Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ez egy létező, lehetséges...

Ez egy létező, lehetséges probléma lesz?

Figyelt kérdés

Elvileg ugye jön a nyáron a kedvezményes, kibővített un. "falusi" csok.


Sajnos, főleg keleten nagyszámú roma él. Ha jól tudom akkor elég - többek között - hat hónap munkaviszony a nő részéről, illetve legalább két gyerek hogy "megérje". Ahol két gyerek van is 2.2mFt-ot kaphatnak. Tudnak venni egy kis felújítandó házat. Ergo, ahol eddig sokan laktak egy házban, szétköltöznek. Akinek már három vagy több (utóbbi gyakoribb...) gyereke van vagy lesz, ők pediglen megkapják a 10 milliót. Vidéken már szinte bármely település és azon belül bármely utcában fognak tudni venni maguknak. Stílustól, életmódtól függően, de lehet onnantól annak az utcának lőttek, továbbmenve, annak a településnek lőttek.


Azt a hat hónap munkaviszonyt meg... közmunkán letudja és kész.



Sokak provokatív rasszista kötekvésnek fogják majd fel ezt a kérdést, de gondoljatok csak bele... Csúnyán mondva ha eddig nem voltunk biztonságban, ezút mégannyira se leszünk. Lazán lehet akár a szomszédod is majd. Akárhol falun, kisvárosban.


Jelenthetitek, de akkor is létező probléma lesz.


2019. febr. 27. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ne hari, ha fölöslegesen kérdezek, mert nem vagyok érintett a CSOK-ban, ezért nagyon tájékozott sem.

De nincs egy bizonyos komfortfokozat és állapot kikötve, hogy mekkora, milyen házra jár a CSOK?

Mert 2-3 millióért Kelet-Magyarországon se lehet annak megfelelő akkor.

2019. febr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hidd el, van olyan falu ahol kapsz annyiért - eleve olyan területen... - összkomfortos lakható parasztházat.
2019. febr. 27. 14:10
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igazad van. Én sem vagyok rasszista, de tény hogy amelyik utcában roma fog lakni, ott a házat is nehezebb lesz eladni. Hülyeség az egész "elletési politika". (Hargitai: Broiler társadalom c. könyvéből való ez a kifejezés). Plusz a megszületendő roma gyerekek a rabszolga utánpótlást sem fogják betölteni. Valaki írta egy másik kérdésnél azt is, hogy a CSOK felverte a lakás árakat, így a fiatalok inkább még nehezebben jutnak lakáshoz. Szóval az elletési politikával elqrtuk. Élhető országot nem így kell teremteni.


Tudok olyan településekről ahol megszaporodtak a romák az utóbbi években. Azóta a kutya sem akar ott házat venni, még jóval áron alul sem. Az ott rekedt magyarok meg szenvednek, a házuk lett a börtönük.


# 2: Még a fejlettebbnek tartott Nyugat-Magyarországon is van illetve adtak már el összkomfortos házat, nagy kerttel alig 1 millióért. Tehát keleten mégjobban vannak olcsó házak.

2019. febr. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%

Rákerestem a feltételekre és úgy a kínálatra is, hát vannak ilyen házak.

De szerintem aki képes 6 hónapot közmunkázni, azzal nem szokott lenni olyan probléma, amilyet leírsz.

2019. febr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
# 4: Csak az ilyen rendkívüli esetben lesznek képesek 6 hónapot közmunkázni, tehát a nagy falat feltételének teljesítése miatt.
2019. febr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok még teljesen tisztában a feltételekkel, de gondolom a sima csokkal azonos konstrukció.

Használt házra, 2-3 gyerekkel 2-3 millió körül kapnak. Biztos van olyan összkomfortos ház néhány kistelepülésen, ami ennyiből megvásárolható, de azokon a helyeken azért elég nagy a munkanélküliség, az elnéptelenedés, a leszakadás, tehát a cigányság problémája már valószínűleg fennáll.

E mellé kapnának 10 millió hitelt, de hitelbírálattal, amihez nem elég a közmunka meg a gyes és társai. Ezt nem fogják felvenni, nem fogják fizetni, úgyhogy szerintem olyan helyek nem igazán vannak veszélyben, ahol 5 millió felett vannak a házak árai. Ahol nagyon alacsonyak, ott is emel majd rajtuk a csok.


10 milliós támogatást 3 gyerekkel pedig csak új építésre kapnak, ahhoz kell a 15 millió hitel meg egy telek meg rengeteg önerő, tehát szintén nem opció.


Én nem hiszem, hogy ebből olyan hatalmas keveredés meg vándorlás lesz. Nem éri meg nekik.

2019. febr. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#6 Az általad vázolt a régi csokra igaz. Az újnál HASZNÁLTRA is megadják a 10 milliós vissza nem térítendőt! Nem hitelt!


[link]

2019. febr. 27. 15:02
 8/14 anonim ***** válasza:

Uhh, aha, bocsánat akkor, hogy beleokoskodtam.


Ennek a tükrében gyakorlatilag minden buckalakó hozzájuthat 10 millió forinthoz. Ha ez így igaz és megvalósul, nem akadnak fenn semmilyen szűrőn, akkor ez nagyon súlyos gond lesz. Ez így a falvak megmentése helyett annyit eredményezhet, hogy a városokból is kitelepülnek a romák azokat még jobban tönkretéve (igaz a városokon így kicsit segítve), vagy egyik faluból a másikba költöznek osztódással - ahogy te is írtad, de ez meg megint semmit nem segít a falvakon.


Hogy a falvakba költözés nem a fiatal, jelenleg városban élő, aktívan dolgozni vágyó lakosságot fogja megmozgatni, az biztos.

2019. febr. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

Még az jutott eszembe, hogy olyan művelséggel és világképpel kell rendelkezni ennek lebonyolításához, ami szintén szűri a népet.

Az ingatlanpiac a csalók paradicsoma, és művelt emberek is olyan eszeveszett baromságokat tekintenek ténynek és hagyják magukat átverni, adásvételeket megfúrni (ld. az ittei topicok kérdezőit), hogy borzalom.

Meg egy sima segélyigénylő kérelem értelmezéshez is jól jön nekem sokszor az Államigazgatási Főiskola.:)

Szóval rengeteg ponton kiesnek az illető emberek a folyamatból.

2019. febr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9 - Nincs a világon olyan nép, olyan művelt szakértő, aki jobban ismerné a támogatások, segélyek rendszerét, mint a romák. Hidd el, ha valami jár, azt nagyon jól fogja tudni még az is, amelyik teljesen analfabéta. Mindent ki fognak használni, amit ki lehet, ezt egyszerű adminisztráció nem fogja megakadályozni.


Az mondjuk nekem érdekes, hogy neked főiskola kell egy segélykérelem értelmezéséhez, mivel azt minden roma megkapja, megoldja, tehát ezzel pont nem támasztod alá az érvelésed, inkább az feltételezhető, hogy te nem érted annyira a világot. Ez nem személyeskedés akarna lenni, csak tényleg nem látom az összefüggést.

2019. febr. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!