Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tényleg van olyan tulajdoni...

Tényleg van olyan tulajdoni lap verzió, amit csak az ügyvéd láthat?

Figyelt kérdés
Azt álíltja az ügyvédünk (ingatlanvételben vagyunk), hogy van valami a teljes tulajdoni lapon (amit csak az ügyvédnek adnak ki), amit mi newm láthatunk, erről tájékoztatott bennünket. Én nem értem: ha szeretnék megvenni egy ingatlant, én miért nem láthatom a teljes (?) tulajdoni lapot? Ez létező dolog?
2019. máj. 14. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Maximum olyat tudok elképzelni, hogy a tulajdonosk személyi adatainak egy része nem nyilvános - pontos cím (ha máshol lakik), tepefonszám vagy hasonló
2019. máj. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*telefonszám
2019. máj. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet még nem hallottam. De földhivatalban te intézed a kikérést, ott rá kérdezhetsz. Az csak kényelmi szokás, hogy az ügyvédet bízzuk meg ezzel.
2019. máj. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd végig, találsz-e rajta "titkos részt csak ügyvédeknek" címmel?!

[link]

2019. máj. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem is fura, egyébként egy múlt havi, törölt adásvételi szerződésről van szó.
2019. máj. 14. 13:28
 6/9 kovpet ***** válasza:
88%

"hogy van valami a teljes tulajdoni lapon"


Hát kérdezz rá, hogy mi ez a valami :)

2019. máj. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%

Elmész a Föd hivatalba .Elmondod mit szeretnél megtudni.

Előtte fel írja az adataidat,amit széljegyzetben a tulajdoni lapra fog jegyezni.Aztán teljesiti a kérdésedet.

Miután már ez is számitógépen van,neked nem fordítja oda a monitort .Csak úgy ingyen eddig terjed a kérés teljesitése .

2019. máj. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ügyfélkapun te is le tudod kérdezni a teljes tulajdoni lapot, nincs olyan, hogy valamelyik részét csak ügyvéd láthatja. Szerintem valamit el akar tussolni.
2019. máj. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xswerdy ***** válasza:
7-esnek: valóban regisztrálják, hogy ki kérte le egy ingatlan adatait, de azt nem írják széljegyre. A széljegyre változtatási kérelmeket jegyeznek fel, amik még folyamatban vannak. És ami a széljegyen van, az is rajta lesz, ha lekéred a tulajdoni lapot. Az, hogy korábban kik kérték ki (vagy kértek helyben betekintést), az nem. Az külön van nyilvántartva, azt csak akkor nézik meg, ha visszaélés gyanúja merül fel.
2019. máj. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!