Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kiskorú nevén levő ingatlant...

Kiskorú nevén levő ingatlant ki tudom adni haszonélvezettel?

Figyelt kérdés

A (volt) párom úgy akar házat venni nekünk, ha a két kiskorú gyerekünk (7,9) nevére kerül, nekem haszonélvezettel. Tudom, hogy mindenben a házzal kapcsolatban meg lenne kötve a kezem és a gyámügytől függnék, de arra nem találtam infot, hogy kiadni tudom e egyáltalán, hiszen nem az én tulajdonom lenne. Feltételezem ott is kötöttségek lennének. Valakinek van ebben tapasztalata, infója?

Köszönöm!



#ház #ingatlan #kiskorú ingatlana
2019. febr. 21. 11:23
 1/6 klopusz ***** válasza:
100%

Az alábbi cikk szerint igen:


[link]

2019. febr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes kiskorú nevére venni ingatlant,minden házzal kapcsolatos intézkedés macerás. Haszonélvezőként nem járhatsz el.mint törvényes képviselő sem,érdekellentét állhat fenn. Kisajátítási eljárásunk volt ilyen módon. A hatóság vételi ajánlatot tett. Eseti gondnokot rendeltek ki a fiamnak az ügyben. Mindenhez a gyámhatóság engedélye kell,és gyámi betétben kell elhelyezned a pénzt. Járjatok utánna alaposan ennek,nagyon macerás.
2019. febr. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Milyen kisajátítási eljárás? Milyen alapon? Volt rajta haszonélvezet szülőnek?

Köszönöm!

2019. febr. 21. 21:28
 4/6 anonim ***** válasza:

A kisajátítási eljárást mellékesen említettem csak példaként, ez egyedi eset volt. Állami tulajdon volt mellettünk, ahol EU-s pályázatból fejlesztést terveztek. Kiderült,hogy a térképen pár ingatlant érintett a fejlesztés, ezért korrigálni kellett X nm2 kisajátításával.

A gyerekem volt a tulajdonos, én a haszonélvező. Az állam felajánlott egy összeget vételi ajánlatként, majd jött a szerződéskötés. Mindkettőnket érintett, nem járhattam el a gyerekem nevében törvényes képviselőként.


+ bármi egyéb hivatalos dolog történhet az évek alatt, ami Nálatok hosszú időszak lenne.Pl. birtokvitás ügy, sosem lehet tudni.


DE: ami miatt biztosan elkerülném ezt az,hogy a későbbiek folyamán amennyiben a gyerekeid önálló életet kezdenek nem minősülnek első lakáshoz jutónak.


Nálunk nem volt más választás, öröklés útján került a kiskorú gyerekem nevére az ingatlan, de ti választhattok.

2019. febr. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én szeretném elkerülni ezt mindenképp, apuci ezeket nem fogja fel🙄

2019. febr. 22. 09:04
 6/6 kovpet ***** válasza:

Kiadni a haszonélvező tudja (csak!) az ingatlant, épp ezt jelenti ez a jog, hogy ő élvezi a hasznát.

De amúgy mi az értelme, ha a kiskorú tulajdona az ingatlan? Azt később is bármikor neki lehet ajándékozni, örökölni is fogja majd, nem értem, miért számít, hogy az övé legyen most.

2019. febr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!