Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért nem az áraknak megfelelő...

Miért nem az áraknak megfelelő egzisztenciájú emberek laknak egy környéken?

Figyelt kérdés
Több olyan felemelkedő nagyed van a fővárosban is és nagyobb vidéki városokban is, ahol a lakások ma már a prémium kategóriát képviselik, ugyanakkor ott laknak még a szomszédban a 90-es évekből maradt proletárok vagy a gyereküket egyedül nevelgető szülők, borzasztó állapotokat okozva a lépcsőházakban. Sok esetben még egy magasabb ár sem lenne akadály, de meglátja az ember a leendő szomszédját és sikítva menekül. Egész egyszerűen ők már nem azt az exkluzív színvonalat képviselik, amit a felemelkedő prémium negyedekbe költöző emberek.
2019. febr. 28. 19:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Gondolod, ha változik a környék felkapottsága, akkor azonnal mindenki költözik a neki megfelelő területre? Inkább veled van a probléma.
2019. febr. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
Mert a legtöbb ember nem úgy él, hogy na, ez egy felemelkedő negyed, akkor én költözök és viszem a szomszédot is...
2019. febr. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Őszintén megmondom neked, hogy ugyan nem vagyok tisztában azzal, hogy tényeket közölsz-e, hogy az "ottmaradt" emberek csinálnak-e disznóólat a környezetükben, vagy csak feltételezed, de az igazság az, hogy a környezetre való igényesség, odafigyelés sajnos nem egzisztencia függő. Valamilyen szinten persze predesztinálja, de sokan pont elkényelmesedésből, hanyagságból szarnak a környezetükre. Nincs közvetlen összefüggés az anyagi háttér és az igényesség/odafigyelés között, de persze tagadhatatlan, hogy az arányok mások az adott osztályon belül.

Az ember alapvetően egy igénytelen, lusta, önző lény, hatalmas tisztelet a kivételnek.

Öndicséret büdös, de engem is nagyon sokszor néznek ufónak, amikor egy körbedobált kukába bedobálom a szemetet. Pedig nem esik le tőle a gyűrű az ujjamról.

2019. febr. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyád.
2019. febr. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért utáljuk az újgazdag köcsögöket, mert azt hiszik hogy pénzért mindent megvehetnek.

A régieket meg gázkamrába mi?

2019. febr. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

" 90-es évekből maradt proletárok vagy a gyereküket egyedül nevelgető szülők"


Ez csak neked "prémium kategória".

Hiszen még egy proli is megengedheti magának, hogy ott lakjon!

2019. febr. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez igen! Jó környéken élek Budapesten /bár nem új építésű villanegyed/, jó anyagi háttérrel de büszke vagyok magamra, hogy én és a szomszédaim nem így gondolkodunk.


Véleményem szerint a "prémium negyedekben" található legtöbbször új építésű házak, lakások borzasztó vacakok és csak az újgazdag, sokszor buta emberek költöznek oda. Az igazán intelligens és valóban okos emberek hidd el olyan helyeken élnek, amiket szerencsére te biztos nem tudsz kifizetni!


Mivel Budapesten élek őszintén kíváncsivá tettél, hogy milyen "negyedekről" beszélsz?

2019. febr. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Vedd meg az egész környéket prémiumherceg, és akkor azt költöztetsz be aki neked tetszik.

Gyökér.

Ne hidd hogy az újgazdag öntudatos szomszéd kevesebb keserűséget okoz, mint a "proletár" nyugdíjas.

Mondjuk a te szomszédod biztos nem lennék :D

2019. márc. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem a kérdést.

"a lakások ma már a prémium kategóriát képviselik, ugyanakkor ott laknak még a szomszédban a 90-es évekből maradt proletárok"

Mit jelent, hogy olyan környék, ahol a lakások a prémium kategóriát képviselik? Újépítésű 2 M/nm?

Akkor hogy MARADT ott valaki 1990-ből, amikor még nem is volt ott az adott lakóház?

Különben sokan vannak, akik ott szeretnek meghalni, ahova születtek.

Én szeretek 15 évente lakhelyet változtatni, de sokan nem.

2019. márc. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Hallod srác! Azért mert az árak elszaladtak és vannak olyan emberek akik 30-40milliókat hajlandók kifizetni egy PANEL lakásért, az attól még nem lesz a prémium kategória.
2019. márc. 1. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!