Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 25 nm és marad az autó, vagy...

25 nm és marad az autó, vagy 45 nm belvárosban, autót eladva? Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
Persze nem 2 konkrét lakásról van szó, hanem általánosságban a városban (vidék) ez a helyzet a ráfordítható összegen belül. Vagy külvárosi saját beállós minigarzon, vagy nagyobb belvárosi lakás, ahol a parkolás lehetetlen. A lakások állapota nagyjából ugyanolyan. Dönteni most kellene, nem tudok már tovább gyűjtögetni, így is kell bőven hitel is. Amúgy egyedülálló vagyok, csak én költöznék, de azért gondolni kell a jövőre is, ha ketten leszünk, nem szeretnék emiatt rögtön kiköltözni mert nem férünk el. Viszont az autós életet is megszoktam 7 év alatt, nehéz lenne lemondani róla. Szóval a kettő közül mit választanátok?
2019. ápr. 14. 19:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Ma már az autó alap, számomra ez nem kérdés. Később lehet tovább lépni.
2019. ápr. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Én kis lakás + autó
2019. ápr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Neked kérdés egy KÜLVÁROSI egérlyuk és egy dupla akkora BELVÁROSI lakásnál a garázs?

Keress olyan normális méretű lakást a belvárosban, ahova be lehet állni az udvarra, (Legfeljebb fizetsz a háznak havonta valamennyit)

Egyébként budapesti, belvárosi lakosként nincs gondom a parkolással, mert 18 órától másnap reggel 8-ig ingyenes, ahogy hétvégén és ünnepnapokon is.

Egyébként minden lakáshoz 1 kocsi parkolása napközben is ingyenes, mindenütt.

Teljesen jól megoldható, klausztrofóbiám lenne egy külvárosi minigarzonban.

2019. ápr. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
Mennyi holmid van? Csak mert nekem két szobányi holmim volt otthon és a mellékhelyiségekben is rengeteg cuccom, és az nem fért el még 60 nm-en se, mikor elköltöztem.
2019. ápr. 15. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Miért kell leadni az autót? Ha tulajdonos leszel, akkor évi párezer ft-ért parkolhatsz az utcán a környéken.
2019. ápr. 15. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A parkolás nem indok a kocsiról való lemondásra, a többiek már leírták, miért.

Egyértelmű, hogy ha van rá mód, akkor min. 1+1 szobás lakást választanék, akkor is, ha anyagi okokból emiatt le kellene mondani ideiglenesen a kocsiról.

2019. ápr. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45m2 az igen kevés már két főnek is... és ha lesz gyerek, mit kezdesz az 1+1 szobás kis lakással? Amiből egyik szoba általában nappali-étkező-konyha kialakítású, a másik egy félszobányi lyuk. 25m2 meg iszonyat kicsi.
2019. ápr. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem fővárosi vagyok. A parkolás a belvárosi utcákon fizetős, viszont fizikailag lehetetlen. Nincs annyi parkoló hogy lehetséges legyen megoldani naponta, még sétával se, az egész város erre panaszkodik pár éve, élhetetlen egy hely.
2019. ápr. 15. 18:29
 9/14 anonim ***** válasza:

#8

Ha élhetetlen hely, akkor miért ott akarsz ingatlant vásárolni? Most tudnál váltani élhető helyre.

2019. ápr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ebben nem én döntök, szüleim anyagi segítségével veszem a lakást, ők csak városon belül hajlandóak venni. Inkább ez mint hogy albérletben tengődjek egy jobb városban. De eltértünk a kérdéstől..
2019. ápr. 15. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!