Nagy vagy kicsi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A férjemmel szeretnénk új hazat vásárolni. Jelenleg ketten vagyunk, nincs gyerek. Eddig csak pár hazat néztünk meg, egy földszintes 3 szobás-t ami viszonylag jó állapotban van. Vàlyog. (Enyhe beázás, repedések) Idős bácsi lakott benne aki tavaly hunyt el, a gyerekei eléggé penzesek így mondhatjuk hogy adtak a házra...(pár dolog ki van cserélve, új fűtés, új ablakok, viszonylag új fürdő, de én személy szerint nem tudom magam el képzelni abban a házban. Eleg rossz környék, kicsi falu ahol semmi nincs. Üzlet se, posta se,..ráadásul tető csere szükséges meg egyébb költséges dolgok...Másik ház egy bazi nagy kváder-ból épült emeletes ház. Amit Szinten egész jó áron ad el a tulaj. Szerencsére ismerjük őt. 5 szobas 2 fürdős ház, nagy kert nagy udvar, szinten felújításra szorul, olyan állapotban van ahogy 40 éve fel építették. Viszont nincs tető csere, nincs kapu csere,..viszont mivel dupla olyan nagy ezért dupla festes,...Kérdésem az lenne h ki mít javasol, érdemes ketten be költözni egy akkora házba...? Én később szetetnék gyerekeket. én fiatal koromban kis házban éltem így kicsit vágyok is rá hogy végre rendesen “el férjek” :D meg megnéztünk egyébb földszintes házakat, de valahogy az emeletes fogott meg. Mennyire lenne butaság egy akkora házba be költözni? Ill. Mennyire lenne jó ötlet? (Mai napig lakva van az emeletes ház, de sajnos ugyan abban a faluban található mind kettő)



2018. márc. 21. 07:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A nagy jobban megfogott mint írod, a kisebbe nem tudod elképzelni magad mert nem tetszik....

én még nézelődnék azért :)

2018. márc. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ingatlanvásárlásnál az első 3 szempont: lokáció, lokáció, lokáció. Mivel azt írtad, hogy SAJNOS ugyanabban a faluban található mind a két ház, ezért egyiket se javasolom. Keresgéljetek még.
2018. márc. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam pár hozzászólást rezsi kategóriában. 16-18 fokokról beszélnek, max 20, és 50-60ezres számlákról. Fogjátok bírni? Plusz villany, tv, telefon net. Egy fizetés. Kisebb, olcsóbb, esetleg később tetőtér felé bővíthetőt vennék.
2018. márc. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, ugyan abban a faluban van mind a 2 ház, de a földszintes egy eldugott kis utacskán van, mellette már csak mezők vannak. Az emeletes haz a falu központjában van úgyhogy viszonylag jobb. Párom szeretne oda költözni ő a nyugodt élet híve...én hajlok inkább a városi élet fele/jobban szeretem ha minden ott van aminek kell lennie. És ne keljen 15km-re levő városba szaladgálni. Nagyon csábító a nagy ház mivel tényleg jó áron van és nem is olyan régi...kb 35eves. A valyog ház kb 50-60eves.
2018. márc. 21. 09:50
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Eleg rossz környék, kicsi falu ahol semmi nincs. Üzlet se, posta se,


És majd gyerekeket is szeretnétek....azért elég nagy előny kicsi gyerekkel,több gyerekkel ha nem kell mindenért autóba pattanni

2018. márc. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket se. Mindegyik elavult, felújításra szoruló, magas rezsijű, rossz helyen található azaz később csak veszteséggel eladható ház. Minimum egy kisvárosban , de inkább közepes városban, megyeszékhelyen vegyetek akár csak egy garzont. Egy falusi
2018. márc. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én falun élek szeretem. Szintén vagy 15-20 kilóméterre van nagyváros. Ez nem zavar . Havonta egyszer kétszer elég elmenni nagyobb bevásárlásra. De ez is inkább nézelődés csavargás mert helyben is van minden. Igazából minden van itt falun is bolt bolt hátán minden féle azt se értem hogy élnek meg orvos suli ovi. Ami kell. Ja és pósta is. A te falud viszont annyira nem vonz. Egy csekk befizetésért is utazni kell. Ráadásul egyik ház se szimpatikus. Egy vájogot megvenni nagy körültekintéssel szabad csak és olcsón. A vízszigetelést se árt megoldani ha nem akarsz egy dohos házban élni. Ez ugye nem egyszerű. A tető meg egy vagyon. A másik nyilván jobb de dög nagy. Manapság ez inkább hátrány. Azt kifűteni szintén egy vagyon lenne. De míg én azért a házam ha akarnám el tudnám adni jó árban ilyen faluban mint amit nézte egy ingatlan nem képvisel értéket.
2018. márc. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyik fent leírt házat sem venném meg. A vályogot biztos nem - beázás, repedések, tetőcsere, nem hiszem h jó üzletet csinálnátok vele, ezzel még sok gond lesz.

A másik pedig túl nagy. Oké hogy szeretnétek gyerekeket, de 5 szoba akkor is túl sok, ráadásul az is teljesen felújítandó, ha 40 éve nem újítottak rajta semmit akkor kb mindent ki kellene rajta cserélni. Ez egy eldugott faluban egyáltalán nem éri meg, mert felújítani ugyanannyiba kerül mint nagyobb községben, de később eladáskor valószínű a felújítás árát nem tudod hozzádobni az eladási árhoz amiatt ahol van.

Először döntsétek el azt ,hogy hol akartok élni - akarok-e egyáltalán ebben a kicsi faluban lakni, a leírásodból nekem az jött le hogy te nem nagyon akarsz, ráadásul ha akartok gyerekeket nekik egyáltalán nem előnyös olyan helyen lakni ahol egyáltalán semmi nincs.

2018. márc. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
jobban utanna jartam es ra jottem hogy van egy kisbolt a faluba amibe az alap dolgok meg vannak. Beszeltem az eggyik lakossal, aki szerint nagyon jo ott élni mivel jo nyugis, nincsenek betoresek, csak fehér emberek laknak ott, van kozseg háza, stb. es igy jobban bele gondolva mind ketten a varosba jarunk dolgozni a párommal, igy ha kell valami azt ott meg oldjuk, ugyhogy a falu-val sok gond nincs. Viszont ma ujra beszeltunk a nagy haz tulajával aki valtoztatott az ár-on es tobb-re tartja, ami nekunk szoba se johet, nem vagyok hajlando annyiert meg venni AZT a házat. még meg probalunk vele beszelni, ha nem hajlando olcsobban adni akkor menyunk tovabb. :) csak az a baj hogy sokan sajnálják a házukat, es mindenki a leheto leg nagyobb áron probalja tovabb adni de ezeknek az ingatlanoknak mar nincs ertékuk, es sokan inkabb hadjak a fenebe minthogy el adnák olcsobban akkor amikor valaki ajanlatok tesz, minthogy ott áljon evekig a ház es tonkre megy...:(
2018. márc. 21. 19:04
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha könnyen fenn tudjátok tartani - kifűteni, karban tartani, stb. -, akkor O.K., de ha szűkösen jönnétek ki a nagy ház miatt, akkor nem jó.
2018. márc. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!