Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tulajdoni lapon minden tartozá...

Tulajdoni lapon minden tartozás és teher rajta van?

Figyelt kérdés

Lakás vásárlás előtt vagyok, félek a rejtett tartozásoktól, stb.

Elég ránéznem a tulajdoni lapra és ha nincs aktiv tétel akkor semmi félnivalóm nincs?


( megnéztem és kb 20 sornyi korábbi tulajdonostól származó, már törölt tétel szerepel a lapon )


2019. márc. 30. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatban lévő ügyek még lehetnek.

De a szerződésben benne van a per-, illeték- és tehermentesség. Meg a nullás igazolás is ezért van.

2019. márc. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Közüzemi tartozás ritkán kerül tulajdoni lapra. Lakás esetén a közös költség tartozás is kb millió felett kerül a tulajdoni lapra.

Szóval lehet attól még tartozás, hogy nincs feltüntetve, de ezért van az ügyvéd, hogy megfelelően írja meg a szerződést.

2019. márc. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én láttam 150 ezres közüzemi tartozást felvezetni a tulajdoni lapra szerződéskötés és birtokbaadás között. De nem volt gond. Az utolsó vételárrészletből közvetlenül a szolgáltatónak ment a pénz.

Nagyon ritka az ilyen, de ha mégis előfordul, jelezni kell az ügyvédnek és kész.

2019. márc. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a legjobb és legtisztább helyzet, ha fel van vezetve a tulajdoni lapra a tartozás. Kell kérni nullás igazolásokat a közművekről és ha társasház, akkor közös költségről is.
2019. ápr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!