Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vas megye vagy Somogy megye?

Vas megye vagy Somogy megye?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


E két megye közül szeretnék választani. A kérdéseim a következőek lennének fontossági sorrendben:


1. Hol olcsóbbak az ingatlanok? Pár millióért szeretnék venni valami falusi parasztházat vagy nyaralót ami még élhető... Nyilván a megyeszékhelytől távolabb, ahol még meg lehet fizetni a mai helyzetben.


2. Melyik megye "fehérebb"...?


3. Hol több a munkalehetőség (raktárosi vagy fizikai)?


4. Albérlet árak hol jobbak? Egy időt mindenképp le kellene húznom ott, ameddig saját ingatlant vásárolok.


5. Fizetés hol jobb átlagban?


6. Melyik megye szebb, hangulatosabb? Bár ez már nagyon plusz kritérium...


Nagyjából ennyi lenne, minden értelmes választ hálásan köszönök!


2019. márc. 18. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs az országba olyan megye ahol ne lennének rossz részek ,így vannak fehérebb és kevésbé fehérebb részek.

Amúgy megnézem az állás és ingatlan hirdetéseket :) (Vasba több olyan munka van mint szeretnél,mert közel a határ és sokan inkább kint dolgoznak egy gyárba is mint itt). Én zalai vagyok és ha választanom kellene Somogy vagy Vas akkor Vas lenne.

2019. márc. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég szégyene az országnak ez hogy állandóan a cigánykérdésen kell hogy gondolkodjunk költözés előtt... és nincs aki megoldja. Én ha nem lennének tuti egy észak-Borsodi faluba mennék lakni. Nekem a legszebb környék.
2019. márc. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát igen, de sajnos mindenhol ott vannak... Hol kisebb, hol nagyobb arányban.


Én is keletre költöznék egyébként, valami jó magyaros faluba, csak ezeket a falukat már a feketék töltik ki sajnos nagyrészt :(


Csinálni mit lehet velük? Semmit sem!

2019. márc. 18. 20:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2. Melyik megye "fehérebb"...?


VAS!!!!


Ebben akkora különbség van, hogy az összes többi körülményt felülírja!

2019. márc. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Vas megye
2019. márc. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%
VAS!
2019. márc. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi megerősítettétek a célhelyem!


Somogy megyével az a bajom, hogy valóban hallottam, az már igen sötét hely sajnos!

2019. márc. 19. 21:37
 8/9 anonim ***** válasza:

1) Hogy melyik fehérebb?


Itt most sokan leszólják Somogyot. Viszont cigányok a déli részen vannak sokan. Én itt lakom a déli-parton, én itt nincs sok.


2) Mennyire keresnél jól?


Nyáron itt a Balatonnál nagyon jól lehet keresni.


3) Vidék, olcsó ingatlanok


Nagyon szép tája van a balatoni-délvidéknek. Igazi tradicionális balatoni házakkal lehet itt találkozni. Árak tekintetében a oartnál egyértelműen drága, de pár km-vel beljebb már alacsonyak. Én Fonyód, Balatonföldvár vagy Siófok környékére költöznék.

2020. szept. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

8-as, ami a Balaton déli partját illeti, az annyira különbözik Somogy megye többi részétől, hogy nem lehet együtt kezelni őket.

Ha valaki a Balaton partján akar lakni, akkor beszéljünk erről.

Jól lehet ott keresni?

Persze, évente 2 hónapon keresztül. :-)))

Ipar logikus módon alig van, hisz ha tele lenne gyárral, a kutya nem akarna ott nyaralni.

Somogy többi része pedig igenis nagyon le van barnulva. Sőt, Zala megye Somogyhoz közelebbi részére is igaz ez (Zalakomár, Nagykanizsa).

Vas megye viszont pont az ellenkezője. Hivatalos statisztika nincs erről, de szerintem az egész országban ebben a megyében a legalacsonyabb az indiánok aránya.

Viszont minden falura és városrészre igaz, hogy az ingatlanok ára és az ott élő indiánok aránya között kőkemény fordított arányosság áll fenn.

Ipar Vas megyében sem túl erős. Az ott élők jelentős része Ausztriába jár át dolgozni (naponta ingázik). Mivel ők jól keresnek, ez is felfelé nyomja az ingatlanárakat (mind eladási mind bérlési árakat). Ezen kívül a szolgáltatások erősek: Ausztriából rengetegen járnak ide fogorvoshoz, masszőrhöz, kozmetikushoz stb. Vannak neves gyógyfürdők, ide is sok külföldi jár (de az Zalában és Somogyban is van). Azért Szombathelyen van ipar is, és pl. Sárvárnak is egész nagy ipari parkja van. Szóval érdemes körülnézni.


Az az egész világon érvényes szabály, hogy ahol jobb élni (közbiztonság, munkalehetőség stb.) ott magasabbak az ingatlanárak.

2020. szept. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!