Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha egy 40 milliós ingatlant...

Ha egy 40 milliós ingatlant szeretnek vásárolni, akkor mekkora önrész kell hozza?

Figyelt kérdés

És a vételáron kívül milyen plusz költségeket kell fizetni?

Köszönöm előre is.


2019. márc. 8. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Banktól függ, elvileg minimum 20% (8 millió), de inkább 30% körül szoktunk számolni (12 millió).

Vagyonszerzési illeték 4% (1.6 millió)

Ügyvédi díj 0,5-1% (2-400.000)

Még néhányszázezer földhivatal, hitelbírálat, ilyen-olyan vackok. Aztán egy kis felújítás.

2019. márc. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Én pont fordítva tudom: a 20-30 % amit a bank maximum ad hitelként, a többi 70-80 %-nak kell meg lennie önrészként. Ez kb. 28-30 milliót jelent.

És igen: ügyvédi költség, átírási díj, ha közvetítőn keresztül veszed, akkor az ő jutaléka is, ill. ha jól tudom indításkor még a bank is kér valami pénzt kezelési költség címén

2019. márc. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

20% minimum, de nyilván több a biztosabb.


4% illetéket kell fizetni, de ha előtte adtál el másikat, akkor csak a különbözet 4%-a az illeték.


Földhivatalban külön nem kell fizetni, ez hülyeség. ügyvédi díj változó, 80.000-tól a csillagos égig, ez rajtad múlik. 1% körül szokott lenni.

2019. márc. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

#2

Lehet, hogy neked csak ennyit adnának, mert a havi jövedelmed 30%-ába csak ennyinek fér bele a törlesztőrészlete, de a szabály a 20 % önerőről szól, kivéve az olyan eseteket, mint amit már leírtam.

2019. márc. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
0%

"de a szabály a 20 % önerőről szól"


Semmilyen kurwa szabályNEM szól 20% önerőről!

A szabályozás azt mondja ki, hogy egy ingatlan a forgalmi értékének maximum 80%-ig terhelhető. Nagyon nem ugyanazt jelenti.

2019. márc. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5

Kár volt lepontozni a válaszom, 32 évig hitelezéssel foglalkoztam.

Lehet neked egy 100milliós ingatlanod, amit beviszel a hitelezésbe mint zálogfedezetet (ebben az esetben nem kell adóstárs) de a havi törlesztőrészlet nem haladhatja meg a havi igazolt jövedelmed 30%-át. Ennek alapján számolják ki a kamattal terhelt futamidőt és amennyire kijön, annyi hitelt kaphatsz, de az önrészed nem lehet 20%-nál kevesebb. Ez most 2019-ben lépett érvénybe, addig - banktól függően - a terhelhetőséged 50% is lehetett, most már nem.

2019. márc. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
0%

#6 Arany hitelező kolléga, ne keverjük össze 32 év után az ingatlanfedezettséget és a jövedelemfedezettséget.

Egyébként én mindenkit lájkoltam. Csaxólok.

2019. márc. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7

Nem keverem, de akkor megpróbálom neked más oldalról elmesélni, nagyon egyszerűen:

Ha neked a havi igazolt jövedelmed 300ezer, akkor a törlesztőd nem lehet nagyobb mint 90ezer, azaz 1 évben fizetsz durván 1,1 milliót. Ezek után a hiteled 20 évre 22millió lesz, tehát ha 40 milliós házat akarsz, akkor az önrészednek 18milliónak kell lennie.


Ellenben, ha ugyanezzel a jövedelemmel csak egy 18 milliós kádárkockát akarsz venni, akkor az önrészedet 20%-ban, azaz 5,4millióban állapítják meg, (mert ez a szabály!) és a maradék 12,6milliót osztják el 90ezerrel, azaz 138 hónapra és így csak 11 vagy 12 évre kapod a hitelt.

Természetesen kérheted utóbbi esetben hosszabb időre is, akkor a törlesztő valamivel kevesebb lesz, de akkor a kamat jelentősen emelkedik ás gyakorlatilag majdnem ugyanott tartasz a megemelkedett kamatok miatt.

Nem tudom, hogy sikerült e végre megértened, én ennél jobban nem tudom elmagyarázni!

2019. márc. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7

És az ingatlanfedezetet ne keverd bele a törlesztésbe, az kizárólag az adóstárs (régen: kezes) kiváltására szolgál.

2019. márc. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!