Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A kormány a CSOK helyett...

A kormány a CSOK helyett miért nem inkább lakásépítési projektre fordítja azt a pénzt?

Figyelt kérdés
Nekik jó, ha minél drágábbak lesznek a lakások, így növelik a saját pénzüket, amit ingatlanba fektettek. Az átlagember, aki nem szül 3 gyereket, meg éljen albérletben, vagy adósítsa el magát. Ti így gondoljátok?

2019. ápr. 7. 15:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a panel lassan drágább mint a kertes ház.
2019. ápr. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is megyeszékhelyeken a panelek drágábbak, mint a kertes házak.

Mivel a panelek vannak központi helyen, gyalog is el tudsz boldogulni.

A kertes házas ovezetek mindig kintebb esnek városban, sokan nem szeretik ezért is.


Egyébként a kérdésre reagálva, szerintem az a cél jelenleg, hogy minél többen adòsìtsàk el magukat. Gyakorlatilag az egész csaladtamogatas arról szól, hogy vegyél fel hitelt.

2019. ápr. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

10# Nem feltétlenül értek egyet. Szerintem az első lakást nehéz megvásárolni. Utána jobb esetben már az ingatlan követni fogja az árváltozásokat és hiába lesz drágább más ingatlan, arányaiban az enyém is többet ér, tehát nem vagyok sokkal sokkal hátrébb, mint amikor padlón vannak az ingatlan árak és az enyém sem ér sokat.

Amikor az 57 nm-es lakásunkat vásároltuk két éve, az 16 millió forint volt. Mellettünk az újépítésű 104 nm-es családiházak 27-ért mentek. Ma a mi lakásunk ér 24-et, az új építésű házak mennek 34,5-ért. Arányaiban nem kerültünk messzebb attól, hogy ilyen házat vegyünk.

Én azokat sajnálom őszintén, akik pont most kerülnek oda, hogy az első ingatlanjukat megvásárolják, mert az mostmár bizony dupla mérnök fizetéssel sem egyszerű menet. Belegondolni is fáj, hogyha csak két évet várunk az ügylettel, akkor mennyit buktunk volna a történeten.

2019. ápr. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

#11 #12

Az melyik megyeszékhely? Mert Debrecenben bizony iszonyatosan drágák a házak, a panelek is drágultak, de egy ház árából két panelt veszel.


"Gyakorlatilag az egész csaladtamogatas arról szól, hogy vegyél fel hitelt."

Mert mit vártok? Oktatás lezüllesztve, egészségügy a béka feneke alatt, CSOK-kal eladósítanak rengeteg családot a kormány felé. Ugyanis a buta, beteg és kiszolgáltatott embereket könnyű irányítani. Aki buta az elhiszi a kormány hazugságait és rájuk szavaz. Aki beteg az a kormányra van utalva és rájuk szavaz (ha nem annyira beteg, hogy mozdulni se tud). Aki a kormány felé van eladósodva, az meg fél, hogy egy másik kormány megszivatná a hitellel, ezért a mostanira szavaz. Másról sem szól az egész, csak arról, hogy hatalomban maradjanak és még többet tudjanak lopni.


#13: "Nem feltétlenül értek egyet. Szerintem az első lakást nehéz megvásárolni."

Ez így van, de az a helyzet, hogy az LTP-nek köszönhetően tudtam lakást venni. Akkor ez a kégli volt 8 milla, egy normálisabb kertes ház meg 16-18 milla. Nem jött volna ki a matek, így maradt a panel.

Most az enyém ér talán 18 millát, míg egy normális ház 35-38 milla. Eredetileg azt akartam, hogy ahogy fordul az LTP, indítom a következőt és 8-10 éven belül házra cserélem a lakást.

Hát, ez kb most már esélytelen, mert a házak ára jobban emelkedett, mint az én lakásomé, meg már LTP sincs. Akkor kellett volna még 8 millió, hogy a lakás helyett házat vegyek, most már 13 kellene...

2019. ápr. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Ahol van munka, ott drága a lakhatás.

Ahol van lakhatás olcsón, ott nincs munka.

Az emberek órákat töltenek azzal, hogy munkába eljussanak. Ráadásul ez nekünk pl ez havi 120 ezerbe kerül, hogy munkába eljussunk, amiből 40et a munkáltató fizet is. De 6 óra utazásért napi 10 óra munkáért 8 óra fizetés alul bérezett emberként még csak az életkedvemet sem hozza meg, nemhogy a szaporodási kedvemet.

2019. ápr. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
#15: Havi 80 ezred csak az ingázásra megy el? Ennyiből már tudnál bérelni egy kis lakást vagy legalább egy szobát a munkahely környékén!
2019. ápr. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ez az "ötmillióforintos" kérdés!


Lehetséges válaszok:

- mert nincs neki pénze, így csak bedolgozik a bankoknak (?)


További rövid válaszokat kérek, mert ez egy jó kérdés.

2019. ápr. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
#16 és béreljek én egyet és az asszony egyet ennyiért két városban?
2019. ápr. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#18

Hát, nem tudom, elég gáz helyzet, hogy ketten két különböző városban dolgoztok és ennyit kell ingázni. Én tuti arra hajtanék, hogy legalább egy városban legyen munkahelyünk.

2019. ápr. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom 14#, én is Debreceni vagyok, nem látom, hogy olyan brutalisan drágák lennének a kertes házak, a panelekhez képest. A panel lassan drágább vagy ugyanannyi.
2019. ápr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!