Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ez szokatlan, vagy gyakori,...

Ez szokatlan, vagy gyakori, hogy a tulaj is ott akar lenni?

Figyelt kérdés

Életem első ingatlanját készülök vásárolni, eléggé izgatott és tapasztalatlan vagyok.

Most megyek az első hazat megnézni, erre a tulaj egy félórás idő intervallumot adott, mert aztán elutazik az ünnepekre keddig. Mindezt az ingatlanügynök közvetítette köztünk. Nekem az a fura, hogy a távollétében miért nem mutathatja meg az ingatlanügynök? Neki sem jó, hogy majdnem egy hetig nem nézhetik meg. Vagy nem jól gondolom?


2019. ápr. 17. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Van aki nem szívesen engedi be úgy az érdeklödöket, hogy ő nincs ott...bár így érdekes is lesz eladni.
2019. ápr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Sok függ attól, hogy üres-e az ingatlan vagy sem.

Ha nem üres, alap, hogy ott akar lenni.

Ha üres, lehet, hogy

- több ingatlanos is kapott megbízás, és nem akar 5-8 idegennek kulcsot adni

- nem akarja, hogy idegenek csak úgy ki-be járkáljanak az ingatlanában.

- látni akarja az érdeklődőket (a szimpátia vagy annak hiánya is számíthat pl. egy áralkuban; illetve látni az érdeklődőn, mennyire tetszik vagy nem tetszik, amit lát)


Persze, az érdeklődőnek és az ingatlanosnak egyszerűbb, ha nem kell a tulajjal egyeztetni, de a tulaj álláspontja is teljesen érthető, én sem adnék senkinek kulcsot az ingatlanomhoz.


Viszont te is jobban jársz, ha látod a tulajt: egyrészt lesz róla valami fogalmad, hogy milyen ember (pl. mennyire ébreszt bizalmat), másrészt lehet, hogy korrektebben tud válaszolni az ingatlannal kapcsolatosan felmerült kérdésekre (bár van, aki a saját tulajdonát sem ismeri:S, és felkészült ingatlanosok is vannak)

2019. ápr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Magyarországon(!) teljesen természetes, hogy az ingatlanos csak a tulajdonos jelenlétében mutatja meg az ingatlant. Szerintem nincs ebben semmi különös. Eladóként én sem bíztam volna egyik ingatlanosra sem a kulcsokat, nemhogy egy hétre, de még egy fél napra sem.

Az pedig, hogy adott esetben 1 hétig nem tudják megnézni az ingatlant, nem oszt, nem szoroz.

2019. ápr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Az ő háza/lakása.Azt tesz amit akar.Igen gyakori.
2019. ápr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha lakott ingatlanról van szó, ha nem, ez teljesen oké. Az eladó is szereti megnézni, hogy kinek adja el a lakást. Ezt anno én sem értettem amikor lakást vettünk, mert úgy voltam vele, hogy nem mindegy az eladónak? A pénz az pénz, tök mindegy kitől kapja. De hát nagyon nem mindegy ahogy hallgattam a sztorikat. Főleg ha lakáshiteles a vásárló, akkor aztán örüljön az ember, ha az eladó nem akar teljes vérképet csináltatni. :D
2019. ápr. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Általában a közvetítő egy ingatlandilettáns kereskedő, és a tulajdonos fogja elmondani, amit az ingatlanról tudni lehet, mert a közvetítő lehet, hogy soha az életben nem is járt még ott. De én eddig csupa oylan közvetítővel találkoztam, aki soha az életben nem lakott önállóan sehol, nemhogy értene ahhoz, hogy pl. milyen bojlert vagy fűtést milyen ingatlanban lehet kialakítani....

Egy tulajdonos, aki pár évig üzemelteti a saját lakását, pedig keni-vágja.

2019. ápr. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Persze...majd adok kulcsot az ingatlanosnak hogy random időközönként sasszézzanak a kéglimbe vadidegenekkel. Én ahány lakást/házat megnéztem MINDIG ott volt a tulaj is. Miért jó? Mert egy rakat olyan kérdésem van amiről az ingatlanosnak lövése sincs.
2019. ápr. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#7 csak tudnám mi a francnak kell akkor fizetni az ingatlanosnak feleslegesen jutalékot...
2019. ápr. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!