Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek mikor fognak...

Szerintetek mikor fognak lejjebb menni az ingatlanárak?

Figyelt kérdés

Kicsit hihetetlen, hogy aki nem feltétlen akar gyereket, de lenne egy kis megtakarítása hogy lakást vegyen magának, az nem tud, mert az utóbbi pár évben úgy elszálltak az árak hogy lehetetlen vásárolni egyet épeszű áron.

Én pont ebben a cipőben járok.

Ha most 5-6 évvel ezelőtt lennénk lassan tudnék is venni de nem ezeken az árakon.


Van valaki hasonló helyzetben?


F


2019. ápr. 11. 17:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%

Még annyit tudok mondani, hogy az előző ingatlanárgörbe-puklin (2005) vettünk lakást 2-t is, azok is most 3-4-szeresét érik az akkori árnak forintban nézve. Mindig a pénz reálértékét nézik, csak aszerint csökken. Olyan nem lesz, hogy valami most reálértéken 40 M és számszerűsítve is 40 M, de 10 év múlva 25 M lesz számszerűsítve, azaz reálértéken 15-18.

10 éven belül lesz egy újabb jó beszálló ebbe a bizniszbe, mert kb. 12-15 év múlva újra jön ez a nagy emelkedés.

2019. ápr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
43%

Nem fog csökkenni. Amelyik település benne van a falusi csok programban, ott emelkedni fog, amelyik nincs ott előző hatására szintén némileg fog, a 10 milliós szabadhitel pedig szintén rá fog még tenni egy lapáttal.


Aki nem harácsolni akar majd, hanem valóban eladni, az normál áron fogja hirdetni, és el is fogja adni a házát lakását.


Gondolj bele, egy fiatal pár ha amúgy jól keres, és bevállal 3 gyereket akkor 10 millió forint hitelhez, illetve 5 + 5 millió forint csok-ra számíthat. Ebből vesz egy 15 milliós házat vidéken (emeletes, 100+ m2-es, központi fűtéses), a felújítási 5 millióból pedig kimaxolja belül + dob rá egy szigetelést.

2019. ápr. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%

Én szintén így vagyok (F). Pont akkor fejeztem be az egyetemet és kezdtem el dolgozni, amikor behozták a CSOK-ot. 5 évvel ezelőtt a lakótelepünkön a lakások úgy 6 millió forint körül mozogtak.

MOST 13-16 MILLIÓ.


A lakásárak sajnos azt látom, már nem is fognak lejjebb menni. Ezek a mesterséges piaci manipulálások arra voltak jók, hogy a lakásvásárlás előtt álló fiataloktól végleg elvegyék a lehetőséget, hogy önálló életet kezdhessenek.

Attól tartok, sajnos el kell fogadnunk, hogy nekünk nem lesz lakásunk és mivel az egzisztencia nélkülözhetetlen lenne, ezért nem lesz családunk sem.


Egy mai fiatal a következők közül választhat:

- Maradsz otthon vagy 35 éves korodig, és csak reménykedhetsz, hogy egyszer talán összegyűlik annyi pénz, amin alapulva vehetsz egy nyomorult panellakást, amiből utána már ki sem fogsz mozdulni soha az életben. És persze addigra a tehetetlenségtől már annyi frusztrációt magadba gyűjtesz, hogy onnantól már nem is akarnál családot.

- Fizetsz egy burzsujnak albérletet. Kidobod a fizetésed kb. 40%-át az ablakon, hónapról-hónapra élsz, és soha nem lesz megtakarításod.

- Felveszel egy brutális mennyiségű hitelt, amivel egy életre gazdaságilag megnyomorítod magadat. Ja és akkor még az a lakás nincs felújítva, még egy festés sincs benne, nincs benne az ügyvédi illeték, az egyéb díjak stb.


Ja meg vannak önkormányzati lakások, amikre hiába pályázok évek óta, mindig csak elutasítást kaptam.


Jó kis országban lakunk, mi?

2019. ápr. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Vagy kimész külföldre.
2019. ápr. 12. 10:44
 15/22 anonim ***** válasza:
61%

#14 külföld...


Egyesült Királyság már nem annyira királyság mint régen, kiutálják a külföldieket az angolok


Németországba minek, mosogatónak vagy minek menjen az ember? Ottani éhbérért


Kelet-Ausztria? Már telített. És ha nem makogsz németül, nincs is esély értelmes munkát találni.


A legtöbb ember angolul tanult, azzal sokra nem megy előbbi két országban.


Menjen az ember Amerikába? Szó szerint nagyon messze van az amerikai álom.

2019. ápr. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
22%

Írtam valahol, màsik kérdésnél azt hiszem.

Öcsémnek úgy lett lakàsa, hogy Németben dolgozott, 25 évesen megvette a lakàst itthon, rendbe tette.Egy jó burkolót megfizetnek kint.

Mi tényleg egy nagy gyönyörű hàzban élünk, de ezt pàrom (20 évvel ezelőtt) dettó Németorszàgban keresett bérének köszönheti.


Ugye-ugye, hogy kiütközik most az, hogy nincsen szakmunkàs?

Kellett tolni minden màsodik embert közgazdàsznak, informatikusnak, a tököm tudja még minek, és most itt vannak a fiatalok, semmihez nem értenek, az ingatlanárak a plafonon, hitel nélkül esélyük sincs.

2019. ápr. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom, remélem minél hamarabb. Elég szomorú, hogy az ember úgy tud csak egy lyukat vennu, ha egy életre eladósodik...
2019. ápr. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
74%

De mondjàtok màr meg, mi a phaszért rakaszkodtok a fôvároshoz?!

Ahol mi élünk, van munka, van eladó hàz normàlis àron, van ovi/suli/orvos stb.

Minek kell a fővàros?

Mi is elmegyünk színházba/jàtszóhàzba/étterembe stb.

A kocsi erre való.

2019. ápr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
95%
Nem fővárosban élek, megyeszékhely keleten és itt is rohadt drágák a lakások. Képesek elkérni egy panelért 18 milliót...
2019. ápr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
#19 Nyíregyháza? Mert ott igen, elég drága... Bár Nyírtelek is az már.
2019. ápr. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!