nem kapsz albérletet. A nagyvárosok piszok drágák albérlet szempontjából is. A helyi fizetésekhez mérve is.

Az USA-ban pedig csak a nagyvárosokban divat a lakásbérlés.

2019. febr. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%
ma 06:55 Majd ha a jövedelem 20-25 százalékából lehet bérelni. Ez az egyik, a másik, nekem és ismerőseimnek is kéne a saját dolgainknak még bérelni egy 80-100 négyzetméteres helyiséget, ahol, eltudnám helyezni.
2019. febr. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A nyugati, de főleg az amerikai példa emlegetése teljesen rossz egy ilyen pici országban, ami egyik végétől a másikig 300 km.

Amerikában ugyanazon munkáltatónál simán előfordul, hogy másik államba helyeznek és költözik a család 2000 km-el arrébb miközben nem kerítenek ekkora feneket neki mint nálunk, ha 20 km-t kell/ene ingázni egy munkahelyért.

Mindenütt a nyugati világban a saját lakások baromi drágák, 40-50 éves jelzálog-kötelezettség van, ami nem a fizetésed 30%-a, hanem egy komplett, nem is alacsony jövedelemről szól. Amellett ha 2 hónappal elcsúszol a fizetéssel, nem szarakodnak, hiába fizeted 20 éve, kivágnak mint a taknyot és az addigi befizetéseidet visszamenőlegesen bérleti díjjá minősítik.

Ennek tükrében a bérleti díjak is magasak, de (nagyjából félhavi jövedelem) de mégis alacsonyabbak mint a jelzálog és mobilabb lehetsz. Cserébe ha elpatkolsz, nem hagytál a gyerekeidre semmit.

Itthon az a probléma, hogy mindenki csak Budapesten tudja elképzelni az életet, ahol nem olcsók a kiadó lakások, de melyik ország fővárosában azok?

Nem kell Bp-re cuccolni, lehet ingázni!

Lehet vidéki városokban, falvakban élni és akkor nem kell senkinek a Gyakorin munkaidőben pityeregni a "sanyarú sorsa" és egy nagyon kedvező lakáshoz jutási lehetőség miatt.

2019. febr. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
29%

főleg a pestiek voltak (és vannak) letojva magasról. Mi az a 10 millió Budapesten?

Sok ember meg mindeg keptelen felfogni hogy Magyarorszag nem csak Budapestbol all.

Akinek fovaros kell, az nyuljon az atlagnal melyebben a zsebebe.

2019. febr. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, egyetértek. A családosokat olyan módon támogatják, ami negatívan érinti a család nélkülieket (az árakat felhajtja, de nem tudnak támogatást szerezni, így nekik sokkal többe kerül)
2019. febr. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
63%

Én sem nagyon rajongok a csok-ért, pedig pont ki fogom tudni használni, most tervezek lakást vásárolni. Szerintem annyi értelme volt, hogy aki gyerekkel vesz lakást, az a támogatások levonásával normál áron jut ingatlanhoz, mindenki más megszívta.

Én a csokos használtlakásos hiteltől még annyira nem is tartok, bár az is jól jön majd sokaknak. Sokkal nagyobb gond a 10 milliós kamatmentes hitel, amiből hullanak is a milliók gyerekekkel. Most vidéki városban, ahol élek ez azt fogja jelenteni, hogy akinek van 5 millió önereje, az 15 milliós lakáshoz juthat (3 szobás panel már van ennyiért), 3 gyerekkel gyakorlatilag a hitelt sem kell fizetnie. Mi is ezt az árkategóriát néztük ki, nagyon tartunk attól is, hogy felmennek az árak, meg attól is, hogy egyszerűen nem lesz lakás, ami meg is felel számunkra és el is tudjuk vinni.

2019. febr. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!