Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Más is tart attól, hogy ennek...

Más is tart attól, hogy ennek a szinte már korlátlan CSOK dolognak nem lesz jó vége?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, nem szingli vagyok, de pont 2015-ben kezdtünk el ingatlant nézni.

Akkor még viszonylag olcsón, de akkor is már baromi drágán, milliókkal drágábban sikerült ingatlanhoz jutni Pesten.

Bocs, egyébként maga a vétel 2016 vége.

Ezzel akkor is már gond volt, mert idegesített, hogy milliókat dobtam ki az ablakon, de most mióta már bejött ez a mindenféle támogatás, totál kivagyok.

Pest mellé szeretnénk kiköltözik, a matek menne is, de amikor látom, hogy már hitelbírálat nélkül is tolják kifelé, akaratlanul is a svájci frank jut eszembe, főleg, hogy kiterjesztik "falura" is.

Félünk belevágni mindenbe, mert nem kis hitelt vennénk fel, de nem tetszik ez az egész.

Főleg, hogy már előre be lett jelentve, hogy 2022 a határ, szal mintha direkt sürgetné az embereket a kormány, terelve bele ebbe az egészbe.

Mi a véleményetek erről?

Itt van az alacsony jegybanki alapkamat is, amit tuti emelni fognak és egy 100 ezres törlesztőt is simán megdob.


2019. febr. 27. 17:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Túl drágák az ingatlanok, ezért pestre költöztetek? :D

2 év után költözni akarsz?

2019. febr. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem, feljöttünk, vettünk, most pedig mennénk tovább.

2 év alatt nem dobtam ki az albérlet árát, plusz a miénk is nőtt.

2019. febr. 27. 18:04
 3/16 mindentudó99 ***** válasza:
0%

Akkor nyertél rajta mi bajod? Hogy nem kapsz egy szuper kertest Pest mellett?

Miért mire számítottál?

2019. febr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező gondolom nem panaszkodni akart,hanem az "ingatlanlufiról" beszél, ami egyébként tényleg aggasztó.
2019. febr. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%

Én a párommal ketten vagyok, van jó pár millionk lakásra félre téve. Nem merünk belevàgni hitellel.

Szerintem van abban valami, amit te írsz. Sok ismerősöm ilyen 20 millió feletti hitelt vesz fel. Az a gond ezzel, hogy egy válság után könnyen lehet, hogy több hitel lesz a házon, mint amennyit ér.

Teszem azt megvesz egy 30 milliós lakást most 20 millió hitellel. Lehet 6 év múlva 15 milliót fog érni. Ha nem bírja a hitelt fizetni, ki sem tud belőle szállni majd, mert ha eladja sem fogja tudni kifizetni a hátralèvő hitelt.

Remélem világos mire próbálok kilyukadni. Nekem a devizas rokonom így járt, több hitel volt rajta x év törlesztés után, mint amennyiért eladta.. Cumi.

A másik buktató szerintem, hogy sokan meg nem született gyerekre veszik fel ezeket a hiteleket. Bár nem jártam alaposan utána, úgy értelmeztem, hogyha nem jön össze a gyerek, akkor piaci kamatozású lesz és mindenféle késedelmi kamat is ràjön.. Biztos van kiskapu, hogyha meghal a másik vagy meddő vagy akkor megúszd. De más okai is lehetnek, hatalmas faszsag szerintem ekkora hitelekbe belemenni.

Ennél még az albérlet is jobb egy fokkal.

De ez csak az én véleményem, lehet nincs így és rohadtul jól jár minden csokos meg 10 milliós asszony hiteles.

De nekem van olyan érzésem, hogy jobb ha ebből kimaradok és inkább gyűjtögetek, miközben aliban vagyok.. Majd tudok egyszer venni házat, legalább hitelem nincs, csak megtakarításom

2019. febr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

Én is nagyon aggódom ezen. Van feleségem, most születik az első gyermekünk. 30-31 évesek vagyunk, van megtakarításunk, normális fizetésünk, fix olcsó albérletünk, ahol még évekig maradhatnuk, bár csak másfél szoba, tehát az első baba néhány éves koráig tervezünk reálisan.

Kb. 3 év múlva tervezzük a következőt, itt be is zárult a dolog, ennyit szeretnénk, magasról teszünk a támogatásokra. Biológiailag most van ideje a gyerekvállalásnak, a lakásvásárlás pedig egyszerűen most aktuális.


Júliusban kihasználnánk a használt lakásokra járó hitelt, a 2 gyerkőcre járó csokot, ennyi. Szerintem ez egy nagyon ésszerű, reális támogatás: 1,4 millió + elvileg fix, kiszámítható, alacsony törlesztőjű hitel. Nem hiszem, hogy jobban járnánk, ha nem használnánk ki, hitelre mindenképp szükségünk van, ha a csokos bukik, a piaci is (ugyan az a bank adja, csak az állam fizeti a kamat egy részét).


Viszont 10 millió falusi csokot tolni a 3 gyerekeseknek, akik 1 millió önerőt sem tudnak összeszedni? Meg 10 milliós ingyen hitelt boldog boldogtalannak, ami szüléssel támogatássá válik? Hol itt a felelősség, az arányosság?


De lesz-e lakás annyiért, amennyiért most kinéztem? Félek, hogy nem. Utána jönnek persze a hitelbedőlések.

Alaposan át kell majd nézni gondolom 250 oldal apróbetűs szerződést, de nem hiszem, hogy a bank jár majd rosszul, bármennyire is figyelmes vagyok.


Lényeg a lényegben, aránytalannak, meggondolatlannak, fenntarthatatlannak és veszélyesnek tartom ezeket a támogatásokat.

2019. febr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

6# pont ez a baj, hogy nem kérdezték meg azt a korosztàlyt, aki érintett. A fejünk fölött hozzák ezeket az intézkedéseket úgy, hogy ők nincsenek benne.. 😞

Engem az is nagyon bánt, hogy eltöröltèk az ltp után járó állami támogatásokat.. Hamarosan lejàr az én és a párom szerződése is, újat már nem tudunk kötni. Pedig sok mindenre lehetett használni, szerintem hasznos volt.. 😒

2019. febr. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

# 7 - Igen, nekünk is van kettő. Kiszámítható, okos dolog volt. Igaz, hogy fővárosban már nem ér olyan sokat, de nekünk vidéken jól jön. Arányos volt.


A vegyél fel hitelt, aztán ha jön a gyerek elengedjük, ez egy gusztustalan dolog. Ilyennel értelmes ember szívesen nem számol. Ha felveszek egy hitelt, annyit veszek fel, amennyit tudok fizetni, gyermeket ettől függetlenül vállalok. Erre még lihegnek is az ember nyakába, hogy x ideig lehet belépni, gyorsan vedd fel, akció akció. Csak most, csak neked, csak ennyiért, kihagyhatatlan ajánlat! Nem csoda, hogy villog az ember fejében a veszélyt jelző felkiáltójel.


Nem értem a kormány szándékát. Nem értem ezt az eszetlen kapkodást, meggondolatlanságot. Valamit most azonnal akarnak elérni, ennek a pénzszórásnak meglesz a böjtje. Kérdés, hogy ki és milyen mértékben fogja megszívni.

2019. febr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

5.válaszolónak.

Mi 15 éve vettünk fel lakáshitelt mert építkeztünk, forint alapút, mi még ezzel jól jártunk. Viszont felvettünk két gyermek után a szocpolt is aminek 8 éven belül meg kellett volna születnie. Na sajnos ez nem történt meg. A két gyermek után járó 2 milliós szocpolt kamatostól vissza kellett fizetni, 3, 3 milliót. És igen csak akkor nem kellett volna ha az "államilag támogatott" 3 vagy 4 lombikról viszem a papírt hogy nem sikerült vagy ha az egyik fél meghalt volna. Szóval jól megszívtuk. Akkor voltam 20 éves, nem gondoltam volna hogy nem fog összejönni a baba. Soha nem engedném meg hogy előre aláírják emberek ezt hogy x időn belül lesz gyerek.

2019. febr. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%

Az állam a gyermekvállalást próbálja meg nyomni nyilvánvalóan. A határidő okának sokkal inkább a ratkó korszak kiöregedését látom. Gyerek kell, méghozzá azonnal. Így is nagyon nagy problémák vannak a nyugdíjrendszerrel, ez egyre csak fokozódni fog.

Rájöttek, hogy a csok önmagában kevés és közben vidéken is kéne fiatalokat tartani, tehát próbálják betömni a fiatalok zsebén lévő hatalmas anyagi réseket, ami lehetővé teszi, hogy egy pár 30 év alatt még gyermeket vállaljon.

A kormánynak nem érdeke a nagycsaládosokat bedönteni, sőt... Úgyhogy én önmagában a családi támogatásokban és kedvezményes hitelekben nem látok ilyen szempontból problémát. Előre sosem írnék alá x számú gyermeket viszont, ez tény.


Az alacsony jegybanki alapkamat sokkal aggasztóbb, hiszen ez egyértelműen emelkedni fog a jövőben. Most boldog boldogtalan felveszi a hiteleket, kicentizve, nem törődve semmivel, belevakulva a saját lakás képzetébe. Aztán megugrik az alapkamat, megugrik a törlesztő és emberek elkezdenek szépen bedőlni...

Alapvetően a hitellel nincs baj, ha az ember felelősen veszi fel.

CSOK-osok közül is rengetegen vannak, akik éltek a 10+10 millióval, meg mellé felvettek még 10 millió piaci hitelt. 20 milliós tartozás mellett felnevelni két átlagbérből 3 gyereket, hát...

2019. febr. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!