Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szóbeli megállapodás ilyenkor...

Szóbeli megállapodás ilyenkor ér valamit?

Figyelt kérdés

kiszemeltünk egy ingatlant, megtekintés másnapján felhívtuk az eladót, hogy szeretnénk megvásárolni. megállapodtunk az árban, és időpontot egyeztettünk az adásvételi szerződés megírására jogásszal. megnyugtatott, hogy ne nézzünk meg több ingatlant, és a jövőbeni jelentkezőket is lemondja..már a szerződés tervezet is elkészült, aztán hirtelen csörgött a telefon, hogy bocsi, mégse, más nagyobb összeget ajánlott, licitáljunk.


mit lehet tenni?


2019. márc. 1. 16:19
1 2
 1/16 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Hagyni a fenébe. Máskor azonnal foglalózni kell. Ne licitálj lehet pont ez a célja és nincs is más vevő.
2019. márc. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
foglalózni ügyvédenél kell, adásvételi szerződés keretein belül. az nem megy "azonnal". Ez volt az azonnal, hogy másnap közöltem, hogy megvesszük. Mivel volt jogászuk, igényt tartottunk rá, ezért a kapcsolattartó intézte az ügyvédet is.
2019. márc. 1. 16:25
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehetséges hogy csak kamu, így több pénzt akar belőled kicsalni...:/
2019. márc. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmit.

A szóbeli szerződés ennyit ér.

Semmit.

Legközelebb legkésőbb másnapra foglaló szerződést írtok.

2019. márc. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ennek elkerülése érdekében vételi szándéknyilatkozatot kell írni, aminek a keretében adsz kb. 1%-ot, ami később beleszámít a foglalóba. Ezt azonnal meg tudod tenni, ezzel véded magad. Mi 25 éve is ezt csináltuk, amikor házat foglalóztunk, ott írtuk meg a papírt a kocsiban:)

Én első körben azt mondom, visszalépnék, persze, ti tudjátok, mennyire kell épp az az ingatlan:(

2019. márc. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért kell AZONNAL foglalózni, ha komolyan kell az ingatlan.


"Az új polgári törvénykönyv (Ptk.) szerint már a szerződés aláírásától eltérő időpontban is át lehet adni a foglalót! Ennek köszönhetően lehetőség nyílik arra, hogy a lakás megtekintése után közvetlenül lefoglalózd az ingatlant, feltéve hogy vittél magaddal elegendő mennyiségű készpénzt (függetlenül attól, hogy az adás-vételi szerződést megíró ügyvéd esetleg csak napokkal később ér rá fogadni benneteket). De nagyon hasznos akkor is, ha nem szeretsz magaddal ennyi készpénzt hordani, és inkább majd a papírozás után átutalnád a megbeszélt összeget."

[link]

2019. márc. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem licitálgatnék, menjenek a fenébe!

Millió ingatlan van eladó, ne hagyd zsarolni magad!

2019. márc. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

először elkezdtem licitálni ijedtemben, de annyira elszabadult, és annyira mérges lettem erre a szitura, hogy eléggé összekaptam az ingatlanossal :(


igazából attól akadtam ki, hogy még neki áll fentebb..

2019. márc. 1. 17:13
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ingatlanoson keresztül akartok vásárolni és nem iratott vételi szándéknyilatkozatot? - elég kókler lehet:(, cseppet sem bíznék benne.
2019. márc. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 mindentudó99 ***** válasza:
74%
Tévedsz. Foglalózáshoz nem szükséges ügyvéd írtok szerződést tanúkkal. Átadsz mondjuk két millát úgy hogy ha eláll azveladástól a dupláját kell visszaadnia. Bátyám házvásárlásánál volt ilyen. Én voltam az egyik tanú. Annyira jó árban volt hogy azonnal foglalózták. Már másnap jött másik vevő aki többet adott volna a házért. De az eladó így már nem tudott visszalépni. Ügyvéd nem volt. Kózösen írták meg a papírt.
2019. márc. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!