Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Be va ázva a plafon és penésze...

Be va ázva a plafon és penészes és a tulaj nemigazán akar megmozdulni. Mit és hogyan kéne tennem?

Figyelt kérdés
Albérlet problémámmal fordulnék hozzátok, mint bérlő. Március elején költöztem Budapesten egy lakásba, ahol már a beköltözésemkor is erősen be volt ázva a konyhai plafon, de bíztam a tulajban és a többi lakóban akik pozitívan álltak a dologhoz és azt mondták, hogy kb egy hónap és eltűnik, újra lesz festve az egész. Ehez képest már lassan a harmadik hónap kezdődik el és semmi nem történt, a plafon nagyon durván csöpög már a szobámban is, volt, hogy eláztatta a dolgaimat, ráadásul a folytonos nedvesség miatt penészes a plafon. A csöpögés miatt nehezen alszom, idegesítő, hogy ki tudja milyen víz csöppen rám ha ki akarok venni valamit a szekrényből és a szoba felét használni se lehet így, ráadásul az egészségem is komoly veszélyben van. Úgy érzem képtelen vagyok itt maradni, minél előbb el akarok költözni. Határozott idejű szerződést írtunk, de szerintem ebben az esetben nem teljesítette a tulaj a kötelezettségeit... Igazam van? Ha igen, akkor mégis hogyan tudnék most felmondani, milyen procedúrával?

2018. máj. 28. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Amennyiben a tulaj nem intézkedik,van mire hívatkozni szerződés bontáskor .
2018. máj. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jogosan mondasz fel, de ÍRÁSBAN tedd meg, indoklásul leírva ugyanezt, amit ideírtál. Mivel a lakás körülményei KÉNYSZERÍTENEK a költözésre, így a kauciód is visszajár.
2018. máj. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!