Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Nem tudom az autómat átíratni?...

Nem tudom az autómat átíratni?! Hogy tudnám ezt megoldani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tanácsot szeretnék tőletek kérni.


Múlt héten csütörtökön (01.10) vásároltam egy autót, egy magánszemélytől. Még aznap elintéztem a biztosítást, hogy az mindenképp legyen, mert ugye átíratásra pedig 15 nap van.

Mai nap megcsináltattam az eredetvizsgát, és minden papírral mentem az okmányirodába, hogy átírassam az autót, ahol viszont azzal szembesültem, hogy valamiféle teher, foglalás van az autón, ezért nem tudom saját nevemre iratnom... Az ügyintéző elmondása szerint, még el sem adhatta volna így az autót.

Természetesen mindjárt felhívtam az eladót, hogy most ez mi, aki állítása szerint nem tud semmiről, és mondta, hogy majd nemsokára visszahív.


- A legjobb az lenne, ha van is tartozása, akkor azt kifizetné, lekerülne a teher az autóról és áttudnám íratni.

- Megkaptam a végrehajtó nevét, és ügyiratszámot, őt felkerestem, azt mondta, hogy több tartozás van az autón, mint az értéke, de ezt pontosan nem mondhatta meg.

- Tehát jelen helyzetben a legjobb megoldás az lenne, ha én visszakapnám a vételárat, és az emberünk pedig vinné az autóját ahova akarja. Kérdésem, ha így lenne akkor milyen papirozást kellene készíteni, hogy a későbbiekben ne legyen ebből gond?

- Másik probléma, hogy ugye van ez a 15 nap az átíratásra, és ha ez nem történik meg, akkor én bírságot kaphatok. De ezzel msot mit tudok kezdeni, ha egyszerűen nem tudom átíratni az autót?

- Illetve még az a kérdés merült fel bennem, hogy az emberünk, aki eladta nekem az autót, ugyebár neki is bejelentési kötelezettsége van az okmányiroda felé, hogy eladta az autót. A Kérdésem, hogy ezt megtehette e , mivel ugye teher van az autón?


Az az igazság, hogy most elég tanácstalan vagyok, az autót nagyon szeretném megtartani, de persze ha más megoldás nincs, akkor legalább a pénzemet tudjtam visszakapni.


Elnézést a hosszú leírásért!


SEgítségeteket, tanácsotokat előre is köszönöm!



2013. jan. 16. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Az adásvételin szerepel (-nie kell, hogyha nincs másként) annak, hogy az eladó a jármű tulajdonjogával szabadon rendelkezik és a jármű per-, teher- és igénymentes.

Ha ettől eltérő a helyzet, arról tájékoztatnia kell az eladót, illetve szerepelnie kell az adásvételin.


Ha ez nincs, akkor ő bizony csalást valósított meg.


Nézd át az adásvételit, ha nincs rajta utalás a teherre (gondolom banki követelés), akkor hívd fel az eladót, mondd meg neki hogy ő bizony téged becsapott, így ha x határidőig (mondjuk pár nap) nem rendezitek a dolgot, akkor ügyvédhez és rendőrséghez fordulsz. Gondolom az lenne a legkézenfekvőbb, ha a vételárat visszakérnéd, a járművet meg visszaadnád. Persze kérhetsz valamit a költségeidért is, de akkor ne egyedül menj (hanem olyan ismerősökkel akik elég rémisztően néznek kis, ha érted mire gondolok).


Ez a legegyszerűbb megoldás.

2013. jan. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Természetesen az adásvételin semmiféle utalás erre nincs, az eladó állítása, hogy ő nem tudott semmi ilyenről.



Jelen állás szerint úgy vagyunk, hogy én visszakérem a vételárat, és én visszaadom az autót, akkor erről valamiféle papírt nem kellene írni? Mert ugye akkor a jelen adásvételi semmisnek kell majd, hogy bizonyuljon. Később nehogy problémám legyen ebből, hogy ő visszaadta a pénzt, én meg az autót, de erről semmi papír nincs.

2013. jan. 16. 15:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Igazság szerint az autó a tulajánál lesz, a pénz is nálad - szerintem erről papírt írni nem nagyon lehet, illetve nem hiszem hogy benne lenne a figura. Inkább az adásvételi mind a 4 példányát kell megsemmisíteni.
2013. jan. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Még ma szólítsd fel az eladót, hogy becsapott, vissza az egész. Ha nem reagál, irány a rendőrség. Ez tudta mit csinál, szándékosan

vezetett meg. A szerződéssel együtt irány a kapitányság. Ha el akarnak hajtani, ragaszkodj a feljelentéshez csalás,sikkasztás miatt

2013. jan. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az eladónak minden gk-t érintő terhelésről papírja van. Becsapott, talált egy igazi balekot. Nagyon kellett neked az autó, és ő ezt látta.
2013. jan. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg visszaszerezni a pénzedet a plusz költségekkel együtt. Ha nem megy bele, jelentsd fel. Ha esetleg visszaadja a pénzedet, akkor semmisítsétek meg az összes adásvételit, más papírra nem értem, miért lenne szükségetek.
2013. jan. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi pont így állunk,csak motorcserés volt ezért leműszakiztattuk a kocsit,ráadásul az okmányirodába is kifizettünk már mindent mire kiderült apeh tett rá terhelést.holnap megyünk apeh-oz,az eladó azt mondja kifizeti.nem olyan magas az összeg.bár mi kereskedőtől vettük és a terhelés akkor került rá mikor már megvettük csak nem volt átírva még.nekünk a 15 nap csúszott,okmányirodába kaptunk egy pecsétet,hogy műszaki hiba miatt csúszik az átírás.remélem rendben lesz minden,mert a végén nem kellett motort cserélni hanem sikerült megjavítani a régit.nálad mi a helyzet?jutottatok valamire?
2013. ápr. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Pontosan ugyan így jártam ahogyan te,az eladó pedig nem adja vissza a pénzem.Megoldódott egyébként,vagy mi lett?
2014. júl. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!