Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha csak "kicsi" hiányozna egy...

Ha csak "kicsi" hiányozna egy ház árából?

Figyelt kérdés
Akkor érdemes lehet kis összegű lakáshitelt felvenni? 1-2 millió forintot. Gondolom ha van munkahely a bank se tökölne sokat a hitelkérelemmel? Mennyi idő alatt szokták megadni?

2019. febr. 20. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
És a több milliós illetéket miből fizeted ki? Plusz ezer más dolgot?
2019. febr. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Miért ne lenne érdemes?


Nagyokos 1-es, nyilván úgy kell felvenni az összeget, hogy beleférjen az illeték és egyéb is. ;)

2019. febr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Az illetéket el lehet engedtetni, lehet csökkenttetni, lehet részletfizetést kérni. Egy jó adójogász kiokosít. Amúgy meg teljesen normális, hogy mivel házat nem két hétre veszünk, így picit tovább nyújtózunk és hitelezzük. Arra vigyázz csak, hogy a hitel ne dőljön be, már csak azért se, mert ezek szerint jelentős öneròt raktok a házba.
2019. febr. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1 Szerintem nem olvastad el jól a kérdést. Nincs szó semmiféle több milliós illetékről...


Amúgy is, kb. 250 ezer ha lenne az átírás jogászostól, meg némi pénz a közművek átírására.


A kérdésben említett összeg kéne már csak, a többi mondjuk hogy önerő, de ez sokára gyűlne össze, és tartok a további drágulástól. Márpedig lesz...

2019. febr. 21. 07:12
 5/9 anonim ***** válasza:

"#1 Szerintem nem olvastad el jól a kérdést. Nincs szó semmiféle több milliós illetékről..."


Ezt írod meg a navnak is mikor küldik az illeték csekket?

Bírom hogy lepontozták az első válaszom akik még életükben nem vettek ingatlant.


De akkor számoljuk ki a költségeket. Tegyük fel hogy a ház 50 millióba kerül. A költségek:


-Illeték 2 000 000 forint (de a nav fellebezhet, helyszíni bejárást tarthat és ezen is emelhet)

-"jogászos" 250 000

-földhivatali díj 8000

2019. febr. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

" Tegyük fel hogy a ház 50 millióba kerül."


Ne legyél már ilyen hülye!

Aki 49 milliót zsebből kiad, nem fog 1-2 millióra hitelt felvenni.

Indulj ki reálisabb vételárból! ;)

Egyébként meg teljesen lényegtelen a levezetésed, hisz szimplán úgy kell felvenni a hitelt, hogy beleférjen minden járulékos.

2019. febr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Egyébként meg teljesen lényegtelen a levezetésed, hisz szimplán úgy kell felvenni a hitelt, hogy beleférjen minden járulékos."


Kivéve a kérdező, mivel itt kamillázik hogy nincs is illeték

2019. febr. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

Ki a fasšom pontozott nullára???

3as voltam.



Tudjátok mit? Mindenki fulladjon bele a bajába és oldja meg ahogy tudja. De nem tudom mi rossz volt a 3as válaszban. Ismerősömék most vettek házat. Úgyhogy elsőkézből pont képben vagyok. De jó lepontozgatást minden köcsögnek.

2019. febr. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#5 inkább ezt az eszmefuttatást hagyjátok, mert csak veszekedés lesz belőle köztetek...


Most akkor pontosítok, és ezek alapján várnék lehetőleg releváns válaszokat:


- ház ára kb. 10-11 millió lenne

- ebből kifolyólag, mivel fiatalok vagyunk, és első ház (NAV hogy jön ide...? nem eladtunk és most újat veszünk, egy szóval sem mondtam) "csak" 2% az illeték, legyen 200-220 ezer forint

- jogász ára kb. 0.5-1%, azaz legyen 100 ezer

- közművek átírása (ezt nem tudom pontosan mennyi)


Fentiek mind mehetnek a már meglévő pénzünkből.


A hitel összege híja csak a vételárnak. Ezért kérdem van-e értelme.

2019. febr. 21. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!