Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik Budapesti kerület...

Melyik Budapesti kerület élhetőbb az alábbi jettő közül? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Egy külföldi ismerősöm lakást szeretne venni, mert Bp-en fog dolgozni.

2 helyet nézett ki, de még bizonytalan helyismeret hiányában, hogy melyik hely lenne jobb közbiztonság, élhetőség szempontjából.

9. Kerület, Rehabilitációs részen, Viola utca. Vagy 13. kerület Marina part.

Közlekedés szempontjából mindegy, mert a kék metro mindegyik esetben elérhető.



2019. ápr. 7. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Egyértelműen a Marina (bár én oda sem költöznék, mert egyáltalán nem költöznék lakóparkba, de ízlések és pofonok...)
2019. ápr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mint az 1. A Marina a nyerő.
2019. ápr. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Marina, de szerintem nem egy kategória a kettő.
2019. ápr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azt tudja, hogy a 9. ker jelenleg lepukkantabb rész, viszont folyamatosan fejlődik. Talán még 2 előnye van, valamennyivel olcsóbb a lakás, a másik, egy jó sétával elérhető a belváros gyalog is.

A Marina kellemesebb környezet, viszont ott is látni hajléktalanokat.

2019. ápr. 7. 13:22
 5/9 anonim ***** válasza:

A 9.ker nagyon eklektikus... egyik utcában csupa szép újépítésű, szomszéd utcában lepukkant gettó... Sok a sötét alak a környéken.


A Marina másképp tré. Első blikkre csilivili, közelebbről megnézve egy túlzsúfolt lakótelep, egymás szájába nyíló erkélyek, tele suttyóproli bmw-sekkel és macákkal meg a ki tudja honnan szerzett vagyonukkal. Nem mellesleg mellette a Népsziget, tele hajléktalanokkal, lepukkant arcokkal. Nem tudom, megvan-e még, de anno volt egy romos, gazos gyalogos felüljáró a szigetre a Melba mellett, tele fura alakokkal, sötétedés után én nem mernék arra sétálni. Pedig maga a Népsziget önmagában szép, vadregényes lenne.


Ezeknél sokkal jobb környékek is vannak Pesten.

2019. ápr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5#

Melyik kerületet javasolnád? Azon belül melyik részt?

Fontos lenne, hogy ne legyen túl messze a belváros, jó közlekedéssel.

2019. ápr. 9. 17:55
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok.


XIII.ker: Újlipótváros

XIV.ker: Újvidék tér környéke, Fogarasi-Vezér-Füredi-Nagy Lajos közti terület, Herminamező (kivéve Kasssai tér környéke), esetleg Istvánmező

XI.ker: Kelenföld kertvárosi ill. lakóparkos részei, esetleg Allee környéke

I.,II.,V.,VI.kerületek szinte bármelyik része (kivéve a forgalmas csomópontok, plázák, pályaudvarok közvetlen környéke)

IX.ker: a József Attila-ltp-et megemlítem, mivel sokan esküsznek rá (bár nekem nem szimpatikus az a környék)


Közlekedésileg ezeknek a részeknek elég jó a Belvárossal való kapcsolata.


Amúgy a 8.,9.ker. rehabilitációs részei sem olyan rosszak, de ott figyelembe kell venni, hogy 1-2 utcával odébb már lepratelep van. Egyébként Bp.-n kevés olyan környék van, ahol kifejezetten veszélyes vagy nyomasztó élni (talán Kőbánya, 8.ker, Csepel egyes részei, 9.ker külső része, P.Erzsébet egyes részei).

2019. ápr. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Viola utca polgári, Marinapart maffiózónegyed.

a Marinaparttól elég messze van azért a metró, oda autósok mennek lakni.

2019. máj. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Marina párt kiesik a városi infrastruktúrabol nem is értem miért népszerű

Palotanegyed

2019. jún. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!