Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan árverésen lehet...

Ingatlan árverésen lehet ilyen probléma?

Figyelt kérdés

Adott családi ház beköltözhetően kerül árverésre, több éve lakatlan, 1/1, tehát fogjuk rá hogy rendezett a helyzet. Megnyeri az illető, teszem azt minimálárért. Mondhatja az árverező, vagy a tulaj, hogy na annyiért nem, és törlik a licitet, ill. az egész történetet, és később újraindítják?


Vagy lehet valami "ingatlanmaffia" a háttérben akik "okosba" ellehetetlenítik a papírmunkát, még ha az szabályszerűen meg is lett nyerve?


Esetleg a volt tulaj méregből, bosszúból akármilyen indíttatásból - bár kevésbé elképzelhető de - kárt tesz az ingatlanban akkor ki a felelős?


És még annyit, hogy mennyire jellemző hogy a volt tulaj közreműködő és megmutatja az ingatlant belülről is?


Csak azért kérdem mert volt rá példa, hogy megnyertek egy lakást egy városban - figyeltem - és most megint meg van hirdetve, és megint van rajta licit. Olyankor a vevő elállt a vásárlástól? Vagy - még ha bukik is rajta az ál licitáló - így tartják vissza, lehetetlenítik el a tényleges vevőt?



2019. ápr. 23. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudtommal a kikiáltási árért (vagy a minimálárért) el kell, hogy adják. Az ingatlant pedig a végrehajtó mutatja meg, nem a tulaj (aki sztem már nem is tulaj, nincs beleszólása).
2019. ápr. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Végrehajtó mutatja meg? Nekem úgy rémlik, mintha egyszer telefonáltam volna régen és akkor azt mondták hogy ők lépést nem tesznek... tulajjal egyeztessek. Jó de akkor adjanak elérhetőséget. Azt nem adhat ki. Na mondom ez komoly...


Más látatlanba vesz házat meg lakást akkor?

2019. ápr. 23. 12:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze, hogy látatlanban, ennek ez a rizikója. Nyilván van az az ár, amiért be lehet vállalni. Azt pedig, hogy újra látod liciten ezer dolog miatt lehet, több minden meghiúsíthatja onnantól, hogy nyertél egy licitet pl.nem tudod időben kifizetni, nem jelensz meg időben aláírni stb.
2019. aug. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!